Door Tom Rosens

Redacteur

Conan: geweld en ontklede dames

17-10-2007 • 10:34

66

Multipage-opmaak

Verhaal

Xbox 360 gameVoor sommigen is een spel met onthoofdingen, afgehakte armen, rondvliegende darmen en naakte vrouwen al reden genoeg om nu naar de winkel te rennen. Houd het geld nog even in de zak, want blijft Conan wel boeien na een paar uur of moet het 18+-spel het alleen hebben van het geweld en ontklede dames?

Conan is een actiegame vergelijkbaar met God of War en Heavenly Sword. Het spel is niet gebaseerd op de film met Arnold Schwarzenegger, maar op de boeken van Robert Ervin Howard. Krachtpatser Conan 'the barbarian' is van een uiterlijk voorzien zoals we dat van hem verwachten; overdreven breed en gespierd en lang haar tot in zijn nek. Uitstellen van games gebeurt regelmatig, maar niet in het geval van Conan. Het spel werd een maand eerder dan gepland uitgebracht door THQ. Tweakers.net speelde de versie voor de Xbox 360, maar het spel is ook verkrijgbaar op de PlayStation 3.

Conan - screenshot

Verloren bepantsering

Het verhaal komt uit de pen van Susan O'Connor, zij was ook verantwoordelijk voor het script van Gears of War en BioShock. Zeker niet de minste games, maar dat zegt natuurlijk niets over het verhaal in dit spel. De speler zal Conan leiden in zijn zoektocht naar zijn verloren bepantsering. Een dame genaamd de Warrior Queen zal hem bijstaan in zijn queeste, al moet de juffrouw uiteindelijk wel weer gered worden van gruwelijke monsters. Het verhaal wordt leuk verteld door een episch klinkende stem en met behulp van getekende tussenfilmpjes, maar het stelt weinig voor. Gelukkig zijn er de topless vrouwen nog.

Conan - screenshot

Druk op het juiste knopje

Conan draait om de actie en die vinden we volop in het spel. De speler mag het opnemen tegen soldaten, piraten, leeuwen en gigantische wezens, zoals een mammoetskelet, een octopus en een slangachtig wezen. Onderdeel van het vechtsysteem zijn de 'quick-time events', waarbij de speler op het juiste knopje moet drukken wanneer dit in beeld getoond wordt. Dit levert als voordeel op dat de meest spectaculaire acties mogelijk zijn, terwijl de gameregisseur toch de touwtjes in handen heeft. Zo moet Conan een slangachtige vijand bespringen, door op het juiste moment op de B-knop te drukken. Daarna volgt er een gevecht bovenop het hoofd van het wezen, waarna er uiteindelijk een speer door de bek van het wezen geslagen moet worden. Al dit spectaculairs wordt bereikt met de juiste timing en een druk op de A, B, X of Y-knop.

Conan - gevecht met leeuw

Beter goed gejat...

Conan lijkt de beste elementen te hebben genomen van God of War en Heavenly Sword. De quick-time events komen regelrecht uit deze games. Ontwerpen van de omgeving en vijanden lijken zo uit God of War te komen en de mogelijkheid om een groot scala aan wapens en voorwerpen te kunnen oppakken en gebruiken vinden we terug in Heavenly Sword. Toch hadden we nooit reden om te klagen, Conan levert namelijk een verslavende gameplay op en heeft zelfs een eigen uitgebreid vechtsysteem in petto zodat gamers zich niet snel zullen vervelen.

Conan - screenshot

Vechtsysteem en graphics

Wapens oppakken en gooien

In het begin van het spel wordt Conan voorzien van een zwaard en enkele basis vechtbewegingen. De speler heeft naast het standaard zwaard een ruime keus en andere wapens die simpelweg uit een wapenrek gepakt kunnen worden of van een dode vijand gestolen kunnen worden. In een gevecht kan de speler een tegenstander ontwapenen en hem met zijn eigen wapen een kopje kleiner maken. Erg handig is dat de wapens ook gegooid kunnen worden, waarna ze niet plotseling verdwijnen uit het spel, maar gewoon opnieuw gebruikt kunnen worden.

