Software-update: Shareaza 2.5.5.0

Shareaza logo (75 pix) Het Shareaza Development Team heeft versie 2.5.5.0 van zijn gelijknamige p2p-bestandsuitwisselingsprogramma uitgebracht. Met Shareaza kunnen bestanden worden gedeeld over de netwerken van Edonkey2000, Gnutella, Gnutella2 en Bittorrent, en in de nieuwe versie komt daar experimentele support voor DC++ bij. Sinds versie 2.5.1.0 is de ondersteuning voor processors ouder dan een Intel Pentium III of AMD Athlon XP komen te vervallen, omdat inmiddels SSE-instructies worden gebruikt. Ook ondersteuning van Windows 9x/Me is daarmee vervallen. De release notes voor versie 2.5.5.0 zien er als volgt uit:

Shareaza 2.5.5.0 Released

Shareaza 2.5.5.0 has been released! DC++ and Gnutella updates, enhanced anti-spam protection, multi-file download merging, and other fixes and improvements are included in this release. Shareaza was first released in mid-2002 with rapid development from its creator. In 2004, Shareaza became free and open source as its creator moved onto other pursuits. The project has faced internal and external battles at times, but it continues to survive and thrive in an increasingly hostile environment.

De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Shareaza (standaard)
*Shareaza (SSE2 Optimized)

Shareaza 2.3.1.0 screenshot (481 pix)
Versienummer 2.5.5.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008
Website SourceForge
Download http://sourceforge.net/projects/shareaza/files/Shareaza/Shareaza%202.5.5.0/
Bestandsgrootte 7,02MB
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

31-05-2011 • 20:22

16

Bron: SourceForge

Reacties (16)

16
15
10
1
1
1
Wijzig sortering
Ik kende Shareaza van http://www.shareaza.com/ maar deze zit aan versie 7. :? Deze is wel enkel gericht op muziek downloads. Is dit van de dezelfde ontwikkelaars?
Het shareaza.com domein is enige tijd geleden weggekaapt en sindsdien vertrouwd men de software die daar aangeboden niet meer. De versie op sourceforge is degene die je moet hebben! Zie wikipedia.

[Reactie gewijzigd door perlboy op 23 juli 2024 12:14]

Anoniem: 408802 31 mei 2011 21:01
Is er ook een 64bit versie beschikbaar voor windows 7?
Nee. Ze gebruiken namelijk geen 64-bits instructies, dus is het bestaan van een 64-bits versie niet nodig.
pardon? Een 64 bits verzie van een applicatie maakt natuurlijk gebruik van 64 bits instructies.
De reden waarom mensen 64 bits versies willen hebben is omdat deze mensen 64 een bits os
hebben.

maar goed, zou je misschien even willen verduidelijken wat je bedoelt?
vaag vermoeden dat hij bedoelt is dat 32 bit applicaties ook draaien op 64bit ?
64bits = backwards compatible
Nope maar daar draait de 32 bits versie ook uitstekend op.
"netwerken van Edonkey2000, Gnutella, Gnutella2 en Bittorrent, en in de nieuwe versie komt daar experimentele support voor DC++ bi"

Vooral DC++ kan best nog voor een kleine opleving zorgen. Heb zelf weinig gebruik gemaakt an DC++ netwerk maar weet wel dat het best snel en veel kan zijn.
Heb deze in de begindagen af en toe getest, haalde nooit de snelheden die andere progs haalden, dus uiteindelijk links laten liggen, vanaf het moment dat al die problemen met hun domein etc de kop opstaken al helemaal niet meer gebruikt. Maar het concept was redelijk goed, configureerbaarheid was altijd net iets beter dan de rest, alleen wat had je eraan als het trager werkte dan de rest ...
Ik zoek moeilijk vindbare, niet-populaire muziek.

Misschien dat voor het popiejopie spul , wat ruim beschikbaar is, je beter andere p2p kan gebruiken.

Maar voor mij heeft ShareAza de voorkeur, omdat het heeel breed zoekt over vele netwerken.

Wat ik niet helemaal begrijp is DC++.
Bij de vorige versie (en beta) was het aanmelden automatisch.

Maar DC++ is toch juist bedoeld om kleine subgroepjes te vormen, met een voorkeur?
Dan moet je zelf dus een goede keuze van de host maken.

Benieuwd hoe dat nu is.
Soulseek is dan beter wat mij betreft als je alleen maar muziek zoekt.
In 2004, Shareaza became free and open source as its creator moved onto other pursuits. The project has faced internal and external battles at times, but it continues to survive and thrive in an increasingly hostile environment.

Klinkt net een film, echter schat ik met een niet zo goed einde/anticlimax
Het was als een film, misleiding en bedrog, diefstal en dergelijke... maar eind goed al goed, al is niet alles meer zoals het was.

Shareaza heeft mij nooit kunnen bekoren. Ik ben begonnen met Overnet, daarna Edonkey, daarna Emule, toen een tijdje Azureus, toen wou ik dat combineren en kwam shareaza bij mij in beeld, omdat dit alle netwerken ineens zou pakken. Maar bij shareaza heb ik altijd het gevoel gehad dat het net niet helemaal alle netwerken gebruikte naar volledig potentieel.

Ik ben toen weer overgestapt op emule en utorrent, die wel hun eigen netwerken volledig gebruikten (het kan een gevoel zijn geweest, maar ik weet wel dat het torrentprotocol toentertijd (5 jaar terug ofzo) bij Shareaza niet lekker werkte, het zat er ook nog maar net in toen.

Maar het is nog wel die goeie ouwe tijd herinnering, nog zoekende naar de goodies op internet, nog niet goed weten hoe en waar het allemaal te halen valt... Het eindstation bleek usenet te zijn overigens met sabnzbd (misschien bespaart dit sommigen diezelfde ontdekkingsreis door de wondere wereld van downloads)
Wow, bedankt perlboy !
Jij klinkt alsof je er verstand van hebt... /sarcasme.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.