Software-update: Movie Collector 9.0 build 4

Movie Collector logo (75 pix)Collectorz.com heeft enkele dagen geleden versie 9 van Movie Collector voor Windows die uitgebracht. Dit programma is bedoeld om een filmverzameling te catalogiseren en te beheren. Collectorz.com, wat van Nederlandse bodem is, heeft soortgelijke programma's voor boeken, spellen, comics en foto's. Movie Collector is verkrijgbaar in een standaard- en pro-versie, waarbij een licentie 25 of 40 euro kost. Naast de Windowsuitvoering zijn er ook versies voor OS X, iOS en Android. De aankondiging voor versie 9 voor Windows kan hieronder worden gevonden.

Out now: Movie Collector 9 for Windows

We have just released a major upgrade for Movie Collector for Windows, version NINE.

Version 9 will give you automatic images and IMDb links for actors & directors, full Unicode support, an improved main screen, Core for Movies support, plus a full cosmetic overhaul: Virtual Shelves, new icons, new templates, etc…

A quick summary of all the new features and enhancements:
  • Automatic images and IMDb links for Actors and Directors
  • More intuitive behaviour of the main screen’s tree and list panels
  • New Two Panel Layout, with merged Folder and Movie Panels
  • New Breadcrumb Bar at the top of the main screen
  • Full Unicode Support
  • New “Core for Movies” integration: report missing entries and data errors
  • New Virtual Shelves look for Images View
  • Improved toolbars and new “Collectorz Blue” icons everywhere
  • Two new templates: Vee Nine and Metro
Check out the full “What’s New in v9? list here, with lots of screen shots.

Movie Collector screenshot (620 pix)

Versienummer 9.0 build 4
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 8
Website Collectorz.com
Download http://www.collectorz.com/action/ac_download.php?pf=w&p=movie&v=21425828
Bestandsgrootte 20,62MB
Licentietype Shareware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

19-12-2012 • 10:51

9

Bron: Collectorz.com

Update-historie

Reacties (9)

9
9
5
1
0
1
Wijzig sortering
Kan iemand me uitleggen waarom dit tooltje zoveel geld moet kosten? Kan me bijna niet voorstellen, dat je hiermee waar voor je geld krijgt.
Ik gebruik dit al jaren. Samen met Book Collector, Music Collector en Game Collector.
Persoonlijk vind ik dat je wel degelijk waar voor je geld krijgt. Ik maak gebruik van een barcode scanner en scan de barcodes van mijn CD's DVD's Blu-Rays, Boeken etc. Vervbolgens lees ik die in in de applicatie en die doet vervolgens de rest. Hij gaat zelfstandig op zoek naar wat er bij de barcode hoort en haalt dan zaken als de voorkanten, synopsis, acteur, extra's etc. op. Af en toe vindt de applicatie het niet, maar dan kun je zelf de zaken bijvoegen of een paar dagen wachten tot iemand anders het voor je gedaan heeft. Het zijn namelijk meestal nieuwe titels die hij nog niet kent. Er zit ook een optie in om (gratis) je collectie te uploaden naar de servers van Collectorz, zodat je die ook met je webbrowser kunt benaderen.

Zelf gebruik ik hem ook om eenmaal in de zoveel tijd mijn collectie opnieuw te scannen en te kijken of alles er nog is. De applicatie heeft in de pro versie trouwens ook een uitleenmodule, waarin je kunt aangeven aan wie je wat hebt uitgeleend.

Trouwens, een tip voor "oude" gebruikers: Ik heb deze tools al jaren en ze werden vroeger verkocht met een levenslange updategarantie. Op het moment dat ik weer eens een mail krijg met de melding dat er een nieuwe versie uit is en dat ik goedkoop kan upgradem, stuur ik een mail naar support met mijn originele serienummer en krijg altijd keurig gartis een serienummer voor de huidige versie terug.
Ik zie het nut er niet zo van in. Misschien is dit handig als je een hele grote collectie hebt of zo, bij mij staan mijn DVD's en CD's gewoon op alfabet in een kast, heel old school
Nou...

Ik gebruik de oude Moviecollector, zoals feuniks al schreef, met een levenslange update garantie. Ik heb destijds het programma gekocht omdat ik , na talloze verschillende programma's te hebben getest, deze het intuïtiefst vond, een beetje zoals TomTom: aanzetten en de rest wijst zich vanzelf.

Ik heb inderdaad een grote collectie, maar zelfs als je een kleine collectie hebt kan het handig zijn om een db ervan op je smartphone te hebben, samen met je CD collectie. Zeker als je iets verzameld zoals bijvoorbeeld inmiddels antieke, moeilijk vindbare HD-DVDs of jaren 80/90 CD's.

Ik zag laatst een programma dat echter tevens filmcollecties op HDD kan lezen, scannen en sorteren. Dat mistte ik bij de oude Collectorz, maar ik zal eens kijken of dat er nu misschien wel bij zit.
Ben ik met je eens.
Fysieke collectie (boeken e.d.) staan gewoon op alfabet in de kast en digitale collectie (films, series, muziek) wil ik niet alleen kunnen beheren in een applicatie, maar ook goed ontsluiten/gebruiken. Daarvoor gebruik ik dus XBMC, scrapers zijn goed (herkend alle films e.d.) en ik kan ze ook nog eens daadwerkelijk afspelen! :+
Absoluut. Het is een kwestie van voorkeur. Ik zelf gebruik XBMC voor inventarisatie, maar het is maar net wat je voorkeur heeft...
Kan iemand me uitleggen waarom dit tooltje zoveel geld moet kosten? Kan me bijna niet voorstellen, dat je hiermee waar voor je geld krijgt.
Ik moet toegeven dat Movie-Collectorz wel een goed programma is ik heb het gebruitk tot versie 6 of 7. Maar na mijn over stap naar Linux moets ik een alternatief hebben. Die hebik gevonden in GCStar. Dit natuurlijk open source en gratis.http://wiki.gcstar.org/en/Install

Beter nog het is ook voor Windows.

GCStar kan alles wat ik wil en kan van veel verschillende bronnen zijn data ophalen. Misschien heb je er wat aan.
Ik gebruik zelf book collector van hen. Voor movies weet ik het niet. Voor boeken heb ik er vee geprobeerd en echt voor hun gekozen. Fysieke producten inventariseren werkt erg goed met hun pakket. Vooral met de scan buddy van hen gaat dit super snel en goed.
Ik ben al jaren een fan en tevreden gebruiker van Ant Movie Catalog, gemaakt door Antoine Potten. Vanzelfsprekend gratis en opensource, maar alleen beschikbaar voor het Windows-platform.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.