Hoofdcategorieën
Device Settings

Orde en Vooruitgang

Door René Wichers, dinsdag 5 juni 2007 13:57, views: 17.594

We hebben het de laatste maanden zo vaak gehoord: het is allemaal de schuld van VNU. Slecht weer, deurwaarders, bugs in Windows, de oorlog in Irak? De zondebok zetelt in Haarlem. Ook de nieuwe layout die we vandaag begroeten, is de schuld van de mediagigant. De grofvuildienst is gebeld, de laatste 800x600-monitor kan opgehaald worden. Thanks, VNU!

Neerlands grootste it-site mocht natuurlijk wel eens een nieuw likje verf hebben. De in 2003 geïntroduceerde layout hadden we nou allemaal wel gezien, al is het de software achter de site die werkelijk heel grondig op de schop is gegaan. Je kan natuurlijk niet eeuwig over Web 2.0 blijven schrijven, zonder de lezer de tools van de nieuwe internetorde aan den lijve te laten ondervinden. Die nieuwe organisatie van de content betekent weliswaar bakken extra werk voor de redactie, maar als het goed is vaart de lezer er wel bij. De geheel geajaxificeerde Next Generation-site (nee, ik wist ook niet dat er Trekkies in de crew zitten) waar je nu naar zit te kijken, biedt talloze mogelijkheden om te zoeken, te schiften en te filteren. Vooral de onderverdeling in channels springt in het oog: daarmee hopen we steeds meer nieuws te kunnen aanbieden zonder dat bezoekers door voor hen oninteressant spul moeten wroeten.

De hardcore Tweakers kunnen hun hart voortaan ophalen in het 'Core'-channel, waar geen bedrijfsnieuws en geen mp3-spelers met een nieuw kleurtje langskomen; de zakelijke bezoeker kan in het 'Pro'-kanaal zijn dagelijkse dosis beursberichten vinden, en wie wil weten wat er morgen in huiskamer of broekzak aan gadgets wordt aangetroffen, bezoekt de 'Life'-sectie. De klassieke informatie-omnivoor wordt overigens nog steeds bediend met een generieke Frontpage, waar uit alle channels het belangrijkste nieuws wordt geplaatst. Er wordt al weken in de crewfora geboomd over wat nou waar hoort, maar niemand hoeft bang te zijn dat hij iets mist: een artikel over AMD dat aan de Barcelona-quadcore ten onder gaat (dat is uiteraard een theoretisch voorbeeld. Toch?), zal vermoedelijk in alle channels tegelijk worden geplaatst. Want dat kan ook - koppelingen tussen nieuwe drivers, hardwareproducten, fotomateriaal, nieuwsartikelen, de mogelijkheden zijn schier eindeloos.

Om heel eerlijk te zijn, heeft de auteur dezes nog lang geen volledig beeld van de enorme berg opties, voor én achter de schermen, die de ververste site biedt. De individuele lezer moet de winnaar van deze overhaul worden: iedereen kan met de nieuwe site immers min of meer zijn eigen ordening aanbrengen. De vraag is wel of het gedifferentieerde informatie-aanbod niet te veel versplintering met zich meebrengt, maar ons publiek is gelukkig even talrijk als fanatiek, dus in het ergste geval zitten we straks met een paar boomdikke splinters waarmee we - als ze überhaupt te tillen zijn - menig concurrent de ogen kunnen uitsteken. Allemaal de schuld van VNU.

Het internet blijft een medium waar de groei nog lang niet uit is, en Tweakers.net doet vanaf vandaag weer lekker in de voorhoede mee. Hier en daar valt een heuse tag cloud te zien, we gaan relevante persberichten doorgeven en in de redactieblogs kunnen de T.net-medewerkers, voor het eerst sinds Femme jaren geleden zijn publieke rants inruilde voor journalistiek elan, lekker stoom afblazen over die idioten die denken dat ze een kopieerbeveiliging voor blu-ray-schijfjes kunnen produceren of die hufters die kleine kinderen aanklagen omdat die bij de installatie van een p2p-pakket op Next, Next, OK klikten. Natuurlijk zijn deze blogs ook nuttig om feitelijke informatie te bieden: Tweakers.net bezoekt regelmatig events zoals de CeBit of Intels IDF en een weblog-achtige verslaggeving past daar goed bij.

