Door Sim Kranenburg

Samsung HU8200-uhdtv Preview

Dezelfde kromming voor minder geld

09-09-2014 • 18:00

45

Singlepage-opmaak

Tot slot

Volgens Samsung zijn gebogen televisies een blijvertje en zal het percentage televisies met een gebogen scherm alleen maar toenemen. Toch geloven wij niet dat gebogen televisies platte modellen gaan verdringen zoals platte televisies de beeldbuis hebben verdrongen, al was het alleen maar omdat platte televisies minder ruimte innemen en zich makkelijker aan de muur laten ophangen.

De verschillen tussen de HU8200 en de duurdere HU8500 zijn zo klein dat je je kunt afvragen of het wel slim is geweest van Samsung om de 8200 uit te brengen. Deze tv zal ongetwijfeld veel mensen ervan weerhouden om de duurdere 8500 te kopen. Samsung gokt er een beetje op dat mensen die dit soort dure televisies kopen en daar niet voor hoeven sparen, zich er niet door een prijsverschil van een paar honderd euro van laten weerhouden om alsnog het duurdere topmodel te kiezen.

De HU8200 zal beschikbaar zijn in twee maten: een 55"-model en een 65"-versie, die een adviesprijs hebben meegekregen van respectievelijk 2800 en 4000 euro. De oplettende lezer zal opmerken dat deze prijzen hoger liggen dan de winkelprijzen van de HU8500. Samsung geeft echter altijd adviesprijzen op en de uiteindelijke winkelprijzen zullen een flink stuk lager uitpakken, waardoor de 8200 honderden euro's goedkoper zal zijn. Hierdoor is de 8200 een goed alternatief voor de 8500, die met het verschijnen van zijn jongere broertje een stuk minder interessant is geworden.

Reacties (45)

45
44
22
3
0
11
Wijzig sortering
Bij de 8500 ontbreken de aansluitingen, want die zitten op een break-out-box, die via één kabeltje met de tv verbonden is. Samsung noemt dit kastje de One Connect en gebruikt het ook om het mogelijk te maken de tv in de toekomst te upgraden. Je koopt dan een nieuw kastje met een snellere soc en je tv krijgt er zo nieuwe features bij.
Zo gaan ze de evolutie van de PC achterna. Nu steeds meer rekenkracht in dat kastje, optische drive er bij, netwerkaansluiting, toetsenbord en muis en we zijn helemaal compleet.
Wat is de straal eigenlijk van de gebruikte kromming?

In een vorige review van een 55 inch Samsung werd 4,3 meter genoemd. Ik heb even uitgerekend dat de 'correctie' tov een vlak scherm dan maximaal 1,0% bedraagt. Te weten aan de zijkanten.
Gemiddeld is de 'correctie' dus slechts een half procent. Volstrekt verwaarloosbaar als je het mij vraagt.
Anoniem: 327719 9 september 2014 18:08
Gebogen schermen een blijvertje

Daar merk ik echt helemaal niks van, alle reacties die dit soort beeldschermen oproepen zijn al gauw "Mooi maar die curve had van mij niet gehoeven."
meten is weten: helft van verkochte samsungs uhd's zijn gekromd. My guess, ze bieden ook zo heel veel gekromde uhd tv's aan, meer dan platte tv's. Daarenboven is het nu vaker in de media een de early adopters zjin altijd het zwakste vlees...
De topmodellen van UHDTV's (in Nederland) zijn gekromd. De platte versies zijn de "lower end" modellen.
Iemand die nu een UHDTV wil kopen, heeft vaak het geld wel. Die gaat niet voor die low-end. Die wil de betere of de beste, en dan kom je automatisch bij de kromme panelen uit. Hij heeft gewoon nauwelijks een alternatief. Sony heeft wel enkele hele goede platte, maar daar is de prijs-prestatie verhouding weer nadelig.
M.a.w. de conclusie uit de marktanalyse dat kromme modellen goed verkopen klopt wel, maar je kan daar niet uit afleiden dat dat ligt aan de populariteit van kromme schermen. Meer aan het beschikbare aanbod dat in het 'optimale' prijs-prestatie gebied ligt IMHO.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op 22 juli 2024 23:43]

Volgens mij sla je daar de spijker op zijn kop Fireshade.

leuke gimmick, maar meer ook niet. Zelf lig ik graag op de bank TV te kijken (dus op mijn zij) op een bank die naast de TV staat (om en nabij) dan is zo'n kromming echt contraproductief. Laatst kwam er een model voorbij waarbij je kon schakelen, wel of geen kromming. Dat zou nog een uitkomst kunnen zijn. Hoewel ik betwijfel of ik het vaak zou gebruiken.
Mijn buurman wilde ook graag een gebogen scherm. Want dat was toch echt helemaal TOP...

Ik heb 'm even de werkelijkheid verteld, en nu heeft hij 2 tv's naast elkaar gezien, en toch maar voor een recht model gekozen.

Mijn punt: de grote massa kijkt naar de reclame en naar wat verkopers vertellen
Spijtig genoeg waar. Dit is dan ook de reden dat een superieure technologie zoals plasma uiteindelijk een stille dood gestorven is en het veelbelovende OLED maar uiterst traag van de grond raakt, terwijl onzin zoals 4K/UHD en gebogen schermen ons door de strot geduwd worden. :( ik ben dan ook helemaal niet enthousiast over de huige ontwikkelingen. De focus ligt totaal verkeerd. Nutteloze gimmicks worden de main focus, terwijl een evolutie van en het komen tot een superieure beeldkwaliteit op de achtergrond geraakt zijn. Tot voor kort moest ik mij inhouden om niet elke twee jaar naar de nieuwe modellen te gaan kijken en meer dan eens ben ik ook bezweken. Vandaag zie ik zelfs niks (betaalbaars) wat ik eigenlijk zou willen en als een verbetering zou zien t.o.v. mijn huidige TV (een VT50). Als ik hem al zou willen vervangen, zou ik dan nog voor niet langer geproduceerde modellen zoals de VT60 of ZT60 gaan (niet dat ik die laatste nog zou vinden). Triestig noem ik dat! En de komende paar jaren zie ik er eigenlijk niet zo meteen verandering in komen. :(
Wat irrelevant is, omdat de buurman zijn eigen keuze heeft gemaakt door 2 schermen naast elkaar te zetten
begrijp ook niets van die curved... :? 8)7

enige reden zal wel marketing zijn. Vorige generatie was 3D. Nu dat geflopt is gaan we naar de volgende verkoopshype. Tot deze ook weer gaat floppen.
Zo proberen ze telkens wat door onze strot te duwen dat we eigenlijk niet willen.
Uiteraard eerst op de topmodellen zodat wil je gaan pronken bij je vrienden met je nieuwe spul eerst goed geld mag uitgeven.
Moet het dan zijn dat de beeldtechniek er ook op vooruit ging... nee deze blijft steken in het artificieel trachten te verberen van een slecht beeld.
Beter is investeer in een goede techniek en hou deze paar jaar vast voor dan pas weer een volgende stap te maken!

Maar onze maatschappij werkt anders. We moeten elk jaar een vooraanstaande beurs hebben waar elk merk zen nieuwste bakjes laat zien. elk jaar wat beter/anders maar echte stappen... nee die zie ik niet altijd.
Ik mag toch hopen dat we in de toekomst nog normale, platte TV's kunnen kopen zonder al die gebogen nonsense. Zelf vind ik het al vervelend genoeg dat mijn Bravia TV over een SMART-platform (apps) beschikt. Je merkt gewoon dat het de prestaties van het toestel verslechtert. Het duurt makkelijk 15 - 20 seconden voordat het toestel is opgestart en de afstandsbediening werkt. Als je te vroeg van zender wilt wisselen komt er een melding "even geduld" onder in beeld die ook nog eens 5 - 10 seconden blijft staan. Dubbel zo vervelend aangezien ik dat hele app-gebeuren sowieso niet gebruik.

Heb al bij Sony geklaagd maar blijkbaar valt daar niks aan te doen. Al die gimmicks leiden af van het gene dat je normaliter met een TV wilt doen.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 23:43]

Is ook marketing gelul. Voegt helemaal niets toe en is gewoon lelijk, vind ik.

Doe me dan maar de Philips 9100-serie. Heeft gewoon een recht scherm.

