Software-update: Norton AntiVirus 2003 beta

Anoniem: 49479 vertelde ons dat er een nieuwe betaversie van Norton Antivirus uit is. Het betreft versie 2003. Er wordt geen changelog aangeboden, maar een mooi verhaaltje is wel te vinden:

We are very pleased to make the beta version of Norton AntiVirus 2003 for Windows 98/2000/Millennium/XP available for download. Norton AntiVirus 2003 is the best, most reliable and easy to use antivirus program in the world. [break] Leuk om te vermelden is dat de eerste 50 gebruikers die onbekende bugs insturen een een gratis kopie van het uiteindelijke programma ontvangen. Verder is het handig om in gedachten te houden is dat voor windows 2k en XP SP1 geinstalleerd moet zijn.

Norton Antivirus 2003 is shareware en verloopt na 30 dagen.
Versienummer 2003
Besturingssystemen Windows 9x, Windows NT, Windows 2000, Windows XP
Website Symantec
Download ftp://ftp.symantec.com/misc/sabu/nav2003beta/Nv930td.exe

Door Robert-Jan Huijsman

Meuktracker, Nieuwsposter

07-07-2002 • 12:36

26

Bron: Symantec

Reacties (26)

26
26
20
2
0
0
Wijzig sortering
Over de eis windows xp SP1 beta: ik heb hem zonder SP1 beta geinstalleerd onder xp, en hij doet het gewoon.
Confirmed, ditto hier, werkt goed ook zonder SP1.
Whahaaa...Ga voor de grap eens naar 'help' en ga naar 'register'...ram je door de wizard heen, maar zorg wel dat je fax gebruikt. Blijkbaar kun je gewoon deze versie registreren? Hij geeft zelf een serial :D
Leuk zo .. weer een nieuwe Norton AV.
Een van de betere beveiligingen voor mensen die niet kunnen omgaan met internet (als ze de AV bijwerken toch :p).
Hopelijk gaat deze nieuwe Norton de systeem performantie niet weer halveren.

(btw : XP SP1 is toch ook nog maar in beta fase ?)

edit:
Dit was helemaal niet als flame bedoelt, blijkbaar nemen mensen dit wel zo op. Het was gewoon een opmerking dat als je NAV installeerd dat dankzij de zware realtime scan (in vergelijking met bv e-Thrust AV) een pak wordt afsnoept van je systeem performantie.
Nou, ik heb hier het hele pakket Systemworks 2002 en Internet Security 2002 draaien, maar van performanceverlies is hier echt geen sprake... Ligt gewoon aan de manier van configureren denk ik...

En XP SP1 is idd nog in betafase, waarschijnlijk komt ie eind augustus/september uit. Je moet dus eerst die beta SP1 installeren, wil je NAV 2003 beta willen draaien.

En een ander punt: deze NAV 2003 kan dus alleen draaien op Windows XP systemen zonder bekend gelekte serial, veel mensen hebben die serial, kunnen SP1 niet installeren, en dus NAV 2003 ook niet!
Nou, ik heb hier het hele pakket Systemworks 2002 en Internet Security 2002 draaien, maar van performanceverlies is hier echt geen sprake... Ligt gewoon aan de manier van configureren denk ik...
Dat ligt niet alleen aan de manier van configureren, maar ook aan het systeem. Feit is dat hoe meer programma's (virusscanners e.d.), hoe meer geheugen je systeem gebruikt, hoe langzamer je systeem wordt. Als je een 2ghz cpu hebt, zal je er weinig van merken, maar als je een 200mhz hebt, zal je het zeker wel merken.
maar als je een 200mhz hebt, zal je het zeker wel merken.
Op dat soort substandaard machines moet je ook geen XP draaien. Tegenwoordig moet je goed zoeken om een machine te vinden met een processor kleiner dan 1.2 GHz. En tegen de tijd dat NAV uit komt is 2 GHz waarschijnlijk het instap model.

En als je geen nieuwe machine wilt? Dan moet je gewoon W98 blijven draaien.
Anoniem: 23712 7 juli 2002 15:20
Mensen, ik krijg een error zodra ik de setup.exe open:

ik krijg deze error:
<<<klik hier voor een screenie>>>

Weet iemand wat ik daaraan kan doen?

Ik heb SP1 build 1068
Dat heeft te maken de Windows Installer versie 2.0.. De versie die jij gebruikt 1068 is alweer een stuk nieuwer dan 1050. Ik denk dat NAV2003 Beta gewoon op zijn plaat gaat bij het zien van een te nieuwe dll.. blijkbaar hebben ze het 1 en ander veranderd. 1050 met NAV2003 werkt wel gewoon lekker.
Anoniem: 23712 @Erhnam7 juli 2002 17:49
Ok bedankt, maar er is dus een grote kans dat de volgende NAV 2003 beta wel gewoon op XP met SP1 1068 geinstalleerd kan worden, ofniet?