Niet iedereen zal overal even blij mee zijn. De vijfpuntige ster heeft inderdaad wel wat weg van een klein varkentje, en de afmetingen maken een resolutie van minimaal 1024 pixels eigenlijk onvermijdelijk. Met name voor pda-bezitters lijkt mij dat niet optimaal, maar er is me verzekerd dat ook pda-bezitters binnenkort allemaal met complete projectoren rondlopen, dus afgezien van die kleine monitor die gisteren nog naast mijn bed en vandaag aan de straatkant staat, zouden er niet te veel gebruikers door de resolutierevolutie worden geslachtofferd. Ik ben alvast dolgelukkig met het nieuwe modsysteem: langverwachte en broodnodige wijzigingen als absolute in plaats van relatieve waarderingen voor reacties zijn per direct realiteit, en wie vanmiddag 'om te testen' met de nieuwe modmogelijkheden gaat klieren, komt erachter dat ook de Powermods een geheel nieuw en bijzonder scherp geslepen instrumentarium cadeau hebben gekregen

En eigenlijk zijn we dus hartstikke blij met VNU. Zonder de Haarlemmer grootkapitalisten hadden we niet zo ingrijpend kunnen verbouwen. Dat die verbouwing de nodige rommel met zich meebrengt, ach - daar hebben ze stofzuigers voor uitgevonden. De kans dat je een door alle NG-werkzaamheden afgepeigerd crewlid tegenkomt is dezer dagen erg klein - onze bloeddoorlopen oogjes zijn aan onze monitoren gekluisterd, onze handen vergroeid met toetsenbord en muis. Maar dat is de prijs van de vooruitgang. Veel plezier met NG

Volgende 14:45 Robots zoeken ballen in Noord-Nederland
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  ...  26  27  »

Netjes mannen, erg netjes :)

Flinke vooruitgang, alleen jammer van dat gruwelijke logo...


Behoorlijke achteruitgang als je het mij vraagt, terug met de vorige versie...

[Reactie gewijzigd door Alex) op woensdag 6 juni 2007 00:46]


Mee eens! jakkie :)

Ik vind de nieuwe site er gelikt uitzien,
maar ik mis toch echt de tweaker feeling hier..
wellicht terug te brengen door een 'techniek' of 'DPC' gerelateerde logo?
vind de site ook wat minder prettig werken zo.
zoals ik eerder gewoon de hardware related topics eruit pikte, zo loop ik nu te zoeken naar wat ik wel en niet interessant vindt.

Dat logo.... een T van tweaker(s)
in de bek van een moersleutel
welke op zijn beurt in een ster staat.

Tja..... Een tweaker is een ster in sleutelen of heeft ie liever een moersleutel in z'n ster? ;)

Logo's moet je niet te veel veranderen, het is je herkenning. Kijk naar shell welk ander bedrijf ook met een logo: het veranderd wel door de loop der jaren, maar zeer geleidelijk zodat het steeds duidelijk herkenbaar blijft. Na 5 facelifts heb je een heel ander gezicht. :)

Op het logo, de regenwolk van grijs bovenin en boven iedere post na vind ik het er verder wel een mooie vernieuwing.

[Reactie gewijzigd door gve op woensdag 6 juni 2007 19:26]


Het nieuwe logo doet een beetje communistisch aan, waarom weet ik niet precies

ik vind het juist alles behalve communistisch, de kleur van communisme is doorgaans rood met geel/goud, dit niet, de ster van communisme is een echte ster, dit is meer een 'artistieke impressie van een ster'.

dus hoe je bij communisme komt?

With stupid ;)

Dat gevoel had ik ook meteen toen ik het voor het eerst zag.

