Uit eigen beweging
AlgemeenNou ik voeg me maar toe aan de rest van de teleurgestelde mensen... Ook een week geleden wat besteld, maar helaas niets mogen ontvangen. Wel nog een telefoontje dat het wat later werd maar daarna niets meer vernomen. Telefonisch en Whatsapp niet te bereiken. Helaas zal dit schip dus wel zinken met een hoop centjes van huidige klanten. Gelukkig heb ik via paypal betaald en kan ik het nog terugvorderen
Update: 4-9-2017
Gebeld door ze met allerlei excuses, heb gezegd dat ik inmiddels al voorzien was en me geld graag via paypal retour wil. Excuses zijn niets waard als je niets opgelost krijgt... Nu willen ze me een wifi extender opsturen. Nou ik ben reuze benieuwd hoe lang het gaat duren. Paypal is direct qua terugboeking dus smoesjes kunnen niet meer bedacht worden. Ik houd de lezer up to date hier.
Update: 6-9-2017
Helaas mooi woorden, geen geld terug (paypal) en geen extender...
Dus niet bestellen hier, een zinkend schip (contact met stichting thuiswinkel.org bevestigde dit ook) Volgens mij blijven ze zoveel mogelijk geld incasseren en pinnen en verlaten dan het schip. Boevenbende lijkt het naar mijn inziens!
Als je nooit iets opgestuurd krijgt kan je de verzending ook een wassenneus noemen!
KlantenserviceOnbereikbaar, dus dan is hij toch zeer slecht te noemen.
Goedemorgen, uiteraard vinden wij dit erg vervelend om te horen. Wij hebben je een privébericht gestuurd om te kijken naar een passende oplossing.