Een nieuwe vorm van malware voor Android werkt door gebruikers een onschadelijke applicatie te laten installeren, om deze vervolgens te laten updaten met schadelijke code. Dat claimt beveiligingsonderzoeker F-Secure.
Alhoewel het niet de eerste trojan voor Android is, is de methode van infectie wel nieuw, zo meldt beveiligingssoftwarebedrijf F-Secure. De bewuste applicatie, die deels Chineestalig is, lijkt niet in de Android Market te staan. Direct na de installatie laat de software weten dat er een update beschikbaar is, waarbij niet eenvoudig zichtbaar is dat het om een andere applicatie gaat. De schadelijke 'update' vraagt weliswaar om twee nieuwe permissies op het Android-toestel, maar ook normale applicaties hebben soms nieuwe permissies nodig, zodat gebruikers hier vaak niet alert op zijn.
De malware is in staat om roottoegang te bemachtigen. Hiervoor wordt een exploit gebruikt die niet op alle Android-toestellen te vinden is: het lijkt erop dat met name smartphones met Android-versie 2.2 vatbaar voor de malware zijn. Volgens F-Secure wordt er bij de update een variant geïnstalleerd van DroidKungFu, malware die eerder al voor het Android-OS opdook. Deze malware kan onder andere ongezien applicaties installeren, url's openen en bestanden verwijderen. Ook wordt er persoonlijke informatie vergaard.
Zie je het verschil?android-trojan-haalt-malware-binnen-via-market.html
[Reactie gewijzigd door JayZer op 27 oktober 2011 08:47]
en dit geldt voor het grootste aantal android-malware. Download geen chinese apps (je hebt er toch niets aan) en lees altijd goed de machtigingen die een app vereisen. Zoals je ziet vraagt de calculator-app (vermoed ik, aangezien de icon) belachelijk veel permissies, dit ruikt al naar malware.De bewuste applicatie, die deels Chineestalig is, lijkt niet in de Android Market te staan.
Voor mij betekend dit in de praktijk dat ik gratis en zonder gezeur van één of ander bedrijf m'n apps kan developen en testen op m'n Hero. Ik gebruik de emulator van de Android SDK liever niet. Trouwens moet je je ook registreren bij Google als "developer" (kost je 25 dollar) als je wil dat je app in de market komt. Dat is iets waar ik GEEN behoefte aan heb, aangezien ik alleen voor mezelf code opklop.terwijl dat inde praktijk maar 2 dingen betekent: gekraakte software (dus geen inkomsten voor de ontwikkelaar) en malware...
[Reactie gewijzigd door Tokkes op 27 oktober 2011 22:54]
[Reactie gewijzigd door Emunator op 26 oktober 2011 18:13]
Bijzonder weinig vermoed ik, ze zitten redelijk gesandboxed volgens mijWeet jij veel wat die andere applicaties doen buiten tethering om.
[Reactie gewijzigd door Remmes_NT op 26 oktober 2011 19:25]
Daarvoor zal de app toch permissie moeten vragen... en als de eindgebruiker die ook geeft, wie is dan in fout? Google omdat ze mensen de keuze geven, of de eindgebruiker die te lui en te naïef is om 2 regeltjes tekst te lezen?Het is nog maar even en er komt een stukje software dat zich via sms/blue tooth/email zal verspreiden naar andere smartphones en dan heb je spreek woordelijk poppen echt aan het dansen. Er moet echt iets structureels gaan veranderen binnen android en de manier waarop ze android applicaties verspreiden.
Tsja als je dan toch begins.. Hoe veilig is closed sourcetsja,
hoe veilig is open source
[Reactie gewijzigd door oldsmelly op 26 oktober 2011 17:23]
De titel van dit artikel is misleidend, de app in kwestie doet helemaal niets via de officiele Android Market. Je installeert hem via een losse .apk of via een van de alternatieve (= ongecontroleerde) markets en vervolgens laat de app een update binnenhalen met de daadwerkelijke malware.mensen die in de market een malware neer zetten zijn toch mensen die een nieuwe account hebben of ontwikkelaars zijn toch?
is het dan niet verstandiger dat je beginnende ontwikkelaars gaat toetsen of minder permissies laat aan vragen bij een app?
jah ik weet het dat de market open is maar als straks 100 miljoen toestellen een malware hebben opgelopen door een update dan zul je zien dat binnen een dag niemand meer wat gaat downloaden uit de market.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True