Hoofdcategorieën
Device Settings

Nike+ met iPod-sensor binnengelopen

Door René Wichers, vrijdag 14 juli 2006 16:18
Bron: Apple Insider, submitter: moneycarswomen, views: 30.288

De anderhalve maand geleden aangekondigde combinatie van Nike-schoenen en een iPod nano wordt sinds gisteren aan Amerikaanse en Engelse klanten verkocht. Op de 'Nike Plus'-website is een compleet productoverzicht verschenen: naast de sensor, die 29 dollar moet kosten, kunnen voor bedragen tussen de 85 en 110 dollar schoenen worden aangeschaft. De linkerschoen van de betreffende modellen blijkt een vakje onder de inlegzool te hebben waar de sensor in geplaatst kan worden, waarmee via een draadloze module gegevens als de afgelegde afstand, de gemiddelde snelheid en het energieverbruik van de loper aan de iPod nano worden doorgegeven.

De mannen van Apple Insider zorgden dat ze een kit in huis kregen en maakten een fotoreportage, waarbij helaas niet meer wordt verteld dan dat er een zware en luxe handleiding wordt meegeleverd. Ook Nike laat niet weten welke schoen welke voordelen biedt, maar als het goed is komt binnenkort een community-pagina online waarop gebruikers ervaringen en - ook niet onbelangrijk - statistieken met elkaar kunnen delen. De schoenen en de sensor zijn in elk geval bijzonder vormgegeven, al blijft het de vraag in hoeverre een naam als 'Shox Turb Oh' aan het loopcomfort moet bijdragen: wij zouden na een meter of drie schuddebuikend moeten opgeven. Nederlanders die desondanks willen weten wanneer de iSchoen in ons land verschijnt kunnen hier terecht.

Nike+ 'Shox Turb Oh' met iPod nano-sensor
Nike+-sensor en iPod nano-module
Volgende 16:48 Vista krijgt standaard voor elektronische betalingen
Vorige 14:56 Nieuwe Windows XP-versie voor oude hardware
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Het wordt zo langzamerhand steeds meer de hype die de producten verkoopt, want wat heb je hier in godsnaam aan?

want wat heb je hier in godsnaam aan?
Meten is weten?

Jij bent duidelijk geen hardloper.... Het is voor sporters best nuttig om je hartslag, calorie verbranding bij te kunnen houden.

Ik heb wel intresse.. maar ja, ik moet er nog even over nadenken of ik er nu een ipod nano apart voor bij wil kopen want ik heb zelf al een ipod 60 gig..

als hardloper ga ik voor de beste schoenen die bij mijn voeten passen, en dat kan heel best niet iets van Nike zijn

idd, ROFL, een schoen met ingebouwde wastafel wil toch iedereen niet? of misschien is dat een zweet opvang bakje, kan ook. Het is alvast ideaal om bacterien en schimmels en zo in te bewaren. Iedereen wil toch jeukende voeten :-)

Lekker amerikaans weer, een sensor waarmee je kan zien of je nog 5x per dag naar de mac kan of maar 4x, handig man handig

In combinatie met een hartslagmeter kan je daar leuke vergelijkingen mee maken om je vooruitgang mee te meten.

(even snel met minder stappen met zelfde hartslag, even snel met even veel stappen met lagere hartslag,....)


De bedoeling is de afstand,de gemiddelde snelheid, aantal caloriën enz. te registreren tijdens het lopen. De module die je in je ipod steekt zorg ervoor dat alles op je ipod wordt opgeslagen. Op je pc kan je dan wat grafieken generen van hoe je evolueert.

Dit is een product dat voor de amateur loper en jogger nog van nut kan zijn als ze al een nano bezitten. In principe moet je met enige handigheid de sensor ook wel in of op je bestaande loopschoenen kunnen bevestigen.

De betrouwbaarheid en nauwkeurigheid van de sensor is natuurlijk wel belangrijk en spijtig dat ze hier niets van vermelden. Even op de loopband in de lokale fitness en je hebt direct een idee...

Even op de loopband in de lokale fitness en je hebt direct een idee...
Ho, wacht even. Je hebt het wel over tweakers hè. Op die manier wordt het inderdaad wel even ;)

Ho, wacht even, er zijn ook tweakers die meer dan een muis op kunnen tillen. En dit product is zoieso niet op geeks gericht, maar op mensen die wel bewegen, die zijn er ook. :Z

Waarom is zoiets geld verspilling? Ik heb genoeg vrienden die vrij veel lopen in hun vrije tijd (voor marathons en dergelijke) die een gigantisch duur Polar horloge hebben gekocht waar je ook een sensor aan je schoen kunt bevestigen. Dan kan je die gegevens downloaden naar je pc en kijken via een speciaal programma of je op schema bent, hoeveel km je hebt gelopen, ... Dit is daar gewoon een lichtere vorm van, maar dan voor de lopers die niet zoveel geld aan een dure Polar of ander merk willen geven (en nog tegelijk van muziek kunnen genieten).

