AMD over Active TV
Op de stand van AMD worden we voorgesteld aan Graham Kinahan van AMD en Jeff Lawrence van MediaMall Technologies, die ons een toelichting op het Active TV-concept voorschotelen. Met Active TV moet de televisie een uitvoerapparaat voor de pc worden, vertellen ze, zonder dat die twee in dezelfde ruimte hoeven te staan. 'Niemand wil gezellig met een biertje achter zijn bureau hangen: daar heb je een huiskamer voor', zegt Kinahan. 'Bovendien wordt de pc, afgezien van gamen, te weinig belast en wij willen mensen graag een nieuwe toepassing bieden waarvoor ze een stevige processor kunnen gebruiken. Eigenbelang? Ik zou het niet moeten zeggen, maar Active TV werkt ook met Intel-machines.' Active TV is dan ook in feite niet meer dan een software-interface, die mediacenter- en internetapplicaties samenvoegt. We worden op een - erg comfortabele - bank gezet en Lawrence demonstreert: 'Kijk, er zit een YouTube-channel in. Kan je gewoon met de afstandsbediening de populairste filmpjes opvragen. Zulke channels zijn reuze eenvoudig te maken: meer dan een html-bestandje toevoegen komt er niet aan te pas.' Het Active TV-concept gaat voorlopig uit van een lichtgewicht settopbox, maar de benodigde hardware kan simpelweg in een televisie worden ingebouwd en zorgt dan voor een meerprijs van 'hooguit een tientje'. Beide heren glunderen als ze vertellen dat een PlayStation 2 kan worden ingezet om de rol van settop-box te vervullen. Ook op de pc moet een softwarepakketje worden geïnstalleerd, waarna via een willekeurig netwerk - wifi, ethernet of powerlines worden genoemd - content uit de pc kan worden getrokken om op de televisie te worden vertoond.

Nadeeltje is dat het Windows-only is en blijft. Het pakket is op IE gebaseerd en hoewel de gebruiker daar nooit wat van zal merken, is de afhankelijkheid van ActiveX-controls niet te omzeilen. 'Dat geeft ons een hoop schaalvoordelen: als we voor FireFox en andere browsers zouden ontwikkelen moeten we het wiel veelal opnieuw uitvinden; door IE te gebruiken kunnen we bijvoorbeeld zonder problemen flashmateriaal van YouTube gebruiken', vertelt Lawrence. Codec-royalties zijn minimaal: alleen mpeg, want voor de rest wordt de pc-software - inclusief av-software - ingezet om een gepaste mpeg-stream naar de settopbox te krijgen.
'Active TV is een gateway die de tv de beschikking geeft over de kracht van een pc, maar dan zonder dat de televisiemakers hoeven te investeren', legt Kinahan uit. Het concept is zo sterk omdat er een enorme installed base van pc-, PS2- en televisiegebruikers is: de software draait op elke Windows XP- of Vista-machine, er zijn 'tig miljoen PS2's verkocht, en dan is alleen nog wat software en een netwerkverbinding nodig. De pc doet verder het werk om de televisie interactieve content te laten presenteren. 'We're trying to do some heavy lifting for the tv guys', aldus Kinahan. Dat hij de PS2 een extra verkoopargument geeft, wat de concurrentie voor de van ATi-chips voorziene nextgens groter zou kunnen maken, 'interesseert me niet'. Wil AMD net als Cisco in elke huiskamer bekend zijn? 'Welnee! We proberen gewoon meer processors te verkopen. Dat is ons vak.'

Inhoudsopgave
- In gesprek met Art. Lebedev
- AMD over Active TV
- Reacties (34)
Door 