Firmware-update: Eminent EM7080 hdMEDIA RT / EM7180 hdMEDIA RT2 1.0.0.6

Eminent logo (27 pix)Eminent heeft afgelopen donderdag nieuwe stabiele firmware beschikbaar gesteld voor de EM7080 hdMEDIA RT- en EM7180 hdMEDIA RT2-mediaspelers. Op de GoT kunnen in dit topic ervaringen en meningen over dit apparaat worden gedeeld. Om de firmware te kunnen installeren zal een knopje aan de onderkant van de speler ingedrukt moeten worden. Deze release bevat onder andere enkele bugfixes, voegt ondersteuning voor third-party apps toe en biedt de mogelijkheid om te voorkomen dat btpd en nzbd opstarten wanneer deze niet worden gebruikt. De volledige release notes zijn hieronder te vinden.

Nieuwe release: NewGui 1.0.0.6

Om de firmware te installeren:
  1. Pak de het zipbestand met de firmware uit.
  2. Kopieer install.img naar je USB stick, en plaats de USB stick in de bovenste USB poort.
  3. Zet de mediaspeler uit en houd het knopje aan de onderkant van de mediaspeler ingedrukt en zet de mediaspeler aan. Houd de knop aan de onderkant ingedrukt totdat de mediaspeler een upgradescherm laat zien.
Let op: De knop aan de onderkant is aanwezig op de printplaat en is te bereiken door de mediaspeler om te draaien. De knop is zichtbaar links boven in het koelrooster.

Release notes:
  • ** Deze versie MOET worden geflashed met de knop onderop, anders boot de speler niet en blijft hij op Loading.. staan.**
  • ** Als hij op loading blijft staan, dan svp nogmaals flashen met knop op onderzijde. **
  • WMA Audio hersteld.
  • Probleem met willekeurig herstarten cq. Rebooten van de speler opgelost.
  • De snelheid van de gebruikersinterface is verbeterd, en ca 10-25% sneller dan voorgaande versies.
  • Third-party apps toegevoegd. Zie bijgevoegd PDF document voor uitgebreide informatie. Een account is vereist voor de correcte werking van het Third-party apps menu.(*)
  • Tijdzone gecorrigeerd.
  • BTPD en NZBD kunnen via telnet worden uitgeschakeld zodat ze nooit opstarten. Maak hiervoor via telnet de bestanden no_btpd of no_nzbd aan in /usr/local/etc. (Bijv. #/touch /usr/local/etc/no_btpd.)
  • Een aantal overbodige mappen wordt niet meer in de hoofdmap van de harddisk aangemaakt. (Bijv. ThunderDB mappen.)

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*EM7080 hdMEDIA RT 1.0.0.6
*EM7180 hdMEDIA RT2 1.0.0.6

Eminent EM7180 hdMEDIA RT2 new GUI Eminent EM7180 hdMEDIA RT2 new GUI Eminent EM7180 hdMEDIA RT2 new GUI
Versienummer 1.0.0.6
Releasestatus Final
Website Eminent
Download http://downloads.eminent-online.com/EM7080_NEWGUI_1.0.0.6.zip
Bestandsgroottes 55,10MB - 80,00MB
Licentietype Freeware

Reacties (21)

21
21
4
0
0
17
Wijzig sortering
Helaas ben ik na een half uurtje maar weer teruggegaan naar de vorige firmware. De downloadsnelheid met NZBGet stortte in van de 1800 KB/s die ik normaal haalde, naar ongeveer 400...

Een vriend van me heeft de 7280, ook met die nieuwe fancy gui dus. Die komt niet boven de 700. Misschien dat de menuutjes er met de oude firmware niet uitzien, het werkt wel een stuk soepeler... En problemen heb ik er nooit mee gehad, dus 1.0.6.1 it is...
Mee eens!
Alleen jammer dat in 1.0.6.1 de folder.jpg functionaliteit ontbreekt... ;(

Ik gebruik thumbgen i.c.m. 1.0.4.12 en dat bevalt mij het beste. Enige probleem is dat enkele films niet afspelen (met de nieuwe firmware deden ze dat wel)