[Reactie gewijzigd door desalniettemin op 22 juli 2024 23:43]

Die heeft dan weer het 'nutteloze' amibilight :)
Is dat niet uit te zetten dan?
Geen idee. Maar als dat wel zo is, betaal je er nog steeds wel voor.
Dit gebogen design slaat de plank helemaal mis. Enerzijds ontwikkelt men uhd, zoveel mogelijk pixels voor een zo accuraat mogelijke weergave. Anderzijds maakt men vervolgens het beeld krom wat deze accurate weergave compleet vervormt 8)7
Toen ik voor het eerst een (beeldbuis) breedbeeld TV zag bij iemand thuis, die daar toen incl. multimedia center 7000 gulden voor had betaald, gruwelde ik van het uitgerekte beeld aan de zijkant.
Ik snap niet dat mensen in deze volksverlakkerij trappen. Pas als 3D zonder brilletje en op volle resolutie en beeldsnelheid werkt, is het wat. Nu krijgen we er hoofdpijn en epilepsie van. Dat moet je toch niet willen?
Zolang ik de kromming van de TV niet zelf traploos kan instellen, hoef ik dus ook geen kromme TV.
Ik heb liever mooie kleuren, diep zwart, mooi contrast, minder reflectie, hoge helderheid en hoge beeldsnelheid. Maar dat schijnt geen prioriteit te hebben bij de dwaze marketeers.
Daarom hebben we nu 10 jaar lang ellendige glimmende laptopschermen achter ons liggen.
Toen ik voor het eerst een (beeldbuis) breedbeeld TV zag bij iemand thuis, die daar toen incl. multimedia center 7000 gulden voor had betaald, gruwelde ik van het uitgerekte beeld aan de zijkant.
Dat had vooral als oorzaak dat een 4:3 beeld uitgerekt werd door de "panorama" (of hoe heet dat ook alweer) feature van de tv in te schakelen.

Dit heeft niets te maken met de tv zelf maar met de eigenwijsheid van de gebruiker. Ik ken genoeg mensen die de (oude) 4:3 beelden standaard beeldvullend lieten oprekken.
"Ja maar ik heb een breedbeeld-tv dus ik móét en zál het beeldvullend hebben en zeker geen zwarte balken aan weerszijden".

Dat mensen van die platgeslagen lichaampjes kregen en dat cirkels geen cirkels meer waren zagen ze niet eens of het kon ze niets schelen.

Wij noemden dat altijd een breedbek-tv ... ;)

Gimmicks zijn het en die verkopen. Mensen laten zich beetnemen door de industrie. Het zou me niks verbazen als we straks ineens parallellogramschermen krijgen of iets dergelijks. (alhoewel ik me daar nog wel iets bij kan voorstellen, ontwerptechnisch gezien)
Een rond (maar vlak) scherm lijkt me logischer: dat sluit meer aan bij het gezichtsveld van de kijker. Maar als ik al denk aan alle overstapproblemen die je daarmee zal krijgen houd ik het toch liever bij m'n rechthoek.
Het was ook meer om aan te geven dat fabrikanten op een gegeven moment waarschijnlijk de gekste dingen gaan verzinnen om maar "vernieuwend" bezig te zijn en zo nog nieuwe producten te verkopen.

Ik vraag me af of een rond (of elliptisch) scherm eigenlijk wel zo natuurlijk kijkt. Er zal vast een gewenningsfactor bij zitten maar ik vond bijvoorbeeld het elliptische zicht in Bioshock 2, gedurende sommige scenes, eigenlijk maar irritant.

Wat je dus zegt. Laat het maar lekker een rechthoek blijven. :)
Niet alleen 'dwaze marketeers' hebben hier last van hoor. Hordes mensen (en ook Tweakers) kopen al jarenlang LCD's ipv plasma's. En hordes gaan nu weer voor een goedkope onvolwassen 4K ipv een goede 1080p die meetbaar VEEL beter beeld geeft (en net zo scherp). Maar ja mensen zijn schapen als het op commercie aan komt.
Ik schrok even toen ik je reply las, want ik heb zelf een Nintendo 3DS
Nu krijgen we er hoofdpijn en epilepsie van. Dat moet je toch niet willen?
Gelukkig krijgen we van 3D beelden toch geen epilepsie (meer). Althans, het veroorzaakt niet meer risico op epileptische aanvallen voor mensen die hier gevoelig voor zijn, aldus de onderzoekers uit München. Maar inderdaad, hoofdpijn, misselijkheid en vermoeide ogen zijn wel onderdeel van intensieve blootstelling aan de huidige 3D standaard, weet ik dus uit eigen ervaring :). En flitsende beelden zijn voor epilepsie patiënten natuurlijk nog steeds gevaarlijk.