Conan - gevecht

Voorwerpen in de omgeving kunnen uitstekend dienen als materiaal om naar vijanden te gooien; een grote vaas, een zwaar rotsblok of een kist maakt snel een einde aan de kwaadwillende soldaten. De tactiek van de speler kan makkelijk veranderen van aanval naar verdediging door een schild op te pakken, waarmee de speler beter klappen kan opvangen. Andere wapens geven weer afwisselende vechtmogelijkheden, zo kan er met twee zwaarden tegelijk in een slag beide armen van een vijand afgeslagen worden.

Conan - screenshot

Aanvullende vechtmoves kunnen vrijgespeeld worden door te vechten, vaten en kisten stuk te slaan en gevangen naakte vrouwen te bevrijden. Wanneer de speler de geketende dame verlost van haar ketting komt ze met wulpse bewegingen overeind en steunt ze 'oooh! where are my clothes?' Het mysterie van de missende kleding hoeft de speler gelukkig niet op te lossen.

Meer dan honderd vechtcombinaties

Er kunnen maar liefst tot honderd verschillende vechtbewegingen vrijgespeeld worden. Gelukkig kunnen we in het menu een overzicht vinden van de knoppencombinaties, want zo goed is het geheugen van ondergetekende ook weer niet. Het sterke punt aan het vechtsysteem is dat alleen op knoppen rammen niet voldoet. Verschillende soorten vijanden eisen van de speler om de juiste knoppen te gebruiken. Ook zal de speler op de juiste momenten moeten verdedigen of wegduiken om in leven te blijven. Sterkere vijanden laten zich niet oppakken en weggooien, wel kan de speler hun schild aan diggelen slaan. Indien de speler met de juiste timing verdedigt krijgt hij de mogelijkheid om de tegenstander met een gruwelijke 'finishing-move' af te maken. Dit maakt de gevechten zeer verslavend en geeft, vooral bij de sterkere tegenstanders, het gevoel in een realistisch gevecht te zitten.

Wel betreurden we dat er veel dezelfde vijanden in het spel zitten. Wat variatie was niet verkeerd geweest. Over de A.I. van de boogschutters waren we niet helemaal tevreden. Niets aan de hand met de pijlafschietende jongens, tenzij Conan dicht bij ze in de buurt is. De mannetjes staan dan angstig hun dood af te wachten zonder iets te ondernemen.

Conan - screenshot

Bruut geweld

Het spel is niet geschikt voor jonge oogjes. De 18+-melding staat niet voor niets op de verpakking: al vonden we het naakt redelijk onschuldig, het zit hem vooral in de liters bloed, rondvliegende ledematen en gehalveerde soldaten. De barbaarse Conan kan vijanden zelfs in brand steken of oppakken om ze tegen de muur op te spiesen.

Conan - screenshot

Graphics en geluid

Conan haalt niet de grafische kwaliteit van Heavenly Sword. Toch waren we best te spreken over het niveau. Omgevingen zien er goed uit en we waren ook tevreden over de belichting die in de buitenlevels goed naar voren komen. Gevechten zijn een visueel spektakel met mooie animaties en vooral veel bloed. Karaktermodellen zien er niet helemaal af uit, met soms wat gerafelde kantjes en bij een close-up tijdens de ingame cutscenes worden de oneffenheden nog duidelijker. Conan is een lineaire game, wat op zich niet erg is als de speler dit zelf niet zo ervaart. Toch laten de onzichtbare muren die zo nu en dan opduiken de speler even weten dat hij zeker niet moet afwijken van zijn pad, wat jammer is.

Conan - screenshot

Conan is voorzien van het stemgeluid van acteur Ron Perlman, die bekend is als Hellboy uit de gelijknamige film en die zijn stem eerder al aan een spelkarakter uit Halo 2 leende. De man heeft de nodige ervaring en zijn stem en ook stemmen van anderen zijn goed verzorgd.