Met name de traagheid van de nieuwe firmware stoort me...
Het belangrijkste is toch wel de verbetering van de stabilteit (geen spontane reboots meer), hoewel ook de iets vlottere gui en het idem netwerk ook prettig zijn.
Ik begrijp dus best dat deze update alleen hierom al uitgebracht moest worden. Het is wel jammer, met ongeveer een half jaar tussen deze en de vorige release, dat er niets gezegd wordt over andere klachten van gebruikers, zoals het niet correct afspelen van sommige Flac bestanden, het niet onthouden van ondertitel-instellingen, niet onthouden van positie in DVD.iso's. Dat waren toch zaken die met de oude gui wel werkten.
Werkt inderdaad iets vlotter, ook geen spontane reboots meer. Wel jammer is dat die uitzending gemist en de extra zenders van heel lage kwaliteit zijn en dat de apple trailer functie de neiging heeft om te stoppen met afspelen, telkens op exact hetzelfde moment (denk ik fout van apple, niet eminent).
Verder afgaande van de andere reacties boven mij: installeer deze update tenzij je iets wilt downloaden via het apparaat (ik download alles gewoon op de pc, daarom heb ik hier geen last van).
Mijn ervaring met 1.0.0.6 (vorige release) is dat de download speed zichzelf hersteld NA enige tijd (afhankelijke van je aantal bestanden op je HD!!).

Dit had/heeft te maken met de indexering van je reeds bestaande bestanden. Als deze eenmaal voltooid is, werk hij weer net zo snel met downloaden als de 1.04 reeks firmware..

Bij mij (300 GB, waaronder veel mp3) duurde de indexering uiteindelijk een dag of 10.. Daarna herstelde de download/netwerk transferspeed zich weer volledig!
Anoniem: 228887 9 mei 2012 07:25
ik heb een week of 2 geleden de oude firmware met de oude gui er weer opgezet omdat ik de slechte reactiesnelheid en traagheid van het apparaat op de nieuwe firmware niet langer kon verdragen.
Dat nu de reboots tot het verleden behoren en de snelheid 10 tot 25% zijn toegenomen zullen voor mij geen reden zijn om de nieuwe firmware te flashen.
Te veel frustratie.
Snel even bladeren in een map met heel veel bestanden en iets daaruit afspelen benodigd engelengeduld.
Even snel iets afspelen is niet te doen.
Als ik een modernere gui wil dan ga ik wel voor een andere speler. Deze is er te traag voor.
Anoniem: 140135 17 mei 2012 20:14
Weet iemand hoe je de USB tevoorschijn tovert. heb nl mijn bestanden op een externe HD via USB aangesloten. met de oude software zie ik die gewoon maar nu niet meer.
@theonlyextreme

Er zit inderdaad snelheidsverschil tussen fw met de oude GUI en de fw met de nieuwe GUI. De nieuwe GUI vraagt veel meer processorkracht en geheugen en daardoor werkt de mediaplayer in generiek opzicht wat minder snel. Tussen fw 1.0.0.4 en 1.0.0.6 is wel weer snelheidswinst behaald.

De sorteervolgorde: Wanneer alle bestanden op de interne hdd staan dan kan via de Menu knop gezocht worden op naam en type film. Helaas werkt de alfabetische sorteervolgorde niet. Bestanden die opgezocht staan via het netwerk (die bv op een pc staan) worden in principe wel gesorteerd alleen werkt dit niet altijd. Bij een NAS bv is de mogelijkheid er dat het sorteren niet werkt.

Tip: Je kunt in principe een eigen sorteermethode aanhouden. Alle films waarvan de titel begint met de letter “A” in een map zetten die “A” heet. Dit met alle films op die manier. Hetzelfde kun je doen met muziekbestanden. Op deze manier kan er al veel sneller gezocht worden.

----------------------

@JosL
De externe schijf zou gewoon zichtbaar moeten zijn. Wordt de schijf op beide USB poorten niet herkend? Wordt de schijf nog wel op je pc herkend?
Net maar even geflashed en er is een duidelijke snelheids verbetering merkbaar, ook lijkt de upload snelheid verbeterd

oud: varierend van ~1MB/s tot 3MB/s
Nieuw: ~3MB/s tot 5MB/s

Aanrader.
Anoniem: 277593 3 juni 2012 18:19
Hoe kan ik zien of ik de juiste firmware van de 7180 geflasht heb.

Ben nl: bang dat ik de firmware van de 7080 op de 7180 gezet heb.
Zie nl: op het eerst plaatje zoals hierboven geen dvb-t staan
Het is gewoon zielig dat bepaalde basis functionaliteit zoals het goed zichtbaar zijn van de bestandsnamen en het alfabetisch aanbieden van de lijst niet in orde is. Voor mij nooit geen Eminent meer!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.