Software-update: Visual Studio Code 1.100.0

Visual Studio Code logo (79 pix) Versie 1.100.0 van Visual Studio Code uitgekomen. Een mooi rond nummer, maar niet meer dan de logische opvolger van versie 1.99.0. Deze opensource code-editor heeft ondersteuning voor IntelliSense, debugging, Git en code snippets. Downloads zijn beschikbaar voor Windows, Linux en macOS. Ondersteuning voor de gangbare script- en programmeertalen is aanwezig en het kan daarnaast via extensies uitgebreid worden. Hoewel het alweer even mei is, wordt deze versie nog als de apriluitgave aangeboden. Uitgebreide informatie over deze release is op deze pagina te vinden. Dit is de aankondiging:

April 2025 (version 1.100)

Welcome to the April 2025 release of Visual Studio Code. There are many updates in this version that we hope you'll like, some of the key highlights include:

Chat
  • Custom instructions and reusable prompts (more...).
  • Smarter results with tools for GitHub, extensions, and notebooks (more...).
  • Image and Streamable HTTP support for MCP (more...).
Chat performance
  • Faster responses on repeat chat requests (more...).
  • Faster edits in agent mode (more...).
Editor experience
  • Improved multi-window support for chat and editors (more...).
  • Staged changes now easier to identify (more...).

If you'd like to read these release notes online, go to Updates on code.visualstudio.com.

Visual Studio Code

Versienummer 1.100.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows 11, Windows Server 2022, Windows Server 2025
Website Microsoft
Download https://code.visualstudio.com/#alt-downloads
Licentietype GPL

Reacties (6)

6
6
5
0
0
0
Wijzig sortering
Een fijne editor, ook voor remote over ssh, zolang je resources ‘genoeg’ zijn. Zo werk ik prima op een Macbook M1 met 16 GB en aan de ‘andere kant’ een workstation met 32 cores en 256GB. Heerlijk voor thuiswerk

Maar… als ‘remote’ een VM wordt met 1 vcore en 2 GB is het totaal onwerkbaar

Op het HPC wordt vscode daarom ook aktief geweerd van de headnodes, anders worden die overbelast.
In dat geval zou je via SSHFS kunnen werken toch? En je build/debug acties kan je in scriptjes stoppen die via ssh het build commando uitvoeren (ssh user@machine "cd /my/folder && make -j100" is al genoeg bijvoorbeeld voor make.)
Dat is ook exact wat ik doe, maar wel omslachtig t.o.v. de opties die in VScode zitten. Voelt alsof je een Ferrari hebt met de motor van een eend
Ach, je mag toch niet harder dan 30km in de stad tegenwoordig
Maar heeft dat te maken met de resources die vscode vreet of met de ressources die je werk nodig heeft?

Ik gebruik namelijk vscode ook vaak remote. Maar dan ook op een remote mode met een sloot geheugen. Want zelfs al zou vscode 0mb geheugen innemen dan zou een 2gb node voor mij ook niet werken.
Mooie update. Fijn om te zien dat ze de instructies wat meer standaardiseren. Verder lijkt multi-window nu wel echt een upgrade gekregen te hebben. En deze is ook erg welkom: Autofix diagnostics from agent mode edits


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn