Software-update: Mangler 1.0

Om tijdens het spelen van online spellen goed contact met je teamgenoten te hebben wordt vaak een voip-applicatie ingezet. Ventrilo is, naast Teamspeak, een van deze applicaties, en is beschikbaar voor Windows en Mac OS X. Hoewel de originele ontwikkelaars sinds 2005 aangeven bezig te zijn met een Ventrilo-client voor Linux, is deze tot op de dag van vandaag nog niet verschenen. Eric Kilfoil en Daniel Sloof zijn daarom in september van dit jaar gestart met het ontwikkelen van Mangle, een onofficiële Ventrilo-client voor Linux. Begin december is versie 1.0 van dit programma verschenen, die met de volgende aankondiging de deur uitgedaan werd:

Mangler 1.0 officially released!

Today marks the end of an interesting period full of research and development. On October the 4th, we promised to have a fully functional native Ventrilo client for Linux on the 1st of December. Now that the day has come, our users can finally decide if we have lived up to those expectations.

As always, our latest release can be downloaded from our download page. There is also an (incomplete) list of fixes and enhancements to be found on trac.

For the people that are wondering what is next:
  • We will be working hard on our next version of Mangler which will bring several more enhancements and bugfixes. A release date for Mangler v1.1 will be announced in the near future.
  • We have been experimenting with the Android platform and are successfully able to run our libventrilo3 library on top of an Android phone. Your feedback on this idea is always appreciated!
You may also be interested to know that we have (mostly) documented the libventrilo3 library. This should make it a lot easier for developers to build their custom software for the Ventrilo 3 protocol.

Last but not least, we would like to give credits to:
  • All the people that reported bugs and made suggestions for improvements.
  • Idlers in our IRC channels that gave us great company, feedback and debugging assistance.
  • People involved in earlier research to the Ventrilo protocol, namely; the Spux Project and Luigi Auriemma. Mangler would not exist today if it wasn’t for these previous efforts.
  • Package maintainers, designers, wiki editors, patch submitters, and anyone else that in any way contributed to Mangler!
Versienummer 1.0
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux
Website Mangler
Download http://www.mangler.org/download/
Licentietype GPL

Door Japke Rosink

Meukposter

06-12-2009 • 11:14

10

Submitter: danslo

Bron: Mangler

Update-historie

Reacties (10)

10
10
8
0
0
0
Wijzig sortering
Je kunt ook gewoon al die gesloten rommel dumpen en gelijk overgaan op een open oplossing:
http://mumble.sourceforge.net/

Gebruikt Speex, is configureerbaar to the max en volledig open source. Geen gerommel met reverse-engineeren, standaard beschikbaar voor elk populair OS.

Wat wordt de wereld daar toch makkelijker van ;)
Dirk Coördinator Frontpagemoderatie @merethan6 december 2009 12:33
Dat is dan ook het alternatief dat door hun zelf wordt aangeraden als je niet vast zit aan Vertrilo. Maar als al je maten Ventrilo gebruiken, dan moet jij ook wat... :)
Je hebt helemaal gelijk hoor, maar ga dat al die WoW guilds maar eens vertellen. Ik heb al moeite genoeg gehad om m'n oude (ondertussen overleden) guild over te halen TeamSpeak te gebruiken, wat zowel op Win, Lin als Mac goed werkt, maar ze software aansmeren waar ze nog nooit van hebben gehoord en je waarschijnlijk geen hosting voor kunt vinden lijkt me echt niet te gaan lukken. Enige mogelijkheid is dan om zelf een guild op te richten, maar guildleader zijn heb ik geen tijd en zin voor.
Serieus gamen & Linux gaan sowieso niet samen vind ik, al zijn er natuurlijk wel wat spellen die ook onder Linux draaien
Een voice chat programma hoeft niet perse op de zelfde bak te draaien als waar je op gamed. Ik ken mensen via naast hun game pc nog een pc draaien met bijv. xfire, teamspeak, etc. En dit kan allemaal best goed ook op linux (want dan gebruik je die pc gewoon voor downloaden, die net genoemde dingen, etc.)
Serieus gamen & Linux gaan sowieso niet samen vind ik, al zijn er natuurlijk wel wat spellen die ook onder Linux draaien
Serieus gamen en Windows gaan ook niet samen, dus dan zou dat hele Ventrilo geen bestaansrecht hebben (consoles hebben voicechat ingebouwd, en hebben het dus niet nodig).
Zolang Windows zo'n gaar platform blijft ben ik beter af op Linux om WoW op te draaien (WoW en een incidenteel potje DotA is zo'n beetje het enige wat ik op de pc speel). En juist in de WoW community wordt Ventrilo veel gebruikt. In m'n UT2004 clan dagen was het overal TeamSpeak wat de klok sloeg.
Dit programma komt daarom als geroepen. Een beetje laat, dat wel, maar beter laat dan nooit. En imho is het de schuld van de originele Ventrilo developer, door al jarenlang te beweren dat er ooit een Linux client komt en daarmee de hoop op te houden. Volgens mij heeft hij nog nooit 1 regel code voor Linux geschreven :r
Warcraft 3 draait beter onder linux dan windows..

Maar voor veel spellen heb je gelijk
Er zijn steeds minder spellen waarvoor hij gelijk heeft...
Gah, dat had ik een 2 jaar geleden goed kunnen gebruiken. Toen speelde ik nog WoW en elke keer als er een heroic instance moest worden gedaan werd je wel Ventrilo verwacht wat ik niet goed onder wine aan de praat kreeg. (Soms omheen te komen als de party geen bezwaar tegen teamspeak had)

Denk niet dat er ook nog maar 1 persoon is overgebleven om op de 'officiele' linux versie van Ventrilo te wachten, ze doen er al een eeuwigheid over en volgens mij er is sinds de aankondiging ook geen woord meer naar buiten gebracht.
Hiero al 1 persoon die dit programma goed kan gebruiken: Ikke.
In m'n oude guild gebruikten we TS, maar die guild is dood en dit programma scheelt een hoop bij het zoeken naar een nieuwe. Een hoop raiding guilds hebben de attitude "geen Vent? geen raid!". Ik heb de beta van dit programma een week of 2 geleden gebruikt en het werkte aardig goed. De geluidskwaliteit was top en push to talk werkte uitstekend, in tegenstelling tot de crappy officiële client op wine. De rest van de raid verstond mij zelfs :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.