Conclusie

Conan - artworkNa het enigszins tegenvallende Heavenly Sword is Conan een aangename verrassing. Al biedt Heavenly Sword betere graphics en iets meer verhaal, Conan biedt verslavende gameplay en een uitstekend vechtsysteem. Het spel biedt zo’n vier uur langer speelplezier dan de zeven uurtjes van Heavenly Sword. We hadden geen problemen met de God of War overeenkomsten. De quick-time events leveren spectaculaire acties op en worden gelukkig niet te vaak ingezet.

Het concept is zeker niet helemaal afgekeken van andere spellen, en daarom willen we het spel daar ook niet op afrekenen. Conan biedt een uniek vechtsysteem, waarbij de speler zich mag vermaken met de ruime keus om vijanden aan hun einde te laten komen en simpelweg repetitief een knop indrukken niet volstaat. Conan is beter dan Heavenly Sword en laat gamers achter met een voldaan gevoel, maar wel een lamme arm van de gevechten.

Pluspunten

+ Uitstekend werkend vechtsysteem
+ Grote aantal vechtbewegingen
+ Zeer verslavend

Minpunten

- Graphics overal niet even netjes
- Onzichtbare muren

Cijfer: 8

TitelConan
Conan - boxart Xbox 360
PlatformXbox 360, PlayStation 3
OntwikkelaarNihilistic Software
UitgeverTHQ
Releasedatum28 september 2007

Reacties (66)

Sorteer op:

Weergave:

Gisteren even op de XBOX de demo gespeeld. Bijzonder verslavend en zelfs een tikkie moeilijk af en toe. Het blijft wel een hoog platform gehalte houden en simpele wegrolbewegingen zijn vaak genoeg om vijanden te ontwijken. Een goede 8 krijgt ie van me... :)
Heb dit spel nu een tijdje op de 360 en ik moet zeggen dat het erg verslavend is maar op sommige momenten ook frusterend. Vraag me niet waarom; heb geen zin in om het spelplezier van anderen op voorhand te beinvloeden.

Goed, dan inhoudelijker; het spel is inderdaad erg lineair en dat is erg vervelend op de momenten dat het spel "ineens" minder lineair wordt. Je moet dan als speler even herorienteren waar je bent, waar je vandaan kwam en wat de mogelijkheden zijn op dat moment.

Het interessantste van dit spel zijn de moves die je allemaal kan leren en waarbij je, in veel gevallen, op zoek gaat naar een tactiek die ervoor zorgt dat je een tegenstander in 1 aanval kan doden zodat je zelf niet geraakt kan worden door die tegenstander en/of zijn vriendjes. Het trainen van sommige moves is soms nog best tricky maar het gore-level maakt vaak veel goed.

Vervelender (maar nog niet zelf meegemaakt) is dat er bugs blijken te bestaan in verschillende batches van het spel; hierdoor is het niet mogelijk om het spel te beeindigen als je eerder in een bepaald level iets gedaan hebt. Ondanks dat ik er op GoT nog niet veel over gehoord hebt, lijken vooral de Amerikanen er last van te hebben (zie www.gamefaqs.com).

Wat mij betreft mag voor dit spel best nog wat DLC worden uitgebracht, desnoods een hele nieuwe campaign. Moves zijn erg cool; verhaal is ook best uitgewerkt en, in tegenstelling tot de reviewer, heb ik toch wel veel verschillende vijanden tegelijk moeten bevechten waardoor je zeer tactisch te werk moet gaan.

Cijfer: 8,6
Heb de DEMO op de ps3 gespeeld, en die is erg kort... maar wel erg verslavend. Erg koel dat je alle wapen kan oppakken... Ook met bijvoorbeeld met twee zwaarden vechten erg goed gedaan..
Demo van de ps3 versie vond ik best aangenaam spelen. Alleen viel mij de grfx best tegen, maar de gameplay was daar in tegen weer erg sterk.
Maar 4 uur gametijd is echt te kort :'(
Het spel biedt zo’n vier uur langer speelplezier dan de zeven uurtjes van Heavenly Sword.
11 uur dus.

Jammer dat dit spel niet voor de Wii uitgebracht wordt.

[Reactie gewijzigd door Arrogant op 22 juli 2024 18:09]

er staat 4 uurtjes MEER dan de 7 uur voor heavenly sword, wat dus neerkomt op zo'n 11 uur gameplay... niet al te slecht voor een hedendaagse non-RPG game.
11 uur doe je op difficulty medium (of hard, als je goed bent).

