Driver-update: Intel INF Update Utility 9.1.1.1019

Intel heeft een nieuwe versie van zijn INF Update Utility de deur uitgedaan met 9.1.1.1019 als het versienummer. Met deze drivers kunnen verschillende onderdelen van de aanwezige Intel chipset aangestuurd worden zoals PCIe, ata, sata en usb in combinatie met Windows 2000, XP, Vista, 7, 2003 of 2008. De bijbehorende lijst met veranderingen ziet er als volgt uit:

Features Added:
  • Added support for Intel® 5 Series Chipsets
  • Added support for Microsoft Windows 7
Issues Resolved:
  • Fixed issue introduced in 9.1.1.1016 that caused INFs not to be installed on x64 bit OSs
  • Fixed issue where 2008 Server R2 was pulling INF from “All” Directory. This was fixed to pull from “Win7” directory
  • Fixes yellow bang issues where NO DRV filter was removing INFs that needed to be loaded
  • Removed the “Vista” directory. The “All” directory contains all necessary INF for supported Oss
  • Fixed issues related to –overall switch
Versienummer 9.1.1.1019
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows XP x64, Windows Server 2003 x64, Windows Vista, Windows Vista x64, Windows Server 2008
Website Intel
Download http://downloadcenter.intel.com/download.aspx?url=/18053/a08/infinst911autol.zip&DwnldId=18053&lang=eng
Bestandsgrootte 2,67MB
Licentietype Freeware

Reacties (37)

37
36
31
4
0
4
Wijzig sortering
Deze was overigens al op 18 augustus uitgekomen. Als je veel verschillende pc's te updaten hebt: INF_allOS_9.1.1.1014_PV heeft drivers die INF_allOS_9.1.1.1019 en daartussen niet heeft.

Automatisch installeren wat nodig is (ook andere drivers) doe je met Driverforge. Kan ook unattended maar juist zo heerlijk dat het zo ook kan, zodat je toch de controle houdt dat alles goed gaat.

btw alle laatste versies vind je hier

[Reactie gewijzigd door Malarky op 24 juli 2024 13:12]

En er is al een nieuwere versie beschikbaar.
Vraag: gaat de installatie bij jullie ook zo snel?

Zodra ik het installeer (Windows 7) en na het stuk readme tekst op Next klik is het in nog geen fractie van een seconde geinstalleerd.
Het gaat eigenlijk zo snel dat ik een beetje het vermoeden heb dat hij niks installeert, ook al staat het dat de installatie met succes is afgerond.
Hebben jullie dit ook?
je moet de setup als volgt uitvoeren:

via start->run het volgende uitvoeren

c:\pad naar de driver\Setup.exe -OVERALL
Zoo, dat is ook al weer jaren geleden dat ze deze bijwerkten, het werd wel tijd.... ;) maar goed hij is er weer, hopelijk is hij nu ook MS-WHQL, en komt ie automatisch in Vista/2008/Seven bij (performance-)problemen van de Intel-Chipsets! :+

[Reactie gewijzigd door HoeZoWie op 24 juli 2024 13:12]

Valt best mee. Niet alle updates staan hierboven in het lijstje:

1/29/2009 9.1.0.1012
7/10/2008 9.0.0.1008
9/24/2007 8.3.1.1009

Let wel dat Chipsets van de 800 serie en ouder (behalve 848P, 865 en 875P) niet meer ondersteund worden door deze versies. Daarvoor moet je oudere drivers pakken, deze bijvoorbeeld:
4/28/2005 6.3.0.1007
Ja volgens mij doet hij niks nee...
Ik gebruik Vista x64

Lol er staat bij de lijst:
Fixed issue introduced in 9.1.1.1016 that caused INFs not to be installed on x64 bit OSs

Niet dus :D
Ik moet zeggen dat hij op win7 x64 wel degelijk iets doet. Misschien was er gewoon niets te updaten op jouw systeem.
Als je de zip uitpakt, en naar Apparaat beheer gaat, kun je de drivers "handmatig" updaten:

Apparaatbeheer -> Systeemapparaten -> Voor elk Intel apparaat -> Eigenschappen -> Stuurprogramma -> Stuurprogramma bijwerken -> Op computer -> Geef Geef x64 map op, van de uitgepakte ZIP.

En de driver wordt geupdate. Als je de setup uitvoerd, of een inf bestand opent, gebeurt er inderdaad niks.
Op een verse Windows7 x64 installeert het van alles en verzoekt om een reboot. De installer voert wel degelijk een aantal updates uit. Of het uiteindelijk zin heeft is een tweede.
Waarom zou je dit willen installeren onder Vista of Win7?
Out-of-the-box driver in Vista/Win7 werkt toch prima?
Omdat deze drivers nieuwer zijn...
...maar verder niets bijzonders toevoegen. (optimalisaties, features)

Performance-winst boek je niet door deze driver, dus als alles al prima werkt heeft het geen enkel nut om deze driver te installeren lijkt me.

