Beste J. Westhof,
Bedankt voor je review.
We betreuren dat je ontvreden bent met onze service.
Wat je garantieclaim betreft, is de telefoon door onze externe servicepartner (door OnePlus geautoriseerd) getest gedurende 24 uur met de standaard- en door jou geïnstalleerde apps. Hierbij werd 2% stroomverbruik geregistreerd, De telefoon is ook getest via OnePlus systeem, en hierbij kwamen eveneens geen problemen met de batterij aan het licht. Daarom is de telefoon naar je teruggestuurd.
We hebben verder geen meldingen ontvangen van klanten met soortgelijke problemen, dus er lijkt geen sprake te zijn van een algemene fout.
Ik heb je laatste email inmiddels beantwoord met een voorstel hoe we dit op kunnen lossen.
Wat de verzending betreft, duurt het bij ons wat langer omdat wij als deens bedrijf pakketten versturen vanuit Denemarken. We kunnen daarom geen "same day delivery" of "vandaag besteld, morgen in huis" aanbieden. De verwachte levertijd is voor ieder product duidelijk aangegeven op onze webshop.
Mvg
Proshop