Virtueel virusmuseum geopend op Archive

Mikko Hyppönen, een Finse beveiligingsexpert, heeft een virtueel malwaremuseum geopend op Internet Archive. Het museum bestaat vooral uit een collectie pc-virussen uit de jaren tachtig en negentig van de twintigste eeuw.

Samen met Jason Scott, onder andere beheerder van softwarecollecties op Internet Archive, stelde Hyppönen de collectie virussen voor The Malware Museum samen. Het gaat om MS-DOS-virussen die worden weergegeven in een Dos Box-emulator. De virussen zijn ontdaan van hun schadelijke routines.

Virusmuseum Archive.orgVirusmuseum Archive.org

malware_MARINE.COM en malware_COFFESHOP.COM

De collectie omvat alleen virussen die na infectie een animatie of mededeling lieten zien dat de computer van de gebruiker geïnfecteerd was. Sommige virusmakers produceerden slechts leuke animaties, anderen besloten dat hun virus kon dienen als platform om hun politieke voorkeur kenbaar te maken of voor een andere vorm van activisme. De collectie bestaat tot nu toe uit 65 exemplaren. Helaas staat er niet bij wanneer de desbetreffende museumstukken hun hoogtijdagen vierden.

Het oudst bekende MS-DOS-computervirus is Brain, dat helaas nog niet in het museum te vinden is. Brain kwam uit in januari 1986; vorige maand verscheen er nog een video over op Tweakers.

ms-dos virus emulator

Door Krijn Soeteman

Freelanceredacteur

05-02-2016 • 15:53

19

Reacties (19)

19
18
14
1
0
2
Wijzig sortering
Voor een grote collectie (let op: WEL WERKENDE) DOS virussen staat hier ook een lijst :). Natuurlijk wel op eigen risico.

https://vxheaven.org/vl.php?dir=Virus.DOS
Ahhh... Dat wordt hééél goed zoeken op zolder aangezien ik nog ergens een 3,5" floppy heb waar vele virussen op staan. Was vroeger een hobby van mijn maatje en mij O-)
Backuppen die handel en mailen! Misschien missen ze nog een sample ;)

Met wat geluk kun je ook nog de metadata van de virussen uitlezen (mocht dat überhaupt nog mogelijk zijn), zodat je dat direct erbij pakt.

[Reactie gewijzigd door WK100 op 23 juli 2024 04:08]

Dat was ook mijn bedoeling uiteraard.

Heb sowieso MEER virussen dan hun museum bevat (als ik het me goed herinner)
Heb je ook de mijne nog?
Die liet de lettertjes van je word document random uit je typwerk omlaag vallen zodat je een rotzooi van jewelste kreeg onderin je scherm.
Geen gevaarlijke payload, wel floppybesmetting en een enorm lach of ik schiet gehalte.
Komt me hééél bekend voor.

.... Maar was het geen Easter-Egg?
Nee was wel degelijk een echt virus maar besmette alleen floppy's,
op kopieermiddagen bij van die clubjes deelden we ze uit als zijnde een nieuw tooltje (wat niets deed)

Een vriend van me heeft het later als idee gebruikt voor een Amiga virus wat je scherm liet smelten, lag er dus ook onderin je scherm een laag blubber.

een dreun op je toetsenbord was trouwens het "vaccin" bij indrukken van 5 of meer toetsen tegelijk deactiveerde het virus en was opeens je document weer normaal.
Dus de driftkikkers hadden 't vrij snel door.
Ik kan me nog heugen dat het Pingpong virus dwars door mijn "Leisure Suit Larry in the Land of Lounge Lizards" heen denderde. Mijn eerste ervaring met een virus.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ping-Pong_virus
Een nep virus; drip: http://answers.microsoft....-a088-ac093a273f7e?auth=1
De tweede; het Natas virus (a.k.a. Satan) dat een 720kb 3,5" DD floppy ineens kleiner formatteerde.
https://en.wikipedia.org/wiki/Natas_%28computer_virus%29
PingPong door wordperfect was ook fijn :p maar gelukkig onschuldig (en makkelijk te verwijderen als bootsectorvirus) in vergelijking met wat je tegenwoordig om je oren kan krijgen.
Mja, virussen hadden ook wat minder "ruimte" om zich te nestelen.
Een gemiddeld O.S. loopt tegenwoordig zoveel "CONFIG.SYS" en "AUTOEXEC.BAT" scripts door dat het niet bepaald meer transparant te noemen is wat er aan executables wordt gestart en je met het blote ook nauwelijks kan zien of er malafide software gestart wordt.
Anoniem: 16328 5 februari 2016 15:55
Rood, wit, blauw + wiet. Nederland staat er weer goed bij :D.
Wat zijn we toch weer trots op ons kikkerlandje.
En nu lopen we weer hopeloos achter met de regelgeving 8)7
Ja, die "Frodo Lives" weet ik nog wel.. Was nog uitgebreid in het nieuws destijds.

Je kon toen zelfs een floppy bestellen bij een of ander bureau van de politie (CRID ofzo) met een programma om het virus te laten verwijderen. Per post, uiteraard :) Volgens mij heb ik die zelfs nog ergens liggen. Volgens mij heb ik het virus nooit gehad maar ik wou het programma hebben voor het geval dat. Antivirus had je toen nog niet echt, McAfee kwam wel vrij snel daarna.

Overigens viel het op DOS nog alleszins mee, ondanks dat je met de HDD een goede plaats had voor een virus om zich te nestelen. Op de Amiga had ik er veel meer last van, en daar had je nota bene alleen maar floppies (Ik had tenminste geen HDD, ze bestonden wel maar waren erg duur).
Voor de liefhebbers is dit youtube kanaal wel een aanrader:
https://www.youtube.com/user/danooct1/videos
delwin2154, flip en nog iets had ik ergens ooit.
De eerste was erg destructief.
Ik mis de bekendste! Pong! Oftewel, het pingpong-balletje wat dan ineens over je beeldscherm heen stuiterde :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.