Software-update: eMule 0.19a

Op SourceForge is een nieuwe versie van eMule verschenen, het betreft nummer 0.19a, welke een paar flinke veranderingen met zich meebrengt:

Merkur: implemented a new about dialog.. no it still doesn't show your id, but it looks way better
Merkur: Finally the new credit system is in. Basically clients which uploaded to you will get a higher priority. Check the FAQ (emule-project.net) for a detailed description. A client with a yellow symbol in your uploadlist means that this client is prefered because of the credit system. You can check the detailed info screen to get more infos about his credits. However it's in the testing stage atm and probably some values will be adjusted later

Merkur: shared files now have a statistic, which will show you how often a files was requested, accepted and how much bytes you uploaded.
Merkur: partfiles are now "writeprotected" while emule runs, so you can't mess them (and cause errors) by reading/writing them with another application.
Merkur: emule won't crash with a "out of memory" message anymore if it reads a corrupted .met file
Merkur: Fixed some bugs. Hopefully emule will run more stable now. Check for a "b" version in the next days, which will be released of any critical bug will be found in 0.19a (of course we test version before releasing them, but you knwo its impossible to find all bugs)[break]Deze nieuwste versie is hier te downloaden. Wie dat zou willen kan bovendien hier de broncode van het programma krijgen.
Versienummer 0.19a
Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows XP
Website SourceForge
Download http://osdn.dl.sourceforge.net/sourceforge/emule/emule0.19a.zip
Licentietype GPL

Door Robert-Jan Huijsman

Meuktracker, Nieuwsposter

16-09-2002 • 18:39

31

Submitter: IceStorm

Bron: SourceForge

Reacties (31)

31
31
28
2
1
0
Wijzig sortering
Finally the new credit system is in. Basically clients which uploaded to you will get a higher priority
In essence een goed idee, maar worden zoals altijd de modemers hier niet weer het slachtoffer van? Ik bedoel, die kunnen niet eens veel uploaden, zelfs niet op max snelheid en die krijgen dan nooit prioriteit, terwijl zij juist degenen zijn die het minste downloaden (ik vind het absoluut niet erg om met 4 k/s naar een modemer te uploaden).

Dat mensen 'beloond' worden is goed, daar niet om, maar ik vrees dat men hier hun doel voorbij streeft.
Ik zou bijna de lijn trekken naar het nederlandse beleid: de rijken worden rijker.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 17 september 2002 12:45
Er is trouwens net een nieuwe versie 19.a gereleased in het emule forum. Inderdaad, ze zijn zo stom geweest om deze nieuwe versie ook 19a te noemen, handig :(

Interessant stukje over de beloofde speed increase:
Some people don't seem to realize that even if you make dozen of different edonkey programs, the global speed can't be made faster.

If the program works like its supposed to work (source finding doesn't bug or something) the speed is the same. The clients may have some features like preferring the same client that you use, but that means someone is getting the file faster AND someone will get it slower.. you can't change the global upload - global download balance.
Dat klopt helemaal maar de essentie zit hem in de volgende zin:
If the program works like its supposed to work (source finding doesn't bug or something) the speed is the same.
Wat eMule beter doet dan eDonkey is sources vinden. Dus effectief kan het wel degelijk beter gaan. Wat er bovendien nog bij komt is dat hij een source 'onthoud' En dat betekent dat hij niet steeds hoeft te gaan zoeken via servers. Dat maakt heel veel uit als er maar 1-5 sources zijn. Je vindt ze dan in ieder geval terug. Dat zou ooit nog in eDonkey worden gestopt via de 'friend' list. Maar dat is nooit gedaan. Zelfs al weet je zeker dat iemand online is en weet je zelfs zijn server, dan kan het nog gebeuren dat je hem niet als source vindt.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Ortep17 september 2002 14:02
Als je het emule forum leest zal je ook zien dat de fouten waardoor emule vaak vastloopt nu juist zitten in dat vinden van sources. Ik heb hier nu een heel zeldzame file waar emule 2000 sources van weet te vinden. Klik ik erop zie ik gewoon pagina's dezelfde naam staan. Er zijn ook mensen die met emule via een 96k adsl lijn 300 kb kunnen downloaden. Het is gewoon niet mogelijk. Dit programma is nog veel te beta om er over te kunnen oordelen (zelfs nog eerder alpha dan beta). Bijna alle features hebben last van bugs of werken totaal nog niet.

