Uit eigen beweging
AlgemeenIk kon snel vinden wat ik wou hebben. Tot zover ook de positieve kant van het verhaal.
VerzendingHier word het al veel minder. De leveringen laten vaak lang op zich wachten, en doorgaans word er ook vaak op het verkeerde adres geleverd, bv bij de buren met de melding dat er niemand thuis zou zijn.
Om nog maar te zwijgen over bestellingen die geleverd zouden worden, maar ondanks een mail van aflevering, nooit effectief afgeleverd zijn. Diefstal bij het postbedrijf misschien?
En hier verging het lachen me al helemaal. Na iemand ‘gesproken’ te hebben over mijn verdwenen bestellingen, iemand die blijkbaar niet goed door had waarover het ging, werd het gesprek abrupt beëindigd, alsook elke volgende poging om een live chat aan de gang te krijgen. Zien ze het aan mijn naam al en klikken ze me dan maar meteen weg? Misschien hebben deze lieve mensen geen zin om hun job uit te oefenen? Wie zou het zeggen.
Beste Joeri.P,
Bedankt voor je bericht. Graag ontvangen wij een bestelnummer of je klantnummer. Zodra wij deze van je hebben ontvangen, kunnen wij je accountgegevens erbij pakken en nemen wij zo snel mogelijk contact met je op.
Met vriendelijke groet,
Chantal van bol.com