@arjankoole

Het komt waarschijnlijk door het totale plaatje. Als je gaat vergelijken zijn er heel veel verschillen. Als je echter gewoon ernaar kijkt zonder dat je er echt over nadenkt zullen een aantal mensen aan het communisme denken. De grote rode balk en dan een logo met scherpe punten/stervorm. Het komt door de combinatie van enkele kenmerken dat mensen het op deze manier zien. Misschien is het voornamelijk de jongere generatie tweakers die het zo ziet omdat de ze de oorlog niet meegemaakt hebben (of de nasleep daarvan)

K vind het logo ook wel erg matig. Die ster word al door genoeg idioten (lees: leger Rusland, USA enz) misbruikt. En zolang zij de betekenis van dit symbool besmetten zou ik er verre van blijven. Aan de andere kant pas het misschien ook wel bij het aansluiten bij de mainstream media :Y)

Verder denk ik dat de site zelf wel een verbetering zal blijken na verloop van tijd, alleen ff wennen.

[Reactie gewijzigd door The Reeferman op woensdag 13 juni 2007 01:13]


Drama, lijkt nergens meer op. de techniek uitstraling is VOLLEDIG weg!
Bah, dit is al de 2de achteruitgang(hardware.info)

@NoMo

Als ik zo de reacties eens bekijk is de voornaamste klacht de vormgeving/uitstraling, waar ik het zeker mee eens ben.
Zelf vind ik dat de laatste aanpassingen van de site het imago van Tweakers steeds deden verzwakken ipv versterken.

Daarnaast is er is helemaal niets in de huisstijl wat nog doet herinneren aan de geschiedenis van tweakers behalve de smilies en de naam zelf. Duidelijk is dat er een hele nieuwe weg in word geslagen.

vooruitgang oke maar orde ??? en in dit geval is vooruitgang duidelijk geen verbetering.

ik kan me voorstellen dat juiste orde in de chaos willen brengen maar het resultaat is echter dat ik me niet echt meer thuis voel op tweakers.net - wat een ramp om nog iets terug te kunnen vinden - doe mij ook maar de vorige versie.

Plain-and-simple. Dat was de kracht van de postb.. euh oude tweakers.net lay-out. En dat communards logo kan echt niet hoor...

Lay-out lijkt op 1 van die goedkope VNU flut-blaadjes

Geblaat over reclame vind ik onterecht - zonder reclame vaak geen site - heb je een doorsnee krant al eens geopend ?

[Reactie gewijzigd door shades op woensdag 6 juni 2007 12:44]


Ik sluit me hier ook gewoon bij aan, waar ik vóór de verandering Tweakers.net elke dag las (alle nieuwsposts iig) merk ik nu dat ik er gewoon niet aan begin of halverwege een artikel weer wegklik.

Ik vind het één grote brei van informatie geworden en vind dat de artikelen zich niet meer onderscheiden van de reclames, de menu's, de comments of wat dan ook.

Wat mij betreft qua layout snel terug naar de vorige. Ik denk dat je alleen maar mensen verliest met deze verandering...

Intermediair vind ik eigenlijk wel een goed blad :P
(Ach, het logo is jammer, maar de rest is wat mij betreft gewoon even wennen)

Ziet er sexy uit, goed werk.. enne bedankt voor de flauwe hahaha ;)

Ik heb de 1e bug gevonden:

in firefox valt die flashbanner over de dropdown-menu's

voor de rest O+

edit:

ja idd linux, had ik nog niet aan gedacht 8)7

[Reactie gewijzigd door mserver op dinsdag 5 juni 2007 15:06]


Dat was btw met de vorige versie ook, denk eerder dat dat een flash bug is.

linux toevallig?

De flash player doet op linux in firefox niet aan luisteren naar de z-index, en ook mouse/keyboard events worden niet meer doorgegeven aan de browser maar blijven in de flash hangen.

Welke flash versie gebruik je?
Ik gebruik flash 9, nul problemen, openSuSE 10.3 alpha 4, Firefox 2.0.

Info toegevoegd over browser en OS.

Nog even gecontroleerd, blijkt helaas ook het zelfde probleem te hebben. "Over Tweakers.net" menu.

Opera heeft dit probleem niet, zie ik.

[Reactie gewijzigd door worldcitizen op woensdag 6 juni 2007 22:59]


He, das raar. Ik gebruik dezelfde setup, maar dan op Kubuntu 6.10 (7.04 laat ik links liggen). Bij mij toch dezelfde problemen dat de banner over de menu's valt.

