Gemiddelde gebruikersscore
Een werkpaard voor de fotograaf, de standaard in 100-400 tele zoom objectieven
Dit is een geweldige lens voor onder andere vogelfotografie, een enorme stap in kwaliteit vergeleken met veel budgetlenzen. De scherpte en helderheid halen het beste uit de sensor van je camera, waar veel andere lenzen hier eigenlijk niet scherp genoeg zijn. Hij is enorm stevig gebouwd, de bediening is uitgebreid en compleet. Je merkt dit terug in het gewicht maar fotograferen vanuit de hand is nog goed mogelijk. Als je een enigszins geoefend fotograaf bent biedt deze lens professionele fotokwaliteit met fantastisch detailniveau, ik ben hier erg blij mee. De lens functioneert zowel goed op spiegelreflex - vooral op full frame maar ook op aps-c zoals bijvoorbeeld een 90D - als ook op de spiegelloze camera's met de juiste adapter. De 1.4x converter is compatibel en werkt goed als je het onderwerp beeldvullend fotografeert. De nieuwprijs is wel erg hoog, maar er zijn genoeg goede tweedehands modellen op de markt.
aangekocht bij Kamera Express, erg enthousiast over lens en goede service en snelle levering. .Het brede brandpuntsafstandbereik en lange maximale brandpuntsafstand in combinatie met de uitstekende beeldkwaliteit maken de Canon EF 100 - 400 mm f / 4.5-5.6L IS USM Lens tot een zeer veelzijdige en een zeer populaire lens.
Dit objectief heb ik gekocht om sportfoto's te maken (veldhockey). Snelle sluitertijden en genoeg bokeh, ondanks het diafragma van 5.6 bij 400 mm. De foto's hebben schitterende kwaliteit.
Ik gebruik het objectief met een Canon EOS R met een EF-RF adapter en dit werkt goed en zit stevig.
Lang gewikt en gewogen, maar de lopende promo's hebben mij over de streep getrokken. De lens is een juweeltje. Geweldig snelle AF en met de minimale scherpstelafstand van 98cm ook bruikbaar als macro. Deze gekocht i.c.m. 80D bij Foto de Vakman.
In verband met zoombereik en geen kwaliteitsverlies ten opzichte van de vaste 400mm voor deze lens gegaan. Minimale scherpstel afstand 98cm ipv 3,5m bij de 400mm. Helaas een plastic zonnekap.
Ik heb dit weekend tijdens een workshop deze lens gebruikt van de lesgever. Ik was reeds langer geïnteresseerd, maar nu ik ze een ganse namiddag kon uittesten was ik helemaal klaar voor de aankoop.
Samen met de Canon 24-70mm f/2.8 heb ik nu het neusje van de zalm.
Ik ben uitermate tevreden over deze lens i.c.m. de 5D Mark3 ter vervanging van mijn 300mm +1.4 extender type II.
Ideaal bij het fotograferen vanuit een schuilhut.
A great lens in combination with my Canon 7D Mk2. Easier to carry than the 2 Sigma 150-600 sport lens I tried, focuses much quicker and delivers better results.
Wat een geweldige lens! Super scherp en gebouwd als een tank. Het gewicht is ook flink, maar niet afwijkend in zijn klasse. De prijs is ook stevig, maar je krijgt waar je voor betaalt.
Fijne veelzijdige lens. Vind de zonnekap een beetje goedkoop over komen. Had van mij van carbon mogen zijn :)
Deel je ervaringen en help andere tweakers!