Driver-update: Microsoft IntelliType Pro 5.5

Naast nieuwe muisstuurprogramma's heeft Microsoft ook de drivers voor zijn keyboards voorzien van een upgrade naar versie 5.5. De nieuwbakken IntelliType 5.5-release is op het moment van dit schrijven alleen verkrijgbaar in de OEM-uitvoering. In de download zitten de drivers voor onder meer Windows 2000, Windows XP en de 64bit-versies van Windows XP. Het is niet bekend wat de ontwikkelaars hebben veranderd in IntelliType 5.5, maar wel zijn de volgende release notes gepubliceerd:

IntelliType Pro software enables you to customize the unique features of your Microsoft keyboard to fit your needs. With IntelliType Pro software, you can reassign many of the keys to open a program, file, or Web page, or to perform commands, such as Find, Show Desktop, or other application-specific functions. You can disable keys you sometimes press accidentally, like CAPS LOCK, and modify keyboard settings, such as updated horizontal scrolling and zoom slider performance. IntelliType Pro software even offers extended application support, as well as biometrics support for advanced identity management. If you have a Bluetooth mouse or keyboard, you will need to have Windows XP with Service Pack 2 installed.[break]
Microsoft Natural Multimedia Keyboard (groot)
Versienummer 5.5
Besturingssystemen Windows 2000, Windows XP, Windows XP x64, Windows XP IA-64
Website Microsoft
Download http://download.microsoft.com/download/5/7/e/57e19500-f0ac-4006-9db1-18ee73c836c0/ITP55_OEM.exe
Bestandsgrootte 44,20MB
Licentietype Freeware

Door Robin Vreuls

Doktersteam

05-01-2006 • 13:33

21

Bron: Microsoft

Reacties (21)

21
21
6
0
0
13
Wijzig sortering
Anoniem: 114563 5 januari 2006 13:43
Wat ik eigenlijk wil weten is of het nu mogelijk is de "F-Lock"-key op die Microsoft toetsenborden standaard te activeren.
Het zijn goede toetsenborden maar bij het opstarten van de pc staat die toets telkens uit en kan je de functietoetsen (F1 - F12) niet direct gebruiken. Een klein gemis maar bij momenten erg vervelend.
Het is mogelijk om via een registerhack de F-Lock standaard aan te zetten. Dat staat uitgelegd op deze pagina. Je moet wel de juiste zip-file downloaden, want voor een aantal toetsenborden is er een aparte registerhack nodig. In de zip-file vind je drie bestanden: naast de readme zitten daar ook twee .reg-bestanden in waarmee de F-Lock standaard aan of uit staat bij het opstarten van Windows.
Anoniem: 114563 @Robin5 januari 2006 16:06
Vriendelijk bedankt Robin! Werkt perfect :)
Volgens mij ligt dit aan het toetsenbord zelf, mijn Logitech zet automatisch F-Lock aan als ik de PC aan zet.
Edit: Net iets later dan Robin, die het uitgebreider vertelt dan ik :) maar het werkt like a charm (al een jaar hier met mijn MS Wireless Optical Desktop Deluxe (of zo)) :)
ik heb een nieuwe The Natural Ergonomic Keyboard 4000 en die onthoud hij altijd waar hij het laatst op stond.
de nieuwe keyboards zullen dus het probleem niet meer hebben waarschijnlijk (hey MS luisterd naar klanten).
Ik heb zelf het ergonomic 4000 ramplankje, en daarbij onthoud m'n systeem of de f-lock aan staat. ik hoef hem dus nooit weer te activeren. :)

edit: spuit 11 :+
Klein detail dat me meteen al positief stemde;
de volumebalk die verschijnt als je op je keyboard volume regelt was eerst ook al vrij mooi (in tegenstelling tot andere merken die een soort OSD achtige lelijke troep laten zien) maar is nu nog mooier met een traploze schalende groene balk ipv blokjes :D )
Ben ik met je eens, viel mij ook meteen op. Ik mis nu alleen het aantal procent dat er voorheen wel bij stond :(
IntelliType Pro 5.5 (32-bit)
IntelliType Pro 5.5 (64-bit)