Inderdaad Linux (Gentoo)

Is inderdaad een bekend probleem, kwam met het testen ook al naar voren. Doet zich uitsluitend voor onder Linux met Firefox en onder Mac OS X met Safari. Vreemd genoeg niet onder Mac OS met Firefox, daar gaat het dan weer prima, wat wel een beetje aangeeft hoe vaag het probleem is.

Devtrackje:
http://devtrack.tweakers.net/view.php?id=2120

edit:
Devtrackje zelf maar even public gezet. :P

[Reactie gewijzigd door Roelant op dinsdag 5 juni 2007 18:40]


Dank voor je toelichting. Alleen klopt het dat de normale sterveling niet die devtrack entry kan bekijken? Ik krijg iig een inlogscherm voorgeschoteld...

Oef, eindelijk niet meer mn widescreen in pivot hoeven draaien om tweakers te lezen :D

trouwens is het volgens mij SJAX (synchroon), want net bleef mn browser hangen toen ik een ajax functie benaderde (vanwege de drukte, maar met ajax zou je dat niet moeten merken omdat de wereld door zou moeten draaien)

De wereld draait ook door .. alleen jij niet ;) .. Het net even zelfde probleem

Ies nice, goede verbetering

hmm,als ik eerlijk ben, het ziet er niet slecht uit maar ik vond het oude beter.Veel te veel reclame en wat onoverzichtelijk

Ik vind idd wat te veel reclame en het logo vind ik maar niks de oude was beter _/-\o_
En gelukkg zijn de zelfde emotiecons gebleven want die vin ik zo leuk :9~
Maar verder mooie site moet nog wel ff wennen, en idd wat on overzichtelijk ;(

Vind het ook echt slechter geworden

Ik vind de reclame eerlijk gezegd best meevallen. Bij een artikel zijn er alleen maar een paar google links onder het artikel en op de frontpage 2 banners.

Er is nu volgens mij dus minder reclame :) Ziet er strak uit allemaal!

Enige minpuntje dat ik heb is dat de tekst van het artikel minder breed is geworden (of lijkt).

[Reactie gewijzigd door J-Media op dinsdag 5 juni 2007 19:30]


Ik ben blij, hoewel het volgens de policy niet mag, de reclame geblokkeerd kan worden. ;)

Hopelijk gaat het binnenkort mogelijk worden (al dan niet met een T.net abbo) om de kleuren van de website hier en daar aan te passen, op dit moment krijg ik na een paar minuten al last van mijn ogen door het hoge contrast. :|

Misschien een idee om enkele Greasemonkey scripts te maken welke de kleuren hier en daar aanpassen?

Ziet er erg goed uit, nice job mannen/(vrouwen?) ;)!

Ben ik echt de enige die dit veel ste druk en onoverzichtelijk vind?

Je bent niet de enige, dat was ook mijn eerste indruk, maar ik denk dat je na een aantal weken pas een goed oordeel kunt vellen.

Hetzelfde gevoel had ik eigenlijk ook met de oude layout toen die switchte, aan de andere kant zou het ook leuk zijn als het mogelijk was om template wise terug te schakelen naar bv de oude layout. Tevens ben ik bv niet echt te spreken over de kleur-samenstelling maar goed dat is smaak afhankelijk, en ook het gevaar van deze opvallende kleuren tov de neutrale oude kleuren.

k ook hoor :/ Maar je moet iets t ziet er futoristisch uit en dat vind ik niet echt mooi :9 En ik ben behoorlijk modern :>

Ben het met je eens. Het is een grote chaos. Maar goed, dat zal in de loop van de tijd nog wel weggepolijst worden :)

het enige wat nog ontbreekt is het gebruik van de <blink> tag

Nope..... niet de enige..... vind het werkelijk een achteruitgang..... oude vond ik profesioneler over komen

Dat channel idee is wel leuk..... maar over het algemeen vind ik het chaotischer over komen...

Awell, who am I? :P

Je kunt dingen zoals de menu's aan de zijkant ook weghalen, verplaatsen, etc. En als je een T.net Full abonnement neemt, kun je de hele layout naar je wens aanpassen.

Klinkt hier ineens weer erg commericieel, met ons abo kun je WEL....
Jammer. Ik vind het wel aardig, een grootte verbetering, nou nee.