Na het uitspelen van Hard, kan je nog kiezen voor King en op zeker dat je dan niet even in 11 uur door het spel heenwandelt. Niet dat ik het zelf al geprobeerd heb maar elders op internet, hoor ik toch dat King een aanzienlijke increase in vijanden oplevert ten opzichte van Hard.

En voor alle achievements moet je toch de campaign wel 2x spelen, zo niet vaker...

[Reactie gewijzigd door MAX3400 op 22 juli 2024 18:09]

11 uur ok voor een game? Dat is toch gewoon om te janken? Als je bedankt dat je voor Zelda: Twilight princess minimaal 50 uur bezig bent. Het is misschien het niet een blockbuster game is zoals Metal Gear of oblivion maar 11 uur vind ik echt te karig...
Boehoehoe ... Als je bedankt dat je voor Oblivion makkelijk 100 uur bezig bent, is Zelda weer dieptriest.

En je moet natuurlijk geen RPGs gaan vergelijken met pure actie-games. Metroid Prime 3 of Resident Evil 4 speel je ook in een uur of tien, twaalf uit, maakt dat die spellen slecht? Dacht het niet. Voor huidige games vind ik 11 uur heel netjes.

[Reactie gewijzigd door ymmv op 22 juli 2024 18:09]

Zelda - Conan ook niet te vergelijken en ik ben het met je eens mensen moeten niet zo snel zeuren over de tijd

The Darkness als je beetje doorspeelt 6 uur en je bent door de main verhaallijn daarintegen heb ik hem op alle 3 de moeilijksheidsgraden uitgespeelt gewoon puur omdat het spel zo vet was dat het me niet boeide dat het kort was het was de 60 euro dubbel en dwars waard

Vergeleken met een spel als Two Worlds tientallen uren gameplay ja alleen jammer dat het een klote spel is na 1 uur wil je hem al door je raam gooien

Conan is gewoon een geweldig spel in mijn ogen alleen moet je van het genre houden zelf vind ik het ook wel leuk op zijn tijd als ik er zin in heb om gewoon even lekker te rammen.
Maar daarvoor hebben Demo's gewoon even downloaden spelen en je weet wat je van het spel kan vinden
RE4 doe je wel een stukje langer over hoor, ook mooi dat die quick-time events wel weer in dit spel zitten.

Zie wel meer stukjes van RE4 in dit spel terugkomen, waren goede onderdelen van RE4, dus dit beloofd wat.
Gears of war speel je casual in een paar uurtjes uit, maar het is wel superfet!
dit lijkt me wel een goed spel .. jammer dat ik geen xbox of ps3 heb ..die komt zeker ook niet voor de pc ^^
Ik erger me echt enorm aan die enorme opkomst van console-games. Tegenwoordig worden alle toffe games voor consoles gemaakt en zijn er maar weinig veelbelovende PC-titels (imo).
Dan koop je toch ook een console? Voor het bedrag van 1 video-kaart kun je vijf jaar lang ongestoord voor de tv in je luie stoel gamen zonder verdere upgrade- en driverperikelen.

Console-gaming is alleen al interessant omdat je zo verschrikkelijk veel games kunt spelen die nooit op de PC zullen uitkomen. Vooral de PS3 is dan interessant omdat die minder overlap heeft met de PC-wereld dus voor PC-gamers meer exclusieve titels. Daarnaast heb je natuurlijk al die Japanse titels die nooit en te nimmer op de PC zullen verschijnen. Als PC-gamer is een console erbij gewoon de beste oplossing voor maximaal spelplezier.
maar dan kun je nog steeds niet lekker surfen naar tweakers.net

sowieso hangt de kwaliteit van je beeld af van je tv. Heb je een dikke tv, dan kan het daarnaast blokkerig uit gaan zien. Online mods en content toevoegen gaat niet altijd even gemakkelijk en ik mis mijn muis en toetsenbord (en winamp).

daar allemaal weer naast houd een echte tweaker van tweaken... en sorry, maar aan een console valt niet zo veel te tweaken als aan een normale pc.
Wel dat zijn wat nadelen en voordelen

Console Voordelen:

- Een keer betalen en jaren plezier
- Iedereen dezelfde configuratie en software versie dus geen problemen voor op bijvoorbeeld lan parties
- Alle "tools" zijn centraal geregeld, dus geen 5 verschillende websites waar je lid moet zijn om maar mee te komen
- Door een HW configuratie meest "optimale" game kwaliteit
- Game updates en toegevoegde map packs zijn te downloaden op een centrale plek en gecontroleert ook nog. Wat wil je nog meer?

