Het probleem houdt in dat hij wel een portforwarding functie heeft, die kun je netjes configureren, instellingen worden geaccepteerd, blijven behouden, alles werkt, alleen hij forward die porten niet! Afgezien van de interface gebeurt in werkelijkheid helemaal niets. Er moet nog de functie port-triggering worden toegevoegd aan de firmware en die komt maar niet.
Het zou kunnen dat het probleem voornamelijk de combinatie van de WRT54G en Alcatel Speedtouch betreft, die geruchten heb ik wel eens gehoord. Probleem is alleen dat bijna iedereen in NL een Alcatel SpeedTouch heeft, ze zaten jarenlang bij MxStream.
Heb jij toevallig een ander modem?
Als je meer over het probleem wil weten:
www.dslreports.com/forum/equip,16
Daar staat het Linksys forum helemaal vol met de Linksys-port-triggering-soap.
Op GoT is dit wel een aardig topic erover:
Port forwarding probleem
Ik begrijp dat het een beetje radicaal overkomt maar ik ben redelijk geirriteerd hierover. Ik heb het ding bij een aantal klanten geplaatst omdat de specs er zo goed uitzagen (WPA is bij mij een must maar inderdaad ook UPnP, heb je het nu niet nodig is het waarschijnlijk wel over een jaartje).
Deze klanten hebben nu prima wireless internet maar moeten het nu zonder P2P-programma's, tele-bankieren, webcam-toepassingen, Remote Desktop toegang, eigen mailserver draaien, eigen website draaien etc. etc stellen en dat is een forse aderlating. Bij een bedrijfje zelfs een ramp. De meeste van deze dingen ondersteunen (nu nog) geen UPnP en hebben dus portforwarding nodig.