Er was naar mijn weten niks mis met het oude hoor maar okay

Nee, je bent niet de enige. Toen ik 'm net zag dacht ik eerst dat ik een verkeerde site had ingetikt :) (maar dat bleek dus niet zo)

Het overzicht is vreselijk druk geworden. Ik had liever gehad dat je de midden- en rechter- kolommen kon verslepen, dan zou het al een stuk minder druk zijn. Of een keuzemogelijkheid voor welke layout je wilt gebruiken (ook de oude).

Maar goed, dat wordt de komende weken ergeren tot ik er aan gewend ben en me er bij heb neergelegd ;(

Ik heb tot nu toe alleen ff de frontpage bekeken, maar de headlines verdrinken een beetje in de omringende tekst. Op de oude frontpage waren de nieuwsheadlines de focus van de pagina. Nu is het imo een brij waarin alle elementen om aandacht schreeuwen.

[Reactie gewijzigd door Bonez0r op dinsdag 5 juni 2007 21:22]


Ik vind de nieuwe lay-out ook op z'n zachtst gezegd 'even wennen'. Het menu aan de linker kant leest op de één of andere manier niet prettig. Ik heb het gevoel dat ik de structuur tussen de items niet goed kan waarnemen. De teksten bij nieuwartikelen worden ook erg smal door de derde kolom.

Ik heb al gekeken of ik onder My.Tnet het één en ander kon instellen, maar dat lijkt helaas niet te kunnen. Het wordt wennen. De oude lay-out was strak, zakelijk en helder.. Dat mis ik nu wel.

Goed werk! Hoe hebben jullie het zo lang geheim kunnen houden?

Ik vind dat geheim houden overigens juist heel vervelend.

De vooruitgang op zich is prachtig. Eerst moest ik ff wennen aan de layout, maar na een uurtje vond ik het al niet meer echt lelijk. De indeling in core/pro/life is een geweldig idee, en het on-the-fly modden is prettig.

Maar de communicatie: waarom wist niemand hiervan? Ik hoorde zelf bij het mod-team, en ik had regelmatig info gevraagd over hoe het nieuwe modsysteem zou worden, maar dat was nog niet bekend. En nu is er, zonder dat zelfs de PowerMods er het fijne vanaf weten, een nieuw modsysteem! Er is nog geen FAQ, en het feit dat er geen echte 0-moderatie meer is (voor offtopic e.d.) is voor de modders erg lastig. Wat moet je een off-topic reactie die geen echte flame is nu geven? (Voor meer discussie daarover zie het modderator forum .)

Ik vind het dus mooi werk, maar een stukje communicatie had het imho nog veel beter gemaakt.

@Roelant:
Het voorbeeld dat ik aangeef laat zien waarom het handig is van tevoren te communiceren: veel modderators geven nu aan dat het niet handig is dat een off-topic reactie niet uit het zicht is te modereren zonder meteen -1 te geven.
Verder had het denk ik geholpen tegen het feit dat veel mensen het nu "foeilelijk" noemen. Dit ligt vooral aan gewenning. Als die mensen een preview hadden gehad, was het misschien een stuk minder.

[Reactie gewijzigd door diederik77 op dinsdag 5 juni 2007 23:40]


Ik volg je redenatie niet helemaal. Ik kan me voorstellen dat je het jammer vind dat je niet op voorhand een sneak-preview hebt gekregen of iets dergelijks, maar dat doet niets af aan wat we uiteindelijk gemaakt hebben, toch? De nieuwe site is immers dezelfde als wanneer we op voorhand hadden gecommuniceerd dat we van plan waren de nieuwe site te lanceren.

Nee, fout. Hier kun je mensen tegen je in het harnas jagen. Zeker omdat zij toch ook een behoorlijke vrijwillige bijdrage leveren.

Je vrijwilligers in het donker laten en dus ook totaal geen input laten geven?

Tja, als je die input allemaal toch onherroepelijk weggegooid had en gewoon doorgedreven wat jullie vinden dat hoort, tja, dan is het resultaat exact hetzelfde ja..
«  1  2  3  4  ...  26  27  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:45 Robots zoeken ballen in Noord-Nederland
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011