Hoofdcategorieën
Device Settings

LAME 3.95.1

Door Robert-Jan Huijsman, dinsdag 13 januari 2004 23:14
Bron: SourceForge, submitter: Compunologist, views: 791

De open source-programmeurs van het Lame-project hebben een nieuwe versie van hun programma uitgegeven. Inmiddels moet de vrijwilligers meegegeven worden dat de software ondanks zijn naam (LAME staat voor Lame is not An Mp3 Encoder) toch wel leuke MP3'tjes kan maken. Het programma kan met de nieuwe release, die 3.95.1 is genummerd, op de volgende verbeteringen ten opzichte van versie 3.95 rekenen:

  • fixed a crash when using vbr-new
  • changed ReplayGain reference level to 89dB

De encoder is alleen op te halen in de vorm van sourcecode. Er zal dus nog even gecompileerd moeten worden. Het pakket staat hier.

WebsiteSourceForge
Downloadhttp://heanet.dl.sourceforge.net/sourceforge/lame/lame-3.95.1.tar.gz
Volgende 23:28 iRiver iHP-120 1.40
Vorige 23:10 NEC ND-1300A firmware 1.0A

Reacties


Weet iemand waar je de gecompileerde kunt fatchen ??

Moet je gewoon even op wachten, duurt soms een paar dagen voor iemand em als setup online heeft staan.

Hier staan een aantal binaries, ook nightly builds (onder "alpha versions"): http://mitiok.cjb.net/

Even een linkje zetten: haal 'm hier :)

juist, net te laat...


Hoezo compilen?
Bij Mitiok is gewoon de complete .exe te halen hoor. Werkt perfect hier met EAC met de --alt-preset extreme -F switch :)

Omdat 3.93 de laatste versie in de meuktracker is het misschien vast interessant voor mensen om het complete changelog te lezen.

De laatste binaries die ik kon vinden staan hier

Edit:
Nog actuelere compiles staan op Rarewares.

Ik had die link van dat changelog toch echt meegestuurd in de submit (gisteravond) maar ja... :z

ik gebruik liever 3.92 dan zon nieuwe....van deze weet ik gewoon (en is algemeen bekend) dat het super geluidskwaliteit brengt...wat bijvoorbeeld van 3.93 niet te zeggen valt

3.95.1 is géén beta, maar een geteste stabiele versie. Dat zit gehoormatig echt wel goed..

Dat is niet echt waar. Het forum op www.hydrogenaudio.org is wat betreft geluidskwaliteit van compressieformaten de referentie. De laatste versie van lame die daar écht uitgebreid getest en getweakt is, is de 3.90.3. Wie superkwaliteit op hoge bitrates moet zeker die versie gebruiken. Alle latere versies zijn voor hoge bitrates (laten we zeggen: zo vanaf rond de 192 kbps) nog niet op grote schaal getest.

op http://www.ping.be/satcp/cd2mp3-en.htm, de tutorial van SatCP voor het gebruik van EAC en Lame staat te lezen:

First of all you need to download the latest versions of EAC and LAME. Download the latest version of Exact Audio Copy here (Exact Audio Copy 0.9 beta 4 at the moment of writing - download the EXE), and LAME here (LAME 3.90.3: This is not the latest version, but it's recommended by the experts at Hydrogen Audio).

Ik zou dus aanraden de 3.90.3 te gebruiken, tenzij iemand hier meer weet ivm nieuwere versies? Want die tutorial is het laatst in augustus 2003 aangepast.

Edit: komma uit URL gehaald, tnx aan Compunologist :+

@Schoene, je moet die komma aan het einde van je link even weghalen...

Er is een hoop gebeurd sinds 3.90. En de ontwikkelaars van Lame hebben uiteraard niet stilgestaan sindsdien. Als 3.95.1 geen verbetering zou bevatten, hadden ze het echt niet uitgebracht als een final versie. Dibrom, ontwikkelaar van de -overigens perfecte VBR --alt-presets -, is volgens mij ook niet meer zo aktief met het testen van nieuwere Lame versies.

Met deze versie heb ik problemen in VirtualDub-MPEG2 1.50 :(

Kom dan niet hier klagen, submit een formpje op de lame-site.

Voor de duidelijkheid: deze versie van LAME is *volledig* toegespitst op het gebruik van de 'preset' instellingen.

De mannen van hydrogenaudio.org zijn hard bezig om deze 3.95.1 te vergelijken met hun eigen 3.90.3 build.

Iedereen die wil meedoen met luistertests (blinde!) wordt van harte uitgenodigd: http://www.hydrogenaudio.org/show.php/showtopic/17499

3.95.1 is volgens mijn test 2x zo snel als 3.90.3. Ik heb het album The Division Bell (van Pink Floyd) encoded en LAME 3.95.1 deed er ong. 6 minuten over en LAME 3.90.3 deed er ong. 12 minuten over.

Link voor .zip versie:
ed2k://|file|lame-3.95.1.zip|629394|1CA005087A13C5A7E7F5455892DCB1F2

(Copy en Paste gebruiken :) )

Bij welke Bitrate?
VBR of CBR?
En hoe groot zijn de mp3's in MB's geworden?

Ergens een normale download link voor een zip?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:28 iRiver iHP-120 1.40
Vorige 23:10 NEC ND-1300A firmware 1.0A
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011