[Reactie gewijzigd door MelvinB op 24 juli 2024 13:12]

Ben ik helemaal met je eens, inf. is niet zo belangrijk als een .sys>> dat zijn echt drivers. Mijn nForce chipset heeft nog nooit inf. nodig gehad, en 't meeste in systeemappparaten wordt ook algemeen herkend als algemene apparaten slechts een paar als nForce apparaten. Als je daar mee zit, moet je je afvragen of je niet wat meer en ander tijdverdrijf moet zoeken.
Ben ik helemaal met je eens, inf. is niet zo belangrijk als een .sys>> dat zijn echt drivers.
Wat is dat nou weer voor kul? Dit zijn gewoon chipset drivers, en die zijn er niet voor niets. Voor je videokaart installeer je ook drivers. Waarom dan? Oudere werken toch prima? (dat was een retorische vraag dus).
Wat bazel jij nou weer, ooit weleens vergeten die Intel drivers te installen? Zoja, dan weetje dat dat nou niet echt erg is, het loopt gewoon. Zonder videokaartdrivers zal echter spel spelen verdraaid moeilijk worden. :)

[Reactie gewijzigd door Sjah op 24 juli 2024 13:12]

chipset drivers niet installeren geeft behoorlijk performance verschil en ook kan het compatibility issues veroorzaken.
however, deze chipset update is totaal onnodig als je out of the box windows 7 chipset drivers installed hebt tenzij je de Intel® 5 Series Chipsets hebt.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @MelvinB13 september 2009 08:10
Performance-winst boek je niet door deze driver, dus als alles al prima werkt heeft het geen enkel nut om deze driver te installeren lijkt me.
Zou je dat willen onderbouwen? Ik hoorde tot voorheen namelijk altijd andere reacties.
Zou best kunnen dat het voorheen anders was. (begintijd van de XP-periode?)

Als er echt performance-winst zou zijn, werd dat wel vermeld in de Release Notes lijkt me. Dat zou natuurlijk een highlight wezen voor de driver.

Ik kan het niet onderbouwen dmv testen ofzo, maar zo zie ik tegen de Intel® Chipset Device Software aan. Wellicht de oplossing als je problemen hebt met gerelateerde hardware, overbodig als alles al perfect werkt.

Maar goed, niets houd je tegen om het alsnog te installeren. :)
Het heeft dus ook geen nut om em niet te installeren, dus je kunt het evengoed wél doen ;)

[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op 24 juli 2024 13:12]

@Thomasg,doctormetal,deregtx en de anderen

Indien je alles wilt 'her'-installeren, gebruikt je de '-overall' switch.

Stel dat je alles in C:\Temp hebt gekopieerd dan wordt het dus 'C:\Temp\setup -overall'
Bedankt! (Ook de anderen uiteraard) Dit werkt, nu wordt er daadwerkelijk wat geinstalleerd.
Dit pakket heet toch al een paar jaar geen "Intel INF Update Utility" meer? Gewoon "Chipset Software Installation", afaik.
LOL What's in a name:
INF Update Utility - Zip Format

Intel® Chipset Device Software is the new name for the Intel® Chipset Software Installation Utility; this name will be seen when running the installation package
Zoals woekele ook al zei, soms zijn deze drivers nodig om een bepaalde functie te laten werken iig onder XP.

Als je bv AHCI wilt gebruiken op een Dell Vostro 1720, heb je echt deze drivers nodig, de bekende F6 optie bij installatie om extra drivers te laden werkt bij deze laptop niet.
Dat de F6 optie niet werkt lijkt mij vreemd. Dat ga je bovendien niet fixen met een Inf update die bedoeld is om te installeren in een verse Windows. Heb je de nieuwste versie van de Floppy Configuration Utility gepakt en de ICH10 of ICH10Raid gekozen?

Hoe dan ook, ik ga het komende weken ook tegen komen met 1720's met twee schijven hier op de zaak waar XP64 op moet. :) (Al schijnen er al SATA drivers op de XP64 cd te staan).
Geloof me, je installatie knalt er keihard uit met een BSOD.
Wij hebben 16 verschillende modellen/configuraties van Dell hier (onderwijs instelling) draaien en dit is ook de eerste machine waarbij ik het niet voor elkaar kreeg met de Intel Matrix Storage Manager Notebooks drivers en AHCI.

Normaal gesproken kun je dus voor de installatie AHCI aanzetten en dan deze drivers gebruiken om de SATA HDD te herkennen en je installatie te beginnen, bij de Vostro 1720 werkt het alleen als je 1st AHCI uitzet en na de installatie de Intel inf utility installeren, een reboot, dan je SATA drivers updaten, reboot, BIOS op AHCI zetten en XP weer opstarten.
Soms zijn de drivers nodig om bepaalde features goed te laten werken (in XP tenminste), bijvoorbeeld sleep/hibernate of automatisch klokken van je cpu.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.