Software-update: CrystalMark 3D25 1.0.0

CrystalMark 3D25 logo Crystal Dew World, bekend van CrystalDiskInfo en CrystalDiskMark, heeft een nieuw programma gemaakt met de naam CrystalMark 3D25. Waar de eerste informatie over de karakteristieken van de harde schijf geeft en de tweede de prestaties ervan meet, is dit programma bedoeld om de 3d-prestaties van de grafische kaart in kaart te brengen. De resultaten kunnen naar de website van de maker worden verstuurd en worden vergeleken met anderen.

CrystalMark 3D25 is a 3D benchmarking software that allows you to easily measure 3D performance (GLSL/WebGL) with a single click. It was developed with the goal of showcasing the appeal of the demo scene to PC enthusiasts (benchmarkers) worldwide, featuring works provided by demo scene creators who support Japan’s demo scene.

CrystalMark 3D25

Versienummer 1.0.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 11
Website Crystal Dew World
Download https://crystalmark.info/en/download/#CrystalMark3D25
Licentietype Voorwaarden (GNU/BSD/etc.)

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

22-11-2025 • 09:00

5

Bron: Crystal Dew World

Update-historie

Reacties (5)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb deze even gedownload en geprobeerd, maar het lijkt wel alsof v-sync aanstaat tijdens het benchmarken. Ik krijg nooit FPS boven mijn refresh rate terwijl de GPU maar zo'n ~66% wordt benut.

Update: Vsync staat inderdaad default aan en er lijkt geen instelling binnen het programma dit uit te schakelen. Ik heb bij de volgende 3 executables vsync off geforceerd in het Nvidia Control Panel en een veel hogere score gehaald.

"C:\Program Files\CrystalMark 3D25\CrystalMark3D25X64.exe"
"C:\Program Files\CrystalMark 3D25\Resource\Benchmark\x64\SceneW2X64.exe"
"C:\Program Files\CrystalMark 3D25\Resource\Benchmark\x64\SceneX64.exe"

Vergelijking wel en geen vsync

Vind het een aparte keuze dat vsync niet uit te schakelen is in een benchmarktool en dit lijkt me een bug :)

[Reactie gewijzigd door TV_NERD op 22 november 2025 10:32]

Deze tool is redelijk basaal en heeft geen instellingen maar het is prima mogelijk, ik heb in elk geval de executable van de applicatie ingesteld in Nvidia Control Panel o.a. geen V-sync te forceren.

Maar in de installatie map staan ook de volgende bestanden:

C:\Program Files\CrystalMark 3D25\Resource\Benchmark\x64\
  • SceneW2X64.exe
  • SceneX64.exe
Deze executables worden natuurlijk door de launcher gebruikt om de echte benchmark scenes in te laden, dus deze heb ik voor de zekerheid ook in NVCP V-sync uitgeforceerd en dat werkte per direct.Momenteel heb ik met de i9 13900K + 128GB DDR5-5400 XMP CL40 + Astral RTX 5090 OC met extra overklok rank 5 behaald op de globale ranglijst op de hoogste scores gesorteerd. 8-)Edit: i7 3930K @ 4.8Ghz alleen krijg een HTTP-500 bij submitten:

[Reactie gewijzigd door CriticalHit_NL op 22 november 2025 16:50]

En, als bonus, heb je ook je kamer lekker warm..... }>
Ik kan me vergissen, maar bijvoorbeeld 3dMark doet dit toch ook niet? Ik weet iig. dat hij waarschuwt als je GSync hebt.
De meeste games/programma's dwingen het op applicatieniveau af, al heb ik volgens mij wel eens gemerkt als G-sync toch aanstaat dat het ondanks het verwijderde limiet toch net iets wat terug houdt in de framerate maar dat kan ik even niet met data hardmaken. Het wordt altijd aangeraden het uit te zetten dus dat zal ook de reden zijn dat 3DMark dit vermeld.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn