Software-update: Booklore 1.16.1

Booklore logoBooklore is een self-hosted webapplicatie voor het organiseren en beheren van e-boeken, die eenvoudig is Docker is op te zetten. Zo kunnen boeken al dan niet dynamisch worden georganiseerd op bijvoorbeeld schrijver of genre, kan metadata worden opgehaald vanuit meerdere bronnen en is er ondersteuning voor meerdere gebruikers. Er is een ingebakken lezer voor PDF's, EPUB's en comics, maar boeken kunnen ook naar Kobo e-readers worden gedownload of op een mobiel apparaat met een lees-app die OPDS ondersteunt. Versie 1.16.1 is uitgekomen en de changelog voor dier uitgave kan hieronder worden gevonden.

New Features
  • Feat/lubimyczytac metadata provider (#2019)
  • Display paginated reading sessions in the book metadata view (#2003)
Enhancements
  • Improve the SVG fetching and caching logic (#2011)
  • Fix(metadata): Improve handling of non-author creator roles (#1987)
  • Add more user-specific charts (#1991)
  • fix: when selecting a series, select all books from the series (#1979)
  • fix(metadata): Use existing Goodreads ID for batch refresh instead of searching (#1973)
  • Add anonymous usage telemetry (#2026)
  • perf(cbz): optimize CBZ reading (#1980)
  • Fix: regenerate improvements (#1981)
Bug Fixes
  • Fix: Custom/Added icons not visible when assigning shelf (#2010)
  • fix(epub-metadata): properly decode URL-encoded cover image rel="external" hrefs in EPUBs (#1983)
Refactoring & Maintenance
  • refactor(api): improve file resource handling in book download and FB2 metadata extraction (#2018)
  • Refactor book service in BE and FE (#2013)
  • Disable nginx IPv6 listener when disabled on host (#1998)
  • test(util): expand and improve utility test coverage for BookUtils, FileUtils, PathPatternResolver, MetadataChangeDetector, and UserPermissionUtils (#1985)
  • fix: Prevent transaction rollback when cover download fails (#1971)
Docker Images
  • Docker Hub: booklore/booklore:v1.16.1
  • GitHub Container Registry: ghcr.io/booklore-app/booklore:v1.16.1

Booklore

Versienummer 1.16.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux
Website Booklore
Download https://github.com/booklore-app/booklore/releases/tag/v1.16.1
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

29-12-2025 • 20:43

9

Submitter: Lohengrin

Bron: Booklore

Update-historie

Reacties (9)

Sorteer op:

Weergave:

Iemand die dit gebruikt? Zou dit een waardig vervanger zijn van Calibre?
Ik gebruik m intussen een paar maanden en het een waanzinnig aan welk tempo de developers bezig zijn. Hij is intussen geïntegreerd met mijn Kobo, Authentik IDP, zit achter mijn Pangolin proxy. Boeken toevoegen is een eitje, metadata opzoeken en toevoegen ook.

Ik zou zeggen, probeer het gewoon eens - 't is gratis en gemakkelijk op te zetten.

Ping me gerust als je wat meer wil weten.
Zo te zien nog niet bij benadering. Het is Kobo only, je kan niet converteren tussen formaten en ja kan niet bewerken.

Het is meer een online reader met library functie
Ook koreader support!
Stuk volwassener tov calibre-web, kan het aanbevelen.
Wat ik merk is dat het qua metadata tov Calibre nogal wat te wensen overlaat (en dat het die van Calibre niet (goed) inleest.
Ben enkele maanden geleden overgestapt vanwege Kobo sync issues met Calibre Web, maar ook CWA. In mijn ogen eindelijk een waardige opvolger voor Calibre (Web)/CWA, ookal is het nog niet zo compleet qua plugins etc.

Mijn inziens biedt het deze voordelen tov alternatieven:
  • Web-based, geen geklooi met ouderwetse desktop apps om boeken op je ereader te zetten
  • Geen database die corrupt raakt etc. als je zowel Calibre als Calibre Web gebruikt
  • Boeken draadloos syncen. Gebruik zelf nu OPDS met Koreader op mijn Kobo, dit werkt perfect. Kobo sync was eerder niet altijd even betrouwbaar, er doken toch af en toe weer bugs in op na updates van Kobo/Calibre Web/Booklore, dus ben daar vanaf gestapt.
  • Koreader progress sync, waardoor leesvoortgang ook in Booklore wordt bijgehouden. Daarnaast zijn de vele config opties in Koreader ook echt top, net als de lees statistieken.
  • Duidelijke en overzichtelijke UI
  • SSO werkt goed met Authentik
  • Metadata beheer werkt goed en is heel uitgebreid
  • Goede mobiele browser support, dus geen desktop afhankelijkheid
  • Eenvoudig delen met vrienden/familie
  • Regelmatige updates met nieuwe features
Migratie was wel wat werk, want ik heb alle metadata moeten bijwerken. Aangezien ik maar zo'n 300-350 boeken heb was het wel te doen.

Enige waar ik tot voor kort nog Calibre voor gebruikte was bibliotheek boeken, gezien de plugins voor Adobe.

[Reactie gewijzigd door Yannes op 29 december 2025 23:44]

Kleine typfout: "die eenvoudig is Docker is op te zetten"

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn