Software-update: Universal USB Installer 2.0.2.4

Pen drive linux logo Versie 2.0.2.4 van Universal USB Installer is uitgekomen. Met dit Windows-programma kunnen de installatie-iso's van een groot aantal Linux-distributies op een USB-stick geplaatst worden. Daardoor hoeven ze niet meer eerst op een cd of dvd gebrand te worden; de installatie kan vanaf de zelfstartende USB-stick worden uitgevoerd. Ondersteuning is aanwezig voor een groot aantal distributies, van de bekendste tot enkele zeer obscure. Ook kan een gedeelte van de USB-stick als persistent storage worden ingericht, waarin wijzigingen en persoonlijke bestanden opgeslagen kunnen worden, wat normaal gesproken niet mogelijk is bij een live-cd. De changelog voor deze uitgave kan hieronder worden gevonden:

Changes in version 2.0.2.4:
  • Update to use the Ventoy 1.0.99 bootloader.
  • Added a feature to exclude drives from being detected by placing a blank text file named "excludedrive.txt" on the drive.

Universal USB Installer screenshot

Versienummer 2.0.2.4
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Pen Drive Linux
Download https://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Licentietype GPL

Reacties (3)

3
3
1
0
0
1
Wijzig sortering
Waarom zou je deze tool gebruiken als laag over Ventoy?
Deze tool lijkt heel erg op Rufus, wat ik hier vaak voor gebruik:
https://rufus.ie/nl/
Rufus is geweldig. Ik gebruik het zowel prive als op het werk maar deze applicatie is geloof ik wat beter met multi-boot gebruik in de zin van dat je met deze applicatie meerdere distro's of andere OS's op één USB drive kan branden en tijdens het booten handig een boot menu krijgt waaruit je je OS kan kiezen. Als ik mij de comments hier goed herinner dan is het zelfs zo simpel als simpelweg een .iso toevoegen en klaar (zelf nog niet getest).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.