Dit is de eerste driver release sinds de nieuwe driver versies uitkomen, die ik echt een tijdje ga gebruiken. Vorige drivers die ik probeerde kreeg ik het niet voor elkaar om video's af te spelen via TV-out (heb dual-head mode). Gezien de known issues dacht ik dat het ook deze keer niet zou lukken. Maar ik heb het nu opgelost (tenminste, ik denk dat dit de oplossing is) door in mijn xorg.conf de volgende regel te zetten:
TexturedVideo "on"
[Reactie gewijzigd door The Flying Dutchman op vrijdag 18 april 2008 18:05]
Dan werkt evengoed de hardware video overlay nog niet op de tweede head.
Door textured video aan te zetten omzeil je de hardware overlay. Je gebruikt de 3D hardware om de video als texture op een plat vlak te renderen. Dat is wat minder efficient (vooral als er geschaald moet worden), je GPU heeft er betrekkelijk veel werk aan. Dat zal jou waarschijnlijk een zorg zijn, als het maar werkt. Op wat minder snelle ATI kaarten is textured video nogal blokkerig.
Voordeel is dat je nu 4 i.p.v. 1 Xv overlay hebt. Je kunt dus meer dan 1 video tegelijk via Xv draaien.
Hou wel even in de gaten dat de textured video minder kleurmodellen ondersteunt dan de hardware overlay. Als je in bepaalde video players vreemd gekleurd beeld krijgt of alles zwart dan is dat waarschijnlijk je probleem.
Ah, ik vermoedde al dat er zoiets achter zat. Bedankt voor de verhelderende reactie. Overigens is de hardware die ik hiervoor gebruik niet de allersnelste, het gaat namelijk om een Ati radeon 9500 pro.
Om de één of andere reden lukte het me trouwens niet om met mplayer xv te selecteren om video's af te spelen, dus ik gebruik x11. Maar het kan zijn dat ik nog met wat xorg instellingen moet stoeien daarvoor.