Gemiddelde gebruikersscore
Voor de prijs is het een zeer goede koptelefoon. Het heeft van nature wat minder bass, maar het midden en hoog zijn goed. Het is stevig en zit goed. Met de oorkussens van de HD438, heb je voor 10,- extra meer comfort en bass.
Introductie
De Sennheiser HD 201 is een in 2005 geintroduceerd budget 'gesloten' hoofdtelefoon. Dit model is namenlijk al te krijgen vanaf 20,- euro exclusief verzendkosten. Ik heb eergisteren er eentje via Bol.com aangeschaft voor 30,- euro. En in deze review ga ik bespreken of het mijn geld waard was. Laten we beginnen met de feiten:Acoustisch type: dynamisch geslotenVorm: ovaalFrequentie bereik: 21 tot 18,000 HzMaximale geluidsdruk: 108dBHarmonische ruis: <0,7%Lengte kabel: 3 meter (koper)Gewicht: 165 gram (exclusief kabel)Zoals je ziet is deze koptelefoon erg licht, wat ikzelf prettig vind. De lengte van de kabel is van tijd tot tijd...
Prima koptelefoon voor iemand die niet te veel geld wil uitgeven aan een koptelefoon. Muziek komt goed door, en de koptelefoon gaat je na een uur niet irriteren aan de oren of dergelijke. Ook geschikt voor volwassenen met een minder grof gebouwd hoofd.
Sennheiser HD-201 (zwart)
Inleiding
Ik kreeg een computer van mijn ouders, maar daar kan ik niet heel veel mee als ik geen muziek kan luisteren, toch? Ik had aan mijn vader gevraagd of ik een hoofdtelefoon mocht, omdat mijn neefje ook een hoofdtelefoon had en een vrienden ook en omdat ik dan muziek kon luisteren en filmpjes op de computer kon bekijken, enz. Mijn vader vond het goed en we zouden samen een koptelefoon uitzoeken, maar ik had wel een paar voorkeuren en mijn vader had ook wel een paar voorkeuren, in dit lijstje zie je de voorkeuren van mijn vader en ik samen:
- Niet duurder dan 30,- euro.
- Een gesloten klankkast
- een lekkere bass, dus ongeveer minimaal 30Hz als laagste.
Ik heb dus de Sennheiser HD-201...
Aardige koptelefoon voor het geld, maar op het gebied van comfort niet je van het. Ik had ook meer bas verwacht.
Heb 'm ooit gekocht voor een mooi prijsje, en het is prima geluid! Echter, het snoer is enorm lang (3m), je oren hebben net iets te weinig ruimte om écht helemaal comfortabel te zijn, maar daarentegen wel enorm verstelbaar, zowel lengte als draaihoek v/d oorschelp. Prima afgewerkt.
Ik heb deze headphone nu een paar jaar en kan ze vergelijken met andere headphones zoals de AKG K 240 Studio en de Sennheiser HD 25-II.
Geluidsweergave
De HD 201 heeft een redelijk goede geluidsweergave, zeer goed voor het geld zelfs. De middentonen zijn zeer goed, het laag en het hoog wat minder. Op hoge volumes wordt het hoog wat schel. De HD 201 gaat niet zover door in het laag, waardoor de bas die je hoort nogal zwak is. Muziekproduceren/mixen zou ik niet doen met dit type, daarvoor is de geluidsweergave gewoon niet representatief genoeg. Voor muziek luisteren, zeker genres die niet zoveel basweergave nodig hebben, is hij prima.
Bouwkwaliteit
De HD 201 is van plastic en niet super stevig. Bij thuisgebruik is het geen...
De sennheiser HD201. Volgens mij een redelijk bekende set. Hij wordt benoemd als een goedkope headset met goed geluid gemaakt door een fabrikant die bekend staat als een fabrikant die goede producten afleverd, maar wel eens wil doorschieten met de bass. Is dit allemaal waar, klopt het allemaal niet of is het totaal iets anders? Let's find out!
Over mij en geluid: ik heb niet het beste gehoor, waarbij vooral hogere tonen minder goed registreren. Daarbij houd ik van Techno, House, Dubstep, Drumm & Bass en Hardstyle.
Dit is mijn koptelefoon, ooit eens gekregen op een verjaardag, nogal een verbetering met die goedkope meuk die ik daarvoor had. (1,60 voor een headset is iets te weinig)
Laten we meteen met het goede nieuws beginnen, hij geeft prima geluid. Alleen het laag blijft een beetje achter, alles daarboven klinkt mooi scherp en goed gedetailleerd. Isolatie is goed, ook op lagere volumes komt er niet al te veel geluid van buiten in je oren.
Dit ding zit ook lekker op je hoofd, pas na 4,5 uur nonstop begin ik 'm te voelen. Dat is wel het voordeel van een around-ear koptelefoon, je oren worden niet platgedrukt.
De koptelefoon zit redelijk in elkaar, de verbinding tussen de hoofdband en oorschelpen lijkt een beetje fragiel, maar ik heb het nog...
Afgelopen weekend op zoek gegaan naar een budgetkoptelefoon aangezien er steeds meer geklaagd werd dat de tv niet meer te verstaan was. (Geluid van de pc werd steeds meer opgeschroefd door mij, omdat die stomme televisie ook steeds harder werd gezet, lastig...:P)
Anyway, toevallig zag ik deze koptelefoon bij de kijkshop liggen en sennheiser maakt over het algemeen gewoon goed spul, voor €25,- kon ik het niet laten. Mooie prijs, aardige garantie.
De koptelefoon komt in een zacht hoesje/zakje om krassen e.d. te voorkomen, verder zit er een audiojack in (3,5mm-6.3mm verloop). Deze gebruik ik niet, maar er is in ieder geval aan gedacht.