Console Nadelen:

- Vaste configuratie kan te wensen overlaten voor sommige
- Controllers en shooters gaan niet altijd even lekker samen. Gelukkig is er auto-aim!
- Geen eigen mods ( maar als ik de Oblivion Mod Mania zie dan is dat eigenlijk een voordeel! )
- Vaak prijzig
- je bent afhankelijk van een bedrijf voor je content. Een soort monopoly inderdaad!
- Na 7 jaar zijn ze nogal "last gen"

Voordelen PC:

- Kies zelf wat voor hardware je wilt
- Muis bij shooters!
- Custom resoluties
- Alle vrijheid die je zelf wilt
- Alle mods die je zelf wilt!

Nadelen PC:

- Alle crashes die je zelf wilt
- Alle problemen rondt drivers en versies op bijvoorbeeld lanparties!
- Duurder dan een console!
- Je zit in een "rat race" waarbij de hardware die je vandaag koopt al veroudert is en als je het probeert te verkopen je verlies moet draaien..en nog zwaar ook!
- Error 0x29384839a8, juist waar begin je als het fout gaat!

Ik weet zeker dat er meer redenen verzonnen kunnen worden, console gamen is gewoon een meer zorgeloze boel waarbij of iets NIET werkt of kan...of wel! Er is niets tussen!

Persoonlijk ben ik overgestapt op consoles voor gamen, altijd maar die druk om weer over te stappen op een zwaardere/sneller graphische kaart etc. Altijd dat gedoe met drivers en erger..windows die dan weer eens een "fout" ergens heeft maar no way dat jer erachter komt waar de fout zit!

En...het geluid van de koeling..
"Nadelen PC:

- Alle crashes die je zelf wilt
- Alle problemen rondt drivers en versies op bijvoorbeeld lanparties!
- Duurder dan een console!
- Je zit in een "rat race" waarbij de hardware die je vandaag koopt al veroudert is en als je het probeert te verkopen je verlies moet draaien..en nog zwaar ook!
- Error 0x29384839a8, juist waar begin je als het fout gaat!"


Je schrijft 5 punten op, maar punt 1 en 5 zijn dezelfde..

Problemen met drivers? Nooit gehad. Updaten naar nieuwe drivers is bijna nooit nodig, maar kan soms een performanceboost geven.

Die rat race is wat je er zelf van maakt. Met een console kan je 1 keer in de x jaar een nieuwe kopen, PS, PS2, PS3, of XboX, Xbox360, of GC, Wii, en bij pcs gaat die ontwikkeling geleidelijk, maar dat betekent niet dat het perse nodig is om daar in mee te gaan. Hardware van 2 jaar geleden kan prima worden gebruikt voor de games van vandaag. Ja, niet met alle eye candy aan, maar dat is logisch.

De games op consoles worden ook niet echt mooier, pas bij een volgende generatie consoles gaat het er weer beter uit zien. De druk van het nieuw "moeten" kopen van grafische kaarten is natuurlijk ook maar iets wat je jezelf oplegt. Daarnaast heb je met een pc niet allerlei abo's nodig om online te kunnen gamen en geeft het gamen veel meer vrijheid.

Verschillende versies van games, tja dat is een kwestie van afspraken maken en er even een update overheen gooien.

Duurder dan een console is het inderdaad, maar dat moet je per situatie bekijken. Simpel, ik heb een mooi pc beeldscherm (veel mooier dan mn tv), ik gebruik de pc ook voor bijv photobewerking, dus ik vind dat ik een snelle pc nodig heb. De enige extra investering was in mijn geval dus een 330 euro dure videokaart, ipv een 80 euro kaart. Dat kost me dus 250 euro extra. Minder dan een xbox360 ...