Als je die zin ook goed leest staat er ook dat als het programma goed werkt de snelheid hetzelfde zal zijn, en dus niet dat de snelheid hoger is oid.
Als je die zin ook goed leest staat er ook dat als het programma goed werkt de snelheid hetzelfde zal zijn, en dus niet dat de snelheid hoger is oid.
Dat schrijf ik toch??? Ik geef zelfs aan dat het daar om draait. Maar ze zijn dus niet gelijk in het vinden van sources
Ik lees het eMule forum met grote regelmaat en ik heb geen van de problemen die daar worden genoemd. En die jij hier noemt. Maar WEL meer sources en een DUS hogere download.
Anoniem: 63727 @Bor17 september 2002 14:35
Ik heb ook meer sources hier, maar absoluut geen hogere download! In tegendeel zelfs, de normale edonkey client is hier vele malen sneller. Daar haalde ik nog 100 k en nu met moeite 30 k :( Trouwens zit er waarschijnlijk een bug in de sources weergave van emule oid. Ik krijg veel dezelfde sources die worden geteld als meerdere. Nogal buggy deze tool. Ik wacht wel tot het meer stabiel en snel is.

Reactie op post hierboven: inderdaad, dat zeg je wel, maar als het sources vinden nou juist buggy is klopt je stelling dus niet ortep.
Reactie op post hierboven: inderdaad, dat zeg je wel, maar als het sources vinden nou juist buggy is klopt je stelling dus niet ortep.
Die stelling klopt wel. Als je meer sources vindt dan is het eindresultaat beter. Onafhankelijk van het programma. En bij mij werkt eMule zonder al die bugs. Dus ik ben er echt mee opgeschoten. Als het echt zo rot was dan had de schrijver het zelf al gevonden. En op het forum hoor je alleen de mensen waarbij het mis ging. Anderen hebben immers niets te melden
Anoniem: 63727 @Bor17 september 2002 15:18
Niet mee eens, als je goed in het forum kijkt zie je dat er ook best veel mensen zijn die een berichtje posten omdat ze zo blij met emule zijn. Echter, het overgrote deel van de mensen die je op zowel het emule forum als in de nieuwsgroepen spreekt zijn helemaal niet tevreden. Vrijwel iedereen heeft last van de eerder genoemde bugs, is het niet direct na het installen dan is het wel na emule een tijdje gebruikt te hebben. Omdat emule niet meer sources vindt dan met een goede edonkey searchengine (want dat doet emule ook) en er een bug in de sources weergave zit klopt de stelling niet, maar daar ga ik niet over in discussie. Ik ben ieder geval blij dat je zo met het programma bent opgeschoten. Voor de rest adviseer ik iedereen om te wachten met het gebruiken van emule tenzij je het niet erg vind om af en toe eens iets kwijt te raken en overnieuw te moeten downloaden. De snelheid is echt niet hoger als de normale edonkey met een goede serverlist.
Anoniem: 52595 @Bor17 september 2002 15:29
Daar wil ik graag op inhaken. Ik ben met deze :( tool al meer downloads kwijtgeraakt dan dat ik er binnen heb gekregen. De snelheid is veel lager als met edonkey of overnet. Back to the drawingboard voor deze tool! :(
Maar wat doe ik dan anders dan al die mensen? Ik heb het gedownload en opgestart. Bingo, het werkt. Geen crash gezien, geen file kwijtgeraakt en iedere keer razend snel verbinding. Blijkbaar kan het wel werken. Ik draai met XP prof, een P4 1.6@2.0 en 512 als geheugen.
Nogmaals, mensen die een probleem hebben zeggen dat veel eerder dan mensen die geen probleem hebben. Dus klachten zie je in een veelvoud.
Anoniem: 52595 @Bor17 september 2002 16:31
Je hebt waarschijnlijk gewoon geluk denk ik ;)
Je ziet meer mensen met problemen omdat er bijna alleen mensen zijn die problemen hebben met emule, niet omdat die harder roepen ofzo. Dat is onzin. Zelfs hier en op GOT hoor je niet veel mensen juichen, over het emule forum en de nieuwsgroepen maar te zwijgen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Bor17 september 2002 16:32
Ik ben intussen weer teruggestapt naar de originele client. En guess what, evenveel sources en een hogere snelheid als met de mule.
ik weet niet hoe ze het doen maar dit programma is echt veel beter dan eDonkey / Overnet qua downloaden.

