Uit eigen beweging
AlgemeenIk heb een beeldscherm bij Proshop besteld. Levertijd op de website was 3-5 werkdagen. Na 3 keer de levering uitgesteld te hebben, heb ik de order via de website geannuleerd.
VerzendingInformatie over de levertijd was in mijn geval niet accuraat. Wel redelijk goed op de hoogte gehouden via automatische e-mails. Maar na 3x uitstellen had ik toch wel echt behoefte aan het beeldscherm en heb ik hem ergens anders besteld.
KlantenserviceIk heb geen ervaring met bijv. garantieafhandeling. Maar direct na het bestellen heeft de webshop contact met mij opgenomen omdat ik heb besteld op e-mailadres A en met Klarna heb betaald op e-mailadres B, en ze zeker wilde zijn dat het geen fraude betrof. Daarna ook fijn zelfstandig de order kunnen annuleren via het inlogportaal.
Goedemorgen,
Bedankt voor je review. We vinden het jammer te horen dat je je bestelde product niet hebt ontvangen vanwege vertraging. We proberen altijd accurate informatie te geven, maar vaak helpt het even om contact op te nemen voor meer duidelijkheid.
Hoe dan ook, we hopen dat je alsnog een positieve ervaring bij ons hebt gehad.
Groet,
Proshop