Het geluid van de koeling: Tja, koop knappe hardware en dat probleem heb je niet. De xbox360 is nou ook niet bepaald stil te noemen. De PS3 weet ik niet.

Overigens vind ik de consoles helemaal niet slecht hoor, want als je verders weinig nodig hebt wat pc betreft, dan kan je zeker het beste een console kopen. Shooters en RTS games blijven waardeloos op een console, naar mijn mening.
Met de laatste regel ben ik het niet echt met je eens. Mijn Xbox 360 maakt echt minimaal 2x zoveel geluid dan mijn PC die toch ook niet traag is (C2D E6600/4GB/Ati 2900XT).
Kom anders nog eens terug met onderbouwde argumenten die wel geldig zijn.

PS3 heeft browser. PS3 heeft evenveel mogelijkheden voor mods en extra content als een pc, zal bijvoorbeeld bij ut3 al mooi te zien zijn. Je kan heel gemakkelijk eender welke muis en toetsenbord aan een PS3 hangen. Je kan ook linux op de ps3 installeren dus qua mediaspelers zal je wel uit enkele honderden kunnen kiezen en natuurlijk al de andere zaken van linux zoals browsers, chat, office, ... Een ps3 valt ook nog eens te tweaken, hangt gewoon af weer je creativiteit stopt.
Het beeldscherm kan je trouwens niet als argument gebruiken. Je kan eender welke console ook aan een klein pcscherm van €250 hangen.

En waarom ik met de ps3 argumenteer? Omdat Microsoft alles toehamert en Sony enorme vrijheid geeft. Is nu eenmaal zo.
Weggemod of niet, ik ben het wel met gnimmel_kraD eens. Zeggen dat Microsoft alles "toehamert" en Sony enorme vrijheid geeft is m.i. te zwart-wit. True, voor de PC heeft Microsoft misbruik gemaakt van haar machtspositie. Maar consoles is een aparte tak van sport imho.

De blu-ray speler die in de PS3 zit is niet persé nodig om zgn. next gen games te spelen. Bovendien is de PS3 hoog geprijsd. Niet iedereen zit te wachten op zo'n blu-ray speler.

Begrijp me niet verkeerd, ik ben absoluut geen fan van één van de drie huidige consoles. Ik ben het alleen niet met je eens.
Als je linux op PS3 zet (wordt beetje lastig gamen dan, het idee was volgens mij winam+gamen, maar goed), er muis + tobo aan hangt, klein beldscherm erbij, etc, dan heeft het 0.0 te maken met een console maar is het gewoon een computer.
En men kan een XBOX360 omtoveren tot een Mediacenter, een Wii-mote gebruiken als muis op de PC en een auto ombouwen tot een grasmaaier. Maar daar gaat het toch niet om? ;)
Je kunt je console ook gewoon aansluiten op je PC monitor en als je dan wilt internetten, etc switch je gewoon op je monitor naar je PC ;-).
* JaFFoG vraagt zich af of deze "wat is beter: een console of een PC" discussie niet een klein beetje offtopic is? ;)
Orange Box en alle games die daarin zitten, Unreal Tournament 3, Bioshock, Enemy Territory Quake Wars, MOH Airborne, World in Conflict, C&C3 Tiberium Wars.. Zomaar wat titels, no games you say? ;)

[Reactie gewijzigd door geez op 22 juli 2024 18:09]

Helemaal mee eens. Ik vind juist de titels op de PS3 erg tegen vallen. Ik zat met smart te wachten op Heavenly Sword. Toen ik de game eenmaal binnen had had ik de eerste twee uur zo'n reactie van WoW, gaaf... vet... Na die twee uur keerde dat in ergernis aan het vecht systeem, de duur van levels en de boss fights. Heb het spel dan ook weer verkocht. Geen slechten woorden over acteerwerk (stemmen) en de graphics, maar de gameplay was echt enorm teleurstellend.

