Heb al meerdere malen ervaring gehad met een Arctic Cooling CPU fan dus bij mijn nieuwe pc wederom een AC fan aangeschaft.
Installatiegemak
Veel makkelijker installeren dan deze fan wordt het denk ik niet. Er zit een plastic houder bij die, nadat je er met de hand vier pinnetjes in klikt, direct op het mobo geplaatst kan worden. In de vier pinnetjes klik je dan vier kleinere pinnetje en de houder voor de fan zit vast.
De koelingspasta zit al vooraf aangebracht op de heatsink dus geen geknoei daar mee. Nadat je de fan even van het koelblok afklikt, schuif je heel gemakkelijk de fan op de cpu en de houder. Twee schroefjes erin draaien, fan terug klikken en aansluiten, en klaar is kees.
Ik wilde eigen voor de AC i30 of Freezer 13...
Gekocht als koeler voor op een QX6700 (130W TDP). Waanzinnig koelvermogen, CPU komt niet boven de 43 graden onder full load uit (Aida64 stresstest). Daarnaast ook op vol vermogen zeer stil. Prijzen ook zeer schappelijk. Montage zeer eenvoudig. Geen minpunten.
Betaalbare aftermarket koeler, toegepast op een 760K Black processor. Stiller dan stock en ook een goede 15-20 graden koeler