Uit eigen beweging
AlgemeenVoor een meerdaags sportevenement op 23 augustus wilde ik graag een Garmin sportswatch hebben. Bij Luna-Time was deze volgens de website leverbaar binnen 1 - 3 dagen. Op 1 augustus plaatste ik een bestelling. Daarbij valt me op dat de prijs op de Tweakers Pricewatch van €899 hoger is dan wanneer je de site opent in een schone (anonieme) tab: €824.
Eerst probeer ik via iDeal te betalen. Dat lukt niet, want mijn bank (Revolut) staat er niet bij. Het zal een ouderwets betaalsysteem zijn.
Dus probeer ik het via de (virtuele) Mastercard van Revolut. Dat lukt ook niet, omdat "Wasserbillig, LU" namens Luna-Time een periodieke betaling probeert op te zetten terwijl ik een éénmalige betaling wil doen en mijn bank staat uit veiligheidsoverwegingen geen terugkerende betalingen toe op deze kaart. Foutmelding van de bank: "Payment rejected. Your single-use virtual card can't be used for recurring payments."
Vervolgens is de betaling mislukt, maar krijg ik niet de mogelijkheid om een andere betaalmethode te proberen zoals je van andere webshops gewend bent. Ik moet contact opnemen.
De helpdesk gaat om 16 uur dicht, dus kan ik dit pas de volgende dag oplossen. De volgende dag wordt de bestelling geannuleerd en moet ik een nieuwe plaatsen. Die betaal ik met een andere bank via iDeal. Dan begint het wachten. Uiteindelijk arriveert het pakket op 24 augustus, één dag nadat ik ben vertrokken naar het evenement.
Het heeft 3 weken geduurd. Ik heb halverwege het wachten ook een restitutie (gevraagd en) ontvangen van €40 toen de prijs €40 was gezakt. Op de dag van ontvangst lag de prijs van het product €167 lager dan toen ik het bestelde.
Wat had Luna-Time beter kunnen doen?
- Revolut ondersteunen bij iDeal;
- Mislukte betaling direct opnieuw anders kunnen voldoen;
- Eerlijker zijn over de bezorgtijd;
- De bezorgtijd op de website aanpassen van 1 - 3 dagen naar 1 - 3 weken, in ieder geval in die 3 weken dat ik aan het wachten was;
- Nogmaals uit coulance een restitutie aanbieden van het prijsverschil terwijl ik wacht - ik wilde niet opnieuw uit eigen beweging om een restitutie vragen, ik ging immers akkoord met de initiële prijs. Hoewel ik voor die prijs wel de verwachting had dat ik het product binnen 3 dagen zou ontvangen.
Na een week neem ik contact op. De bezorging (voor nieuwe bestellingen nog steeds 1 tot 3 dagen) heeft nog niet plaatsgevonden. De prijs is inmiddels gezakt naar 791,34 €. De smartwatch zou aan het eind van de week geleverd worden. Ik vraag om een restitutie van het prijsverschil, en die krijg ik vrijwel direct. Dat is netjes.
Weer een week later neem ik opnieuw contact op. De prijs is inmiddels gezakt naar €732. Hij zou opgestuurd worden, en ik ontvang een track and trace code van het Duitse GLS-pakete. Maar die tracker geeft nog een week lang aan dat het pakket nog niet bij hen is afgeleverd.
Uiteindelijk is het pakket toch onderweg. Hij arriveert op 24 augustus, één dag nadat ik ben vertrokken naar het evenement.
De ontvangen track and trace code werd pas na een week actief, omdat het pakket wel geregistreerd maar niet ingeleverd was bij GLS-pakete. Hierdoor geeft "verzonden op" een sterk vertekend beeld. Eenmaal ontvangen door GLS-pakete kon het pakket getraceerd worden en was het binnen twee dagen in huis. Pakketje kwam aan in klein doosje. Prima verder.
Luna-Time geeft aan dat het pakket verloren was en dat ze een nieuwe opstuurden. Ik heb geen andere GLS-code ontvangen dus ik ben sceptisch, maar mocht dat inderdaad het geval zijn, dan was dit overmacht en kan Luna-Time er ook niets aan doen, behalve misschien zijn leverancier een slechte review geven. Voor mij was dit een vervelende transactie en ik kon mijn ruim op tijd bestelde watch niet gebruiken voor het evenement waar het in eerste instantie voor bedoeld was, dus bij deze een eerlijke review.
Ik kreeg binnen 12-24 uur reactie op mijn emails. Ik ontving een restitutie van €40 toen ik daarom vroeg omdat de prijs was gezakt. Ik wist nog niet dat de prijs een week later nog eens €127 zou zakken.