De PC daarentegen speel ik des te vaker op. Games als BioShock, C&C3 en UT3 (de demo) worden geregeld gedraaid. Daarnaast speel ik sinds kort weer Counter-Strike en Half-Life 2. Heb ook episode 1 maar gehaald om na half life 2 direct met die titel door te kunnen.

De PS3 titels vallen me tot nog toe eigenlijk enorm tegen. Enige games waar ik me echt mee vermaak zijn momenteel PC games en 1 spel op de PS3, namelijk Ninja Gaiden Sigma.

Hopen dat er snel betere titels voor de PS3 komen.

Wellicht ga ik deze game ook wel proberen. Ik ben op zoek naar verslavende gameplay, niet zozeer naar gelikte graphics (al is dat wel mooi meegenomen natuurlijk).
RTS, 3D-shooters. En dat zijn ook nog eens games die op een console waardeloos te spelen zijn (eigen mening, maar wel breed gedragen), en daarom minder aantrekkelijk om exclusief voor consoles uit te geven.
Maar als het gaat om goede actiegames, hebben we sinds de Prince of Persia-reeks maar weinig mogen zien. Achteraf gekeken is het ook wel een klein wonder dat dit spel wèl op de PC is verschenen, en waarschijnlijk lagen daar andere redenen aan ten grondslag dan puur strategische. Een goede racer hebben we ook al tijden niet meer mogen verwelkomen, anders dan wat Touringcar en straatrace-spellen, waar PC-gamers nog altijd zit te wachten op een fatsoenlijk alternatief voor PGR of Gran Turismo, of zels ook maar Burnout, sinds NFS: Porsche Unleashed.

[Reactie gewijzigd door RaJitsu op 22 juli 2024 18:09]

Age of conan: Hyborian Adventures zal wel op de pc verschijnen.
Dit is echter een (online) action rpg. En dus een totaal ander spel.
Ziet er best goed uit, eens kijken of ik een maat zover kan krijgen dattie het koopt voor de Xbox2 :P

Lijkt qua gameplay wel een beetje op het (helaas nooit echt bekend geworden) Severance: Blade of Darkness, wat voor die tijd ook een enorm scala aan moves en mogelijkheden had.
Of, als je het wat ruimer neemt, op Rune.
Severance was inderdaad briljant, liep kwa graphics (vooral lighting) ook ver voor.
Dit spel is echt super. Erg verslavend. Leuk verhaal. Wat wil je nog meer :)
Een PC versie met bruikbare camera en controls.
Ron Perlman heeft ook zijn stem geleend voor (waarschijnlijk hetzelfde karakter als in Halo 2) Halo 3. Een verwijzing naar Halo 3 is m.i. beter dan naar Halo 2 aangezien die laatste al 3 jaar oud is :)

Verder ziet Conan er goed uit en hoor ik er goede dingen over. Ga maar eens de demo checken... :Y)

[Reactie gewijzigd door dbreuning op 22 juli 2024 18:09]

Toch weer een reden om toch maar een console te kopen naast mijn wii. :P
Zoals hier ergens boven vermeld staat, ik word er ook gek van om elke keer weer hardware te upgraden om een game te spelen. :(

Eind dit jaar hak ik de knoop door. ;) Tot die tijd bedenken of het ps3 of xdoos360 word. :P
Fette games: 360 (op het moment)

Gewoon power-console: PS3
Quicktime events komen volgens mij uit Shen Mue op de DC en dus niet uit die latere xdoos spellen. Da's tenminste de eerste keer waar ik dat soort events ben tegengekomen.
The Legend of Zelda: The Wind Waker voor de GameCube had ze ook al sort of, maar die is vast later dan Shen Mue.
Ik speel al mijn PS 2, X-box en weet ik het op mijn PC... Nog even en dat zal ook voor de "next gen" mogelijk zijn... Alleen wel ff een blueray drive halen O-) :+
Off-topic: Mag jij eens fijn uitleggen hoe je dat toch doet, xbox spellen op de PC. Heb hier een overleden xbox (christmas lights) en een hele stapel games. :)

On-topic: Enerzijds jammer dat dit spel niet voor de Wii komt, al kan ik anderzijds er geen goede controls voor bedenken...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.