Maar mijn Office Keyboard staat niet in het optie-lijstje bij de installatie en lijkt dus niet in het bovenstaande lijstje thuis te horen. Welke wel genoemd worden zijn:

- Comfort Curve KB 2000
- Digital Media (Pro) KB
- Internet KB
- (Natural/Wireless) MultiMedia KB
- Natural Ergonomic KB 4000
- Natural KB Pro
- Wired KB 500
- Wireless KB 500
- Wireless Desktop Elite KB
- Wireless KB 2000/3000
- Wireless Photo KB

@ Robin : Bedankt voor de F-lock-link. Ik was daar ooit al eens naar op zoek, maar ik had de moed al opgegeven.
Wat ik dom vind, is dat de niet meer gemaakte Internet Keyboard Pro er niet tussenstaat in het programma, terwijl de normale variant ervan er wel staat. Dan moet ik hem zetten op Natural Keyboard Pro als ik bijvoorbeeld alle toetsen wil kunnen remappen.
voor degene die problemen met de play/pauze knop in winamp, je moet hem met deze software UITZETTEN, dan werktie als global hotkey voor winamp... heel raar
wat ik me al een tijdje afvraag, zijn er meer mensen die issues hebben met die microsoft media-keys en iTunes?
Jeps, hier ook. Als ik één keer op een media-toets drukTE (bijvoorbeeld play/pause of next), dan krijgtkreeg iTunes 2 keer de opdracht. Als ik mijn muziek op pauze wil zetten, en ik druk op play/pause, dan pauzeert hij dus 0,5 seconde.

Bovendien blijven de toetsen weleens hangen (firm/softwarematig). Ik heb een Wireless optical desktop elite.

EDIT
Jee, Microsoft heeft dit gefixt! Kan ik eindelijk m'n mediatoetsen gebruiken in iTunes! :D
Anoniem: 133237 5 januari 2006 13:53
Joepie!! Eindelijk een 64 bits versie :*)
Hoe kan ik met de mediatoetsen mijn winamp besturen? Winamp starten met de 'media'-toets is geen probleem, maar ik wil ook play en fwd enzo kunnen gebruiken.
Anoniem: 79687 @Gertjan6 januari 2006 22:10
Mja je zou natuurlijk de volgende toetsen kunnen toewijzen (standaard Winamp knopkes):

z : track <=
x : play
c : pause
v : stop
b : track =>

maar ja is natuurlijk geen goede oplossing, MS zou dit in de driver al moeten ondersteunen!

Heb zelf een digital media pro KB trawns, best goed tobo(beetje harde tik dat wel). Ik neig echter steeds meer terug naar een Logitech tobo, dat zero tilt is erg fijn, en ze hebben meestal ook een zachtere toetsaanslag...

EDIT: na ff rondsnuffelen zag ik in Winamp bij de opties de 'Global Hotkeys' uit staan. Aangezet, en wat blijkt: de mediatoetsen van het tobo doen het nu wel :Y)

Excuses aan MS... was Winamp issue niet van MS :Z
Er is een plugin voor. Je moet even zoeken op logitech, maar die plugin werkt ook prima voor Microsoft ramplanken met multimedia keys...
[Edit] Ff gezocht: http://winamp.com/plugins/details.php?id=79310
Enige verschil wat me meteen opvalt is dat het volume balkje iets soepeler harder en zachter gaat. En dat het langzaam transparant wordt ipv ineens verdwijnt.

Whoo! allemaal updaten..

misschien zijn er nog wel meer verbeteringen maar zijn me nog niet opgevallen.
Anoniem: 91072 8 januari 2006 16:47
ik vind het vervelend dat de media keys niet werken met het standaar ingesteld programma,gelijk bij logitech.
Maar gewoon het openstaande mediaplayer gebruikt wat ik niet wil,omdat ik voor video en audio 2 verschillende gebruik.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.