Bij overnet had ik met een file 2 sources na een paar minuten, terwijl ik er met eMule toch wel 190 had na 30 seconden. Downloaden vloog ook vrij snel naar 30k/s.

Uit de GoT thread: er staat een server file op http://ocbmaurice.dyndns.org/pl/slist.pl/server.met?download
Je mag het niet vergelijken met overnet. Dat is een ander systeem met (op dit moment) nog minder gebruikers. Je moet het vergelijken met de Donkey
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @jurrie17 september 2002 12:24
Dat is de gewone edonkey server list hoor. Die kun je ook voor emule gebruiken. Wil je dat de serverlist automatisch word geupdate dan moet je de url invoegen in het bestand address.dat Overigens kun je ook gewoon de ed2k tools blijven gebruiken om een, voor jou situatie, nog betere serverlist te krijgen.
Volgens mij is de 'nieuwe' 0.19a versie al van zondag 15 september, dus dat valt wel mee. Verder nog een tip van het forum:

Found out that you have to start emule, go to the taskmanager and set emule priority to realtime at the process menu. Emule running fine since.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @nicxz17 september 2002 13:09
De nieuwe 19a is van vandaag. Het veranderen van de prioriteit helpt totaal niet, erger nog, je systeem wordt er heel erg onstabiel van. Het vastlopen van emule wordt waarschijnlijk veroorzaakt doordat het sources systeem niet klopt. Het aantal sources wat wordt weergegeven klopt vaak niet en als deze waarde een krititsch punt bereikt crashed de emule client.
Sun Sep 15, 2002 5:56 pm 0.19a released! The second try ;)
Yup, the next version is done. Here are the changes:
Dit staat te lezen op het eMule forum. De versie is dus van zondag
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Ortep17 september 2002 14:27
Yep, die versie wel. Er is nog een nieuwere van vandaag, maar dat bericht is gelijk gelocked nadat het gepost is. Waarschijnlijk hebben ze nog iets extra's te patchen.
Waarom vergeten jullie bij een update vaak te posten wat het programma doet? Niet iedereen heeft van e-mule gehoord, ik ook niet.

Nu is het uit de responses en de naam niet moeilijk om op te maken dat het weer een ander file sharing programma is, maar het kost maar een paar woorden om dit in de nieuwsposting erbij te zetten en maakt het zo veel duidelijker en scheelt een hoop zoekwerk..
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @DaZZle17 september 2002 12:28
Speciaal voor jou dan ;)

Emule is een vervangende client voor het edonkey netwerk. Je draait dus emule ipv edonkey. Deze client heeft veel extra opties ten opzichte van de originele edonkey client als sneller hash systeem, voortgangsindicatoren boven de downloads en nog meer. Daar staat tegen over dat de client nog erg beta is en bij veel mensen voor problemen zorgt. Deze problemen gaan van corrupte downloads, spontane crashes tot verschikkelijk lage snelheden.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 17 september 2002 10:13
Zie ook mijn opmerkingen in deze thread: http://www.tweakers.net/meuktracker/2686

Net even op het emule forum gekeken. Er blijken dus echt erg veel mensen te zijn die last hebben van corrupte downloads en regelmatige onverklaarbare vastlopers. :( :(
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod 17 september 2002 12:33
Uit de faq (die overigens maar 2 vragen bevat), een interessant stukje over de werking van het credit systeem:
This system works for ALL clients, not only emule clients. However more emule clients (or any client which uses this credit system) means less upload for leechers.

