Software-update: GAG Graphical Boot Manager 4.1

Anoniem: 51493 meldt dat er een nieuwe versie beschikbaar is van GAG. Dit programma is een bootmanager wat negen verschillende besturingssystemen kan booten. Het changelog ziet er als volgt uit:

  • Added an uninstaller.
  • New questions and answers added to the FAQ.
  • Added an icon for OpenBSD (and recognices its partitions).
  • Fixed some language errors in the french version.
  • New icons for Linux and HURD.
  • Versienummer 4.1
    Website GAG
    Download http://www.rastersoft.com/programas/gag/gag41.zip
    Bestandsgrootte 163,00kB
    Licentietype GPL

    Door Robin Vreuls

    Doktersteam

    05-09-2002 • 22:45

    11

    Submitter: Anoniem: 51493

    Bron: GAG

    Reacties (11)

    11
    11
    9
    3
    0
    0
    Wijzig sortering
    Zie hier voor screenshots van GAG en hier voor screenshots van XOSL en je zult zien dat XOSL inderdaad mooier is en met de muis te besturen wat ikzelf ook een groot voordeel vind.
    kun je hiermee Windows 2000 en XP naast elkaar draaien?

    Wat ik zou willen is:
    als je Win2000 boot, is Win2000 C: en XP W:
    als je XP boot, is XP C: en Win2000 W:

    op die manier kan ik geleidelijk aan van 2000 naar XP gaan.

    Met Win98 en Win2000 lukte dit vroeger, maar XP blijft hardnekkig de Win2000 schijf detecteren (zelfs als ze hidden is)
    Dat kan in ieder geval met XOSL (www.xosl.org). Moet je wel op fat32 blijven.

    XOSL ziet er wel leuk uit, en werkt perfect. Heb zelf hiermee XP, 2000, 98 en RH7.3 naast elkaar draaien.
    moet dus wel ntfs zijn...

    ik kan wel XP als W: installen ofzo, maar als ik dan later 100% op XP overga moet ik alles natuurlijk weer eens herinstalleren...

    nog maar ff spare voor een nieuwe puter dus :)
    Ik denk dat hij bedoeld dat XOSL op een fat partitie moet staan. Anders herkend hij hem niet tijdens het booten.
    Met Win98 en Win2000 lukte dit vroeger, maar XP blijft hardnekkig de Win2000 schijf detecteren (zelfs als ze hidden is)
    Maakt toch niets uit ?
    Als je maar zorgt dat alles op zijn eigen partitie staat, dan heb je nergens last van.
    Je kan zelfs perfect dual boot xp maken (2x XP dus, voor als je wilt experimenteren e.d.).
    XP zal zijn program files op 'r eigen partitie bewaren (standaard). Het is wel ... als je 'n virus hebt ..... dan worden beide partities getroffen.
    Toch niet, wanneer je een nieuwe XP/2000 installatie maakt terwijl het installatieprogramma de bestaande installatie ziet wordt de driveletter van de nieuwe installatie iets anders dan C, en veel programma's vinden dat niet leuk... :(
    Mijn oplossing was om met Linux fdisk wijs te maken dat de bestaande partitie een partitie was die Windows niet kent (bv. Speedstor ofzo). Na installatie terugzetten en beide zijn ze C; als je in de andere zit dan is die gewoon een andere driveletter. Dus in bv. 2000 is D XP en in XP is 2000 D. :o
    Ze supporten niet allebei dezelfde OSen als ik het zo bekijk.

    Een muis hoef ik niet in mijn boot manager (KISS) en ik vind GAG mede vanwege de wrede booticons mooier dan de Windows-styled XOSL. Al die extra opties lijken me niks.. gewoon KISS (+ wrede boot icons :9) maar da's allemaal een kwestie van smaak..

    Zelf gebruik ik (nog) LILO. Met boot menu. Inclusief mooie kleurtjes en 'shortcuts' en met deze kan ik elk OS op mijn multiboot bak booten :) (Debian Woody, Windows XP, QNX, FreeBSD, OpenBSD). Indien GAG QNX support ben ik over.
    Idd, je kunt zelfs lilo instellen dat ie linux boot van uit de Nt Bootloader (heb ik thuis) lekker simpel en gemaakt voor wat ie moet doen.

    Daar bedoel ik mee geen moeilijk gedoe. en het ondersteund bijna alle zo niet alle computer systemen (Mac, Sparc, etc) en bijna alle OS-en (van Windows tot ....) :D
    Zonde dat het niet iets mooier is... :(
    Je kan natuurlijk ook VMWARE gebruiken :)

    http://www.vmware.com/

    Op dit item kan niet meer gereageerd worden.