Zijn er meer mensen die dezelfde error krijgen als ik, en hebben die toevallig ook een andere SP1 versie dan 1050?
Het probleem is opgelost!

Op de een of andere manier is er iets gebeurd met de windows installer op mijn PC, want ik kon ook NAV2002 niet meer installeren omdat ik dezelfde error kreeg.

Ik heb geprobeer om de windows installer opnieuw bij microsoft vandaan te downloaden maar die kon ik daar niet vinden voor windows XP. Daarna heb ik gezocht op jullie forum en ik heb daar gelezen dat de windows installer die op de Office XP cd staat, wel werkt. Dus die wou ik installeren maar dan kreeg in een error in de normale windows mode. Daarna heb ik em geinstalleerd in de windows safe mode, en dat is gelukt.

Daarna terug naar de normale modus van windows en Norton 2003 geinstalleerd. En werkt nu perfect.

Dus mocht je hetzelfde probleem hebben, weet je nu hoe je het op kan lossen!
In deze Norton Antivirus 2003 zit ook een speciale beveiliging voor instant messengers. Dat vind ik zeer goed, want virusschrijvers hebben al meer en meer geprobeerd om via bvb MSN een virus rond te sturen.

Nu nog een betere integratie met P2P-programma's zoals KaZaA...
Kweenie, maar toevallig klikte ik gisteren een bestandje aan op Kazaa, maar nog voor dattie compleet gedownload was, liep Norton al te piepen dat er een virus in zat...

Ik vind het trouwens ook niet aan de virusscan fabrikanten om zich te integreren met P2P programma's, laat die P2P fabrikanten zelf maar een optie geven, dat je ergens je virusscanner kan aanwijzen en kan zeggen dat elk gedownload bestand gescand moet worden. Zoals in veel download managers kan (tenminste, flashget kan dat)
Leuk om te vermelden is dat de eerste 50 gebruikers die onbekende bugs insturen een een gratis kopie van het uiteindelijke programma ontvangen

volgens mij komt de rest ook wel aan een kopie }>,
btw, ik hoop dat er ook een n00b functie inzit, zodat mijn moeder ook virusvrij kan mailen...

wat me nou leuke opties lijken...
kunnen instellen dat bijlage's als .exe en .scr worden verwijderd in plaats van gewoon meegezonden..

nog simpele update functie, live-update was altijd wat later dan intelligent updater, maar waarom :?
Anoniem: 3128 @vriesdude8 juli 2002 19:17
nog simpele update functie, live-update was altijd wat later dan intelligent updater, maar waarom

De intelligent updater wordt meer dan één keer per week bijgewerkt (in feite zijn dat beta virusdefinities). LiveUpdate wordt wekelijks (op woensdag) bijgewerkt. Alleen als er een acute dreiging is, wordt LiveUpdate vaker bijgewerkt. Wie altijd actueel wil blijven moet dus de intelligent updater gebruiken.
win2k-sp2 enz, installt ie goed, en scannen gaat ook lekker vlot, jammer van de 30dagen.

ik heb wel, dat ie tijdens gamen (cs), om de 2min even 1 sec hapert, is super iritant, maar verder heb ik nergens last van.
Als eerst Norton AntiVirus 2002 eerst geinstalleerd was, dan is het geen 30 dagen-licentie! Want bij het installeren geeft Norton AntiVirus 2003 aan, dat hij 396 dagen geldig is :)

Wel moest je eerst de oude versie uninstallen voordat je de nieuwe kan installeren. De instellingen van de oude versie kan je meenemen naar de nieuwe versie!

De Instant messenger-functie werkt pas na het opnieuw opstarten, na het installeren op de PC!
het werkt met:
AOL vanaf versie 4.7
MSN
Yahoo vanaf versie 5.0

Ook stuurt Norton een bericht naar de afzender van het virus! (Alleen werkt het alleen bij MSN)

Hopelijk gaat het bij nieuwere versies van Norton ook werken met Trillian, want veel Tweakers zullen die Instant Messenger wel gebruiken!
Anoniem: 30017 8 juli 2002 12:36
Ik heb dit Norton geprobeerd te installeren maar ik krijg deze melding:

Invalid Norton AntiVirus Directory


You selected an invalid target directory or drive. Please select again.

Norton AntiVirus must be installed on a local hard drive. The directory cannot contain any accented or special characters, and you cannot install Norton AntiVirus in the root, system or encrypted directories.

Ik heb al geprobeerd in een andere directory te doen en op mijn andere hd maar geen effect

Wie weet wat?????
Anoniem: 43734 11 juli 2002 02:39
even reactie op mk0hdw:

- heb je de oude virusscanner wel verwijderd ??
- installatie op een netwerk-schijf is niet aan te raden
- standaard directorynamen gebruiken zoals vermeld in installatie-programma

Beta loopt als een zonnetje ... scanned volgens mij nog sneller dan met 2002

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.