Verder ben ik het helemaal met je eens. Je moet de kromming idd zelf traploos en ook draadloos kunnen instellen. Dan heeft het ook nog wel wat, helemaal als het gecombineerd wordt met de weergave van de content (zoals in UDK voor de oculus rift, maar dan dus gekromd). Tot die tijd zit ik ook meer te wachten op betere zwartwaarde, accurate kleurweergave en ffs natuurlijk snellere software en channel flipping! De huidige beleving is gewoon veels te traag!
En een review van deze tv: http://www.avforums.com/r...d-led-lcd-tv-review.10443
Pros
Great native contrast performance
Nicely uniform backlight
Superb colour palette
Good 3D performance
Excellent scaling and processing
A highly effective dimming system
Decent sound
Comprehensive smart features
Gorgeous looks
4K Netflix

Cons
Very occasional motion artefacts
Give the football mode a miss

[Reactie gewijzigd door MazeWing op 22 juli 2024 23:43]

Hey, bedankt voor de link.
Wat hier in dit korte artikel gemeld wordt, is ondertussen niet echt nieuws.

Ik hoop van harte dat kromme schermen een kleine hype onder de fabrikanten blijft. Waarom zou je iets promoten dat potentieel slechter beeld geeft (kromme lijnen)? Behalve het voor de hand liggend dan, geld.
Is dit nou een oled? Lcd ? Led? Plasma?

Wordt er niet wijzer van van wat voor soort type het is
Persoonlijk zie ik geen nut bij gebogen schermen, net zo min dat ik het nut zie van 4K resoluties tot 55", 3D functionaliteit of het beruchte SMART-platform dat vooral op de goedkopere televisies niet vooruit te branden is. Ambilight is ook zo iets dat wat mij betreft in dat rijtje thuis hoort, alhoewel ik me daar nog wel iets bij voor kan stellen dat mensen het leuk vinden om te hebben. Het zijn allemaal marketing-dingetjes en overbodige gimmicks om mensen het idee te geven dat ze een nieuwe televisie nodig hebben.

Dit soort kromme televisies zijn enkel een blijvertje voor die mensen die esthetiek boven functionaliteit verkiezen. Zeg maar de mensen zonder technisch benul, een minderwaardigheidscomplex tegenover vrienden en familie en een veel te dikke portemonnee.

[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op 22 juli 2024 23:43]

Misschien zit er iets anders achter de push naar curved:
Uiteindelijk zullen smartphones, tablets etc. een uitvouwbaar/oprolbaar scherm
krijgen.
dus: smartphone in de binnenzak voor normaal gebruik en eventueel
uitklappen/uitrollen tot A4 formaat voor groot scherm gebruik.
De productiekosten van dergelijke schermen zijn hoger dan voor
platte schermen en door curved TV te pushen (marketing truc m.i.) komt
de produktie op gang en kunnen smartphones etc. met uitklap / uitrol functie
t.z.t. betaalbaar in de markt worden gezet.
Ja maar volgens mij is de markt voor mobile veel lucratiever en gemakkelijker, de concurrentie is daar ook groot maar het is nog wel een groeimarkt itt TV. Een smartphone wordt ook veel sneller vernieuwd als een TV, alleen al door levensduur van soms niet verwisselbare accu's.

Dus ik denk dat mobile wel op zichzelf die revolutie kan ontketenen.

[Reactie gewijzigd door Vayra op 22 juli 2024 23:43]

Ondanks dat ik het nut niet van inzien, wil ik wel keer ervaren met film kijken
Toch lijkt het me echt absurd om met zo'n scherm een voetbal wedstrijd te kijken 8)7
Trekken de vleugel spelers altijd naar binnen ofzo...
Verder op mijn strakke muur tv die eruit steekt
no way
Bij de mediamarkt hadden ze een curved samsung en een non-curved naast elkaar staan (4k ik weet niet welk model)
Ik merkte wel dat op de TV mét curve op de een of andere manier diepte in leek te zitten. Ik vond het in ieder geval indrukwekkend. Of ik het voldoende vind om er op over ste stappen: Nee want ik vind een rechte tv gewoon mooier eruit zien in een woonkamer.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.