Hoofdcategorieën
Device Settings

Tag&Rename 3.5 rc1

Door Bart van Klaveren, woensdag 5 november 2008 18:43
Bron: Softpointer, submitter: Corteztm3, views: 3.690

Tag&Rename logo (75 pix) Softpointer heeft twee weken geleden geleden de eerste release candidate van Tag&Rename 3.5 uitgebracht. Met dit programma kan de muziekcollectie georganiseerd en beheerd worden. Het programma heeft uitgebreide mogelijkheden aan boord om zowel bestandsnamen als tags aan te passen. Vrijwel alle bekende en minder bekende formaten worden ondersteund, waaronder mp3, ogg, wma, mp4, flac, ape, aac en wav. In versie 3.5 is onder andere aan de performance van het programma gewerkt en de ondersteuning voor Windows Vista is nu helemaal compleet. Hieronder is te vinden wat er sinds bèta 5 veranderd is:

New features in version 3.5 rc 1:
  • Added "Replace spaces with underscores" option in rename actions
  • "Lyricist" and "File Extension" columns added to main files list
  • in Amazon import added support for song titles in "Title - Orig. Artist" format
  • speedup reading files information
  • improved drag&drop support
  • improved mp4 files parser
  • minor bugs fixed

Tag&Rename 3.5 beta 1 screenshot (481 pix)
WebsiteSoftpointer
Downloadhttp://www.softpointer.com/downloads/TagRename35rc1.exe
Volgende 18:46 Hwinfo 5.2.5
Vorige 11:29 Songbird 1.0 rc1

Reacties


Zelf gebruik ik naar volle tevredenheid mp3tag. Is nog gratis ook, dus snap niet waarom men tegen die achtergrond nog überhaupt voor deze shareware-variant zou kiezen. Maar goed, ieder zijn meuk :)

Bij Tag&Rename is het heel makkelijk de file name mask aan te passen zodat je heel snel een groote aantal albums kan taggen. Al een hele tijd geleden heb ik mp3tag geprobeerd maar daarin kon ik dit niet terug vinden. Alleen bij options oid kon ik een tag mask vinden. Ik weet niet of dit inmiddels is veranderd, aan de screenshots op de site te zien niet.

Ik moet zeggen dat ik de interface wel een stuk duidelijker vind bij Tag&Rename, het werkt ook allemaal een stuk sneller. Toch gebruik het te weinig en vandaar heb ik dit programma niet gekocht en gebruikt ik voor dit soort werk gewoon ook mp3tag.

edit: @Ilya
dit zit ook in mp3tag, maar zoals ik hierboven al aangeef, het is in Tag&Rename een stuk gemakkelijker te vinden en aan te passen. Ik vind mp3tag een beetje een onduidelijke interface hebben (maar dit kan te maken hebben met dat ik Tag&Rename gewend was).

[Reactie gewijzigd door BloodDragon op woensdag 5 november 2008 22:38]


Ik gebruikte the Godfather nadat ik geswitcht was naar open source. Deed voor mij evenveel als dit programma, maar was even uitzoeken hoe alles werkte. Ondertussen is het al lang geleden dat ik het allemaal bijgewerkt heb.

Goed programma!
Ik gebruik één of andere oude versie, maar die bevalt uitstekend. Alleen heb ik een tijdje geleden MusicBrainz ontdekt, en helaas ondersteunt T&R dat niet :( Heel jammer, want MusicBrainz's Picard vind ik eigenlijk niet super.

Maar ik zie net dat MP3Tag MusicBrainz support heeft. Toch maar eens kijken of dat wat is dan.

Probeer is Jaikoz, die heeft ondersteuning voor o.a. MusicBrainz, ik dacht wel dat het eenmalig 10 of 15 pond kost, dan heb je lifetime support & uprgades.

Ik heb ook FixTunes gebruikt, die is wat duurder en maakt gebruik van andere/eigen databases. Jaikoz vind ik nog altijd de winnaar! Je kunt er enorm veel aan instellen, support is goed. Regelmatige uitgave van nieuwe versies en is platform onafhankelijk (Linux, Mac en Windows), draait namelijk op Java.

[Reactie gewijzigd door Roel Broersma op donderdag 6 november 2008 13:15]


Het voordeel van tag&rename is men kan een album in zijn geheel taggen, dat gaat niet met mp3tag. en is bovendien ook helemaal in Nederlands (op paar vertaalfouten na)
Ik hou het nog wel bij oudere versie zitten nog iets te veel bugs in.
Zijn geld meer dan waard :)

Ik snap niet wat je hiermee bedoeld. MP3Tag kan ook albums, en ook meerdere albums, tegelijk en in het geheel taggen. Dat is een feature die elke zichzelf respecterend tag-programma heeft. Niet dat ik een mp3tag-fan ben, ik gebruik foobar2000 om alles te taggen, maar je geeft foutieve info, of ik begrijp je verkeerd.

Deze kunnen het allemaal:
MP3Tag is gratis...
Godfather is ook gratis
foobar2000 is ook gratis
Mediamonkey is ook gratis

Als je mij kunt vertellen wat deze meer kan dan zo een gratis programma EN als dat een feature is die je zo handig vaak zal gebruiken, DAN pas is een betaald tagprogramma zijn geld waard, want je betaald t.o.v. een gratis programma alleen voor die extra feature die gratis programma's ontberen...

Sterker nog, ik zie een aantal fields niet in dit programma: Performer en Componist bijvoorbeeld.

Ik zie wel BPM, kan dit programma BPM meten in een file?

[Reactie gewijzigd door Mar2zz op donderdag 6 november 2008 17:02]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:46 Hwinfo 5.2.5
Vorige 11:29 Songbird 1.0 rc1
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011