Software-update: Nokia PC Suite 6.83 release 14

Nokia PC Suite logo (75 pix) Het Finse Nokia heeft vandaag een nieuwe versie van zijn PC Suite software uitgebracht. Het gaat om versie 6.83 build 14 en deze kan in meer dan dertig verschillende talen vanaf deze lokatie worden gedownload. Dit programma stelt je in staat om via infrarood, bluetooth of een seriële dan wel usb-kabel een verbinding te maken naar een Windows-pc om zodoende bestanden zoals foto's, documenten en muziek te verplaatsen, de kalender en email te synchroniseren, contacten te organiseren, sms-berichten te versturen, een backup te maken, en voor een beperkt aantal modellen ook de firmware van de telefoon bij te werken. Nieuw in deze release is onder andere ondersteuning voor Windows Vista en geeft de software nu aan als er een nieuwe firmware beschikbaar is:

Changes in version 6.83
  • New version of Nokia Content Copier lets you select the content types you want to back up and restore
  • Notification when new phone software (firmware) updates are available
  • Support for Windows Vista added
[break] De volgende downloads zijn beschikbaar:
*Nokia PC Suite 6.83 release 14 (Engels)
*Nokia PC Suite 6.83 release 14 (Nederlands)[break]
Nokia PC Suite 6.82 release 21 screenshot
Versienummer 6.83 release 14
Besturingssystemen Windows 9x, Windows XP, Windows XP x64, Windows Vista, Windows Vista x64
Website Nokia
Download http://europe.nokia.com/nokia/0,,79477,00.html#download
Bestandsgrootte 20,40MB
Licentietype Freeware

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

04-04-2007 • 19:24

34

Bron: Nokia

Reacties (34)

34
34
2
0
0
31
Wijzig sortering
Het grootste nadeel aan dit pakket is de back-up functie (ja NADEEL ja...) deze functie maakt een back-up op IMEI nummer waardoor de back-up waardeloos wordt op het moment dat de telefoon stuk is...
Nooit last van gehad. Ik heb een backup van een 6610i op een 6230i kunnen zetten, en van die 6230i op een andere 6230i, en daarvandaan weer naar mijn huidige 6233.
Welnee joh, grootste nadeel is dat mijn "antieke" 6600 niet meer ondersteund wordt :D
Tijd voor een nieuwe telefoon denk ik, want PC suite 1.10 heeft er geen zin meer in... Misschien licht 't aan Office 2003, die staat niet in het rijtje van die oude versie :(.
Anoniem: 46304 @TheGhost4 april 2007 22:43
Er is een verschil tussen een backup (is gelockt op type en soms versienr van de firmware) en het copieren van contents. De laatste kun je op veel meer typen terugcopieren, maar dan verlies je soms specifieke instellingen voor dat type telefoon. Maar het kan erg vervelend zijn om daar na een firmware update achter te komen...

Ik maak steeds beide typen backups.
Te gek voor woorden dat 'n toestel als de 6600 die nog volop verkocht wordt niet meer ondersteund wordt :( Helemaal als je bedenkt dat de N70 vergelijkbaar is, ook wat Symbian betreft & die werkt wel met de "gewone" Nokia Suite. Syncen via Bluetooth is nl. 'n regelrechte ramp met deze software!
fijn, na installatie herkend hij mijn BT niet meer. Die gebruikt toshiba stack. Nog meer mensen met zelfde probleem?
Na installatie laatste versie driver werkt gelukkig wel weer :)
Herkent Windows of PC suite je bluetooth niet meer? Als het PC Suite betreft moet je even restarten en een nieuwe verbinding proberen te maken.
Uninstallen - inc. eventuele (cable/modem/etc) Nokia drivers - dit amper-op-de-website-te-vinden tooltje downloaden, runnen en PC Suite opnieuw installeren. Wie weet ... heeft mij 2x geholpen.
Ja hoor, weer een nieuwe versie voor het Windows platform. Maar gebruikers van OS X staan nog altijd in de Finse kou als het Nokia software betreft!
Het noemt dan ook "PC" suite
Je snapt het niet. Ze kunnen er weet ik welke naam aan geven, maar het gaat om wat de software doet. En de software stelt je in staat om de functies van je telefoon te gebruiken via een computer, en dat zou platformonafhankelijk moeten zijn!

Iemand anders vroeg om een Linux versie, dus dat zegt genoeg.
Het grootste nadeel vind ik het niet kunnen vinden of het ontbreken van een update versie van de software. En natuurlijk dat beschermde nokia content niet gebackupt kan worden.
Snap het eerste bericht niet helemaal. Ik heb backups op een ander type telefoon teruggezet en dat werkte prima op een foutmelding en een paar smsjes die in de verkeerde in/outbox kwamen na dan.
Anoniem: 46304 @bartje4 april 2007 22:45
Die "beschermde" content kun je met MobiMB (http://www.logomanager.co.uk) gewoon backuppen. Die kan ook Java games in de Games folder installeren en startup images aanpassen.
Anoniem: 203286 4 april 2007 22:44
Vraag me af waneer er Linux support komt
Ik hoop snel, ik hoor van Gnokii iets teveel berichten over gemolde telefoons. :(
Ik kan alleen nergens informatie of een driver vinden om een CA-42 USB Nokia Compatible datakabel geïnstallleerd krijgen onder Vista x64. Moet een of andere USB-to-Serial driver voor nodig zijn geloof ik, maar alle drivers zijn 98-XP en niet voor Vista laat staan x64. Ik heb overigens een Nokia 3120.
Aan de ene kant: prima software, mogelijkheden voldoende (voor mij dan). Maar aan de andere kant: als er ook maar iets aan de hand is, dan lijkt het wel onmogelijk om de hele handel werkend te krijgen.

- Ik kon mijn Messages (dus inbox) niet meer in zien
- Updaten dus
- Nokia Pc Cleaner erop gezet
- Nieuwste versie (6.82.22.0) erop gezet
- Et voila: geen resultaat.

Nu kan ik geen backup meer maken omdat "de telefoon geen support plugin" oid heeft. Dat kan je weer via Nokia PC Suite installeren. Na 7 keer deze actie gedaan te hebben besloot ik maar om het op te geven en een mailtje naar de NLD support van Nokia PC Suite te sturen.

Ik zit nog steeds op een reply te wachten :) (4 dagen).

Maar goed, we gaan gewoon met goede moed er tegenaan en downloaden deze versie.
Ik zoek eigenlijk een soort van 'corporate versie' van deze meuk. Dit om op (limited user) zakelijke machines te installeren.
Dus alleen de 'Nokia PC Sync' software die met Outlook kan synchroniseren.
Zooi zoals connect to internet, mediaplayer etc... al die 'troep' is verder niet nodig.
Bij de vorige versies kon je je SIMkaart niet uitlezen.
Dus contacten op je simkaart kon hij niet lezen, enkel diege die in je gsm-geheugen zitten.
Zou dit met deze versie wél mogelijk zijn?
Yup. Ik kan gewoon netjes mijn contacts uit lezen (met 6.82.22.0).
groot nadeel aan deze software: Die blijft hardnekkig op uw pc staan en in de achtergrond draaien.
Verder doet het zn ding wel goed. Vooral de bluetoothondersteuning is stukken beter geworden.
Je bedoelt als je hem van je systeem af wil hebben?

Misschien dat dat met Nokia System Cleaner helemaal weggehaald kan worden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.