Gebruiksgemak en bouwkwaliteit heb ik als goed bevonden, zeer goed gaat me te ver. Het is veel kunststof,...
Bij de mediamarkt haalde ik de sensheiser op een zaterdag. Ik had een nieuwe koptelefoon nodig ter vervanging van zo'n philips ding. in de winkel wou ik een senheiser dus nam ik maar wat er voor mij uitzag de beste qua prijs/kwaliteit. Uit de doos gehaald kwam ik er achter hoe lang die draad is... dat maakt niet zo veel uit want je kan hem altijd nog oprollen. De koptelefoon voelt een beetje erg plastic'erig maar maakt toch een stevige indruk. het geluid dat eruit komt is brilliant alleen mis ik naar eigen zegge een beetje bass. Maar overal is dit een zeer goede koptelefoon als je niet te veel wilt uitgeven maar toch kwaliteit wilt!!
Goede prijs-kwaliteit. Koptelefoon zit en werkt goed. Nadeel is de lange 3 meter kabel.
Na meerdere producten in huis te hebben valt de stevigheid van deze koptelefoon mij toch een beetje tegen. De kwaliteit van het geluid is verder prima en valt over deze prijs niks aan te merken.
Ik heb hem nu 2 maanden in mijn bezit en ik vind het een topding, de prijs/kwaliteitverhouding is zeer goed. De koptelefoon is erg licht (165 Gram) en zit lekker. Dankzij de koperen kabel van 3 meter ben je erg flexibel met de koptelefoon op en met 108 Decibel komt er goed hard geluid uit. Ideaal om mee te gamen, of gewoon voor je iPod, MP3 of MP4 speler.
Ik heb hem aangeschaft bij de BCC in Hilversum voor € 24,99.
Ik ben er zeer tevreden mee en ik zal hem aan iedereen aanraden! 10+++
Prima budget koptelefoon. Redelijk geluid, maar verwacht geen wonderen. De omgeving kan ook redelijk snel mee genieten van de muziek.
Bang for buck een fantastische koptelefoon. Het is niet de beste, mooiste, maar komt met een lange draad, voldoende bas, voldoende overlay voor de oren. Ook groot genoeg voor mensen met een groot hoofd. :)
Het is een prima koptelefoon voor internetradio, of om video's te bewerken e.d
De HD201 is dé koptelefoon om in te stappen met een budget (of als reserve bij te houden) wegens zijn goede prijs/kwaliteit verhouding. Ik heb zelf 2 paar (met de oudste uit 2009) en doen het beiden nog prima.
Goedkope koptelefoon, niks meer, niks minder.
De koptelefoon heeft een mooi neutraal geluid, maar mist naar mijn idee wel wat diepe tonen (misschien is dit ook een kwestie van smaak). Hij is goed verstelbaar en comfortabel. Achtergrondgeluid wordt ook redelijk gedempt. Het snoer is lang, dit kan een voordeel of nadeel zijn.
Jaren geleden gekocht als budget hoofdtelefoon met redelijk geluid. Bas is laag en overheerst wat maar niet bonkerig.
Kabel is lang voor gebruik aan bv. mobieltje.
Zit erg lekker, zelfs na uren 'op'. Kussens vallen goed om de oren, sluit goed af.
Voor het geld een no-brainer!
Voor de prijs is het zeker een goede koptelefoon. Enige wat tegenvalt is dat de bass matig is. Dit valt nog een beetje via equalizer aan te passen maar de drivers kunnen gewoonweg niet een goede bass leveren.
Ziet er erg premium uit, voelt iets minder premium. Ligt lekker op de oren, net niet om de oren heen, klinkt prima. Na een paar uur doen mijn oren pijn doordat de koptelefoon op mijn oren drukt, maar verder is hij prima.
Voor de prijs €19 ( aanbieding) een prima koptelefoon om naar de tv te kijken
Deze koptelefoon is prima voor gebruik met een drumstel want hij laat wel wat geluid door maar de kwallitijd is matig geen echte senheisser kwalitijd zoals je het verwacht
Prima headset voor een leuke prijs, alleen had er in plaats van twee samenkomende 1 solide kabel moeten zijn, ook is de plastic afwerking niet super.
Voor het geld zeker een prima ding, hoewel er niet veel bass is en de highs en mids niet loepzuiver zijn, is de prijs daar ook naar. Zeker geen slecht ding.
Uitstekende geluidskwaliteit voor het geld, ik zou graag ietsje meer bas hebben maar dat kost waarschijnlijk het drievoudige. Een goede koop dus.
Verwacht niet de echte Sennheiser kwaliteit, maar het is een redelijke koptelefoon voor een hele lage prijs. Tov de concurrenten de beste keuze in zijn prijsklasse. Heb je dagelijks de koptelefoon veel op, dan zou ik voor een duurdere Sennheiser gaan.
Dit is nou een voorbeeld van een echte 'instap koptelefoon'.
Je krijgt waar voor je geld.
Alleen heb ik wel het probleem dat er maar uit 1 oorschelp geluid komt bij mij (waarschijnlijk gewoon toeval), of kabel is gevoelig voor breukjes.
er goede geluids kwaliteit en goed comfort voor een zeer mooie prijs
Ik gebruik deze koptelefoon al 5 jaar en ben er bepaald niet voorzichtig mee geweest. Hij is geplet onderin en tas, er is mee gesmeten, kabeltje is blijven hangen achter dingen. Ondanks dat is hij nog steeds in perfecte staat. Wat mij betreft de beste in zijn prijsklasse.
Deel je ervaringen en help andere tweakers!