Ik ben al een poosje bezig met het uitwerken van een op een LLM gebaseerd OS.
https://github.com/sjoerdvanderhoorn/it-beta
Het concept komt min of meer overeen met wat wordt genoemd in de podcast, waarbij je inderdaad via tekst ingeeft wat je op dat moment wilt doen waarna een custom UI wordt gegenereerd die daarna zelf weer de benodigde data op kan halen (denk aan mails, posts op sociale media, nieuws, etc etc). In mijn concept wordt elke nieuwe interactie die je start een aparte kaart zodat je "terug kunt bladeren" naar wat je eerder hebt gedaan. Kaarten kunnen hun data met elkaar delen, zodat je iets wat je in iedere interacties hebt gezien aan elkaar kunt knopen zonder zelf alles over te moeten typen. Denk bijvoorbeeld aan het betalen van een factuur die je per mail binnen krijgt of nadat je je agenda hebt bekeken automatisch een bericht terugsturen aan je vriend met de tijd dat je af wilt spreken, plus automatisch de restaurant reservering inplannen.
Dat houdt natuurlijk niet in dat je altijd alles maar in moet tikken. Dit heb ik nog niet gebouwd, maar je kunt nog steeds veel voorkomende acties op een dashboard laten zetten die je met een swipe op kunt vragen, en als je een mail binnenkrijgt kan je gewoon de notificatie aantikken en dan krijg je die te zien zoals je de vorige keer aan had gegeven dat je het wilt zien.
Apps zoals we ze nu kennen verdwijnen op die manier. Als je een spel wilt spelen kan de LLM dit gewoon ter plekke voor je genereren. Als je op sociale media wilt kijken, kan het direct met de server praten. Dat betekent dus ook dat Facebook, Instagram, TikTok, etc hun langste tijd hebben gehad en er een verschuiving komt naar open initiatieven zoals Mastadon.
In mijn POC zit ook een manier om je UX te delen met andere apparaten. Je kan dan terwijl je op straat loopt iets op je telefoon doen en als je thuis komt je tablet oppakken en direct verder gaan waar je bent gebleven. Heb je behoefte aan een groter scherm dan pak je je laptop of pc en als je je handen even vrij wilt hebben kan je ook via geluid/spraak verder gaan (immers, elke interactie gaat uiteindelijk om iets vragen en een antwoord krijgen).
Een gedachte om eens over na te denken is wat we nu met computers doen. De meeste tijd zijn die namelijk niet bezig met wat wij willen, maar doen we wat de computer wil. Er zijn tientallen handelingen nodig om een mailtje te kunnen sturen, je moet elke keer weer op zoek naar waar dat ene knopje ook alweer zit om een tabel te maken, moet apps zoeken, downloaden, installeren, configureren, updaten en daarna op zoek naar een alternatief omdat die ene optie die je nodig hebt er toch niet in blijkt te zitten en zo door. Als een LLM dat allemaal voor je genereert hoef je alleen jouw voorkeuren aan te geven zodra je iets ziet dat je niet bevalt en heb je er daarna geen omkijken meer naar.