Every client which connects to you for any reason is remebered by his userhash and the first 2 tow numbers of his IP.
If this client allows you to download or you upload to him emule saves the ammount of transfered bytes in a file (clients.met).
Everytime when a client asks you for a file these two values a used to calculate a modifier, which affects directly his rating and the rating affects his queue place

Ok here are the technical values:
modifier = (2*uploaded to you) / downloaded form you

so if client X has downloaded 2 Mbyets form you and you 3 MB from him he gets a modifier of (3*2 /2) = 3.0 . That means if he waits in your queue his waitintime counts 3.0 times more than the waitingtime of client Y (unknown).

However the modifier can not be greater than 10.0 or smaller then 1.0 (that means a known client NEVER gets a pen. )

All clients with a modifier greater than 1 are indicated by a yellow icon in your uploadwindow.
Jammer dat de upload instellingen het niet goed doen. Je kan instellen wat je wilt maar het trekt alsnog je hele upload vol :(
wel op apply klikken, hè?

edit: overbodig? op apply klikken is toch echt de oplossing. als je daar niet op klikt gebeurt er geen reet.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @dezero17 september 2002 10:04
Dat is gewoon een bug, zoals emule last heeft van zovele. Hier werkt de upload cap ook niet. Eveneens als "clear completed", veel onverklaarbare vastlopers etc. Ook de snelheid is niet hoger dan bij de originele edonkey client hier, in tegendeel zelfs. Hoewel emule veel meer sources vindt blijft hij hier ver achter bij edonkey qua snelheid. Voordeel van emule is dat het hashen van bestanden ontzettend snel gaat. Helaas door de vele fouten is deze tool niet echt geschikt voor het grote publiek. Ik ben zelf al 4 iso's kwijtgeraakt door emule.
Dan is er bij jou toch iets anders dan bij mij. Alle dingen die je opnoemd werken bij mij volkomen normaal. Ik ben er niets door kwijtgeraakt en het downloaden gaat fenomenaal. Daar kan eMule natuurlijk niets aan verbeteren. Maar hij vindt 3-4 keer meer sources en dat helpt enorm.
Anoniem: 63727 @Bor17 september 2002 12:18
Hij vind hier ook wel veel meer sources, maar het downloaden gaat evensnel als in de normale donkey hoor. De emulte client zit gewoon vol bugs, dat blijkt ook wel als de het forum leest. Veel mensen stappen terug op een oudere versie omdat die minder downloads schijnt kapot te maken. De omstandigheden waaronder dit gebeurt zijn vaag. Het lijkt wel of het ene willekeurige systeem er geen last van heeft en het andere wel.
Duh wat denk jij nou :? :( ;) Alle instellingen staan goed, de mappen, m'n naam, automatisch updaten, m'n upload staat op 15 ingesteld, maar nog zuigt de boel gewoon vol. Ook als ik hem op 10 of 1 zet, het maakt gewoon nix uit.

Dat is een bug die hopenlijk in de volgende versie verbeterd is.

Euh... *schaamt zich best heel erg* :X Ik had de vakjes voor upload en download omgedraaid.. ik had m'n downlaod beperkt op 15, en niet m'n upload.. |:(
Prachtig programma. Het werk echt wel als je het goed bediend (dus wel die apply knop aanklikken). Ik vind deze er beter uitzien dan de edonkey client en bij mij download hij ook nog eens sneller en upload die even snel. :*)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.