Trust me, zulke zaken worden niet op de markt gegooid zonder dat via een marktonderzoek bepaald is of er afzet voor is hoor :Y)

Dat er vraag naar is sluit niet uit dat het geldverspilling is hoor :)

Dat er vraag naar is sluit niet uit dat het geldverspilling is hoor
[OT]Nu maak je me nieuwsgierig, waneer is volgens jou iets geen geldverspilling?

Ik zie het al voor me, kom je op een vliegveld, loop je langs de douane. BIEP BIEP. Wilt u even meekomen meneer?

Of misschien een goed excuus voor smokkelaars. Wat heeft u in uw schoen meneer? Ow das mijn ipod :P

Je bedoelt de sensor... ;) Gelukkig hebben ze op 't vliegveld van die apparte apparten die kunnen meten of je wat in je schoen hebt zonder dat je ze uit hoeft te doen.

En als je vanaf New York vertrekt, moet je zelfs je schoenen uitdoen (die gaan dan met je jas & tas door de scanner).

Ja, en toen werd ik bijna aangeklaagd wegens poging tot doodslag ;)

on-topic, houdt dit niet eens op, al die Ipod dingen. Zodirect krijg je nog een alcohol meter voor de ipod.
Ik vind het zonde van mijn geld.

Dan geef jij het er toch lekker niet aan uit en doe je zelf vrolijk niet mee aan de hype maar als anderen het wel leuk/nuttig vinden laat ze dan toch...
Ik ga zo'n ding ook nooit gebruiken maar als m'n huisgenoot die dagelijks gaat hardlopen en het wel leuk lijkt die info ervan op zn ipod scherm te zien zie ik niet in wrom niet.

Ik vind het zonde van mijn geld.
Daarom val jij niet in de doelgroep ;)

Er zijn ook mensen die bakken met geld uitgeven voor een Mac met accessoires vanwege het design.

Zo zijn er doelgroepen voor alles, de één vindt het zonde, de andere heeft het er voor over.

Wel lekker stinkie stankie als je daar moet werken. Al die mensen met vieze zweed voeten. }>

Natuurlijk we gaan allemaal even een kilometertje of 5 joggen naar de gereedstaande 747. Welke maf trekt nu z'n loop-schoenen aan als je door de douane moet?

Jij gaat als echte Hollander op houten klompen het vliegtuig in?

Tuurlijk, heb altijd al op m'n mp3-speler willen zien hoe snel ik loop :z Wat voor onzinaccesoire... Laat de iPod gewoon lekker de iPod zijn!

Wat willen ze hier mee, dat versnellen van de muziek wil je gewoon niet, soms wil je gewoon onder je kunnen lopen, dat heet namelijk trainen. Daarbij, waarom zit dat ding in je schoen, is het een dure stappenteller? Dat kan gewoon niet nauwkeurig zijn dan, wat is bijvoorbeeld de afstand die iemand loopt per stap?

Iemand die veel loopt zal nooit zomaar een paar schoenen aantrekken, ga alsjeblieft naar een specialist (geen sportketen a la footlocker), blijft over iedereen die niet veel hardloopt, er kewl wil uitzien, gelooft in deze techniek en te veel geld over heeft.

Das pas een niche markt ;)

is het een dure stappenteller? Dat kan gewoon niet nauwkeurig zijn dan
Nee, wat ik er van begrepen heb is dat het een accelerometer is.

blijkbaar lopen jullie nooit hard, het lijkt mij wel handig, als hardloper, om statistieken bij te kunnen houden en te synchroniseren met mijn computer. Dan kan ik mijn resultaten bekijken en aan de hand daarvan zien of ik vooruit gang boek of dat mijn conditie achteruit gaat e.d.

bovendien geeft de ipod nano je feedback, dus voordat iedereen begint te flamen...

@tukk16: juist dat versnellen van de muziek is handig als je een stukje een extra boost kan gebruiken, is goed voor de vetverbranding als je je tempo frequent aanpast. Met mijn huidige iPod zet ik hem soms even op een nummer met een snellere beat en dan ga ik een sprint doen.

Nog even wachten en Solar maakt samen met Apple een hartslagmeter voor de iPod let maar op. De iPod wordt langzaam een PocketPC als ik 't zo bekijk... Volgende generatie iPods beschikt misschien wel over Macintosh OSX Mobile, zou me niks verwonderen eerlijk gezegt... :P

denk dat je polar bedoelt ;)

Gezien Apple nu een samenwerking met Nike is aangegaan, lijkt me de keuze voor een hartslagmeter van Nike, meer voor de hand liggend.

Muziek-ritme past zich aan de hartslag aan... pitch up!!

dit is gewoon zo briljant :D vooral dat het allemaal draadloos is, dat is echt heel goed, ik ken wel iemand die hardloopt en zn statistieken bij wil houden maar hij loopt altijd te klooien met dat apperaat en die draden enzo

het gaat er dus om dat de muziek zich aanpast op je loopsnelheid..

als je aan het lopen bent krijg je dus slome muziek..
of juist andersom.. om je een beetje boost te geven. Dat zal je allemaal wel in kunnen stellen..

niet dat het hierdoor nuttiger wordt hoor :Y)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:48 Vista krijgt standaard voor elektronische betalingen
Vorige 14:56 Nieuwe Windows XP-versie voor oude hardware
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011