Software-update: foobar2000 2.24.6

foobar2000 logo (75 pix) Versie 2.24.6 van foobar2000 is uitgekomen. Deze populaire, lichte muziekspeler kan onder andere overweg met mp3, AAC, Ogg Vorbis, FLAC, WAVE en WMA, en beschikt over ondersteuning voor Replay Gain. Verder kan de speler verschillende formaten converteren, heeft het programma uitgebreide mogelijkheden om de tags aan te passen en kan de interface geheel naar eigen hand gezet worden. Daarnaast is het mogelijk om de functionaliteit met behulp van plug-ins verder uit te breiden. Downloads zijn ook beschikbaar voor Android, iOS en macOS, maar die hebben een ander versienummer en uitgaveschema. In deze uitgave zijn enkele kleine problemen verholpen.

Changes in version 2.24.6:
  • Fixed excessive memory usage of visualizations in certain conditions.
  • Restored old behavior of M3U loader, local playlists referencing internet radio can again specify station names.
  • Improved compatibility with AAC radio streams that mix different metadata encoding types.
  • Made HTTP folders possible to load again.
  • Fixed erratic behavior when seeking back from near end of track.
  • Fixed safe mode (triggered after app crash) failing to start up.
  • Made respect embedded color profiles of JPEG & PNG album covers.
  • Fixed WASAPI shared mode audio stream format negotation bug.

foobar2000 screenshot

Versienummer 2.24.6
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website foobar2000
Download https://www.foobar2000.org/download
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

07-07-2025 • 07:30

17

Bron: foobar2000

Reacties (17)

17
17
10
2
0
7
Wijzig sortering
Heel fijne speler, maar met 1 probleem. Misschien ligt het aan mij, maar het kopiëren van mijn simpele custom skin naar een andere pc lijkt verrassend ingewikkeld. Was alweer een hele tijd geleden, maar ik probeerde toen van echt alles met allerlei mappen, maar wist de GUI niet hetzelfde te krijgen op de 2e pc.
In de instellingen/default user interface/ zit rechtsboven een grote knop: "export theme".
Geef hem een naam en sla hem ergens op. klaar! 8-)
En dan import theme op de andere pc. Geeft ook aan of er componenten missen op de andere pc voor de in te laden theme.

[Reactie gewijzigd door Tourmaline op 7 juli 2025 16:09]

OMG, zou zomaar kunnen dat ik die enorme knoppen over het hoofd zag. Dank, met een nieuwe htpc in aantocht kan ik dit gelijk toepassen.
Prima speler.Stabiel. Voor iOS en iPadOS lekker saai en functioneel. Biedt veel info over de songs.

Speelt probleem alle playlists van m’n miniDLNA upnp server. Ik wens deze player nog een lang en stabiel leven toe 🙂
Is er inmiddels al een betere manier om DLNA af te spelen dan met de 32-bit versie met foo_upnp?

Die browser werkt voor mij niet helemaal intuitief...
foobar 2000 op Android. Een van de weinige players die tracks (ripped van CD) afspeelt zonder pause.
Tevreden F2K gebruiker hier. Gapless playback zit (gelukkig) ook in vele andere muziekspelers, dus ik snap niet goed wat je bedoelt.
foo_playlist_attributes is onmisbaar https://www.foobar2000.org/components/view/foo_playlist_attributes voor het alleen-lezen maken van afspeellijsten.
FB2000 kan vooral ook goed omgaan met ASIO drivers zodat je alles uit je DAC en/of speciale versterker kan halen. In theorie kan je zelfs DSD over HDMI streamen, maar bij Intel hebben ze dit helaas niet geïmplementeerd.

Verder kan FB2000 ook ISOs met DVD-A en DSD rechtstreeks afspelen, dat is erg prettig. Helaas lukt het niet gestructureerd met BluRay audio, die moet ik eerst met FFMPEG omzetten naar iets anders of de rauwe m2ts streams er in kiepen.

[Reactie gewijzigd door mawashigeri op 7 juli 2025 15:02]

na winamp3 toen dat kutter en kutter werd ben ik een fervent foobar2000 gebruiker geworden. het is no nonsense, doet wat het moet doen. lang geleden een leuke indeling/kleuren/plugins zitten customizen.. die werkt nu ~20 jaar later nog steeds. blijf zo doorgaan! :D

mod playback is wel knake, dat kon winamp beter... maar ja, sowieso gewoon xmplay daarvoor gebruiken

[Reactie gewijzigd door maali op 7 juli 2025 13:59]

Zie hier:https://www.foobar2000.org/components/view/foo_deaf
ah, poos geleden dat ik daar naar gekeken heb (ik gebruik sowieso liever dus xmplay). foobar had zo'n foo_mod maar die was heel slecht. maar ik zie dat ik al openmpt module decoder geïnstalleerd heb staan (die vertrouw ik meer als accuraat) maar mijn foo_openmpt is 6 jaar oud ofzo... zal die eens updaten en luisteren of de portamento effectjes dan wel correct klinken in die protracker modjes van dizzy :)
Mooi dat AAC-streams nu beter werken!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.