Wat is jouw favoriete prog- of scripttaal?

Blech, proggen. Geef mij maar iets anders te doen.
33,9%
PHP
16,4%
C / C++ / C#
13,3%
Visual Basic
8,4%
Java
7,4%
Object Pascal (Delphi)
6,7%
Anders
4,7%
Perl
3,3%
Assembly
2,7%
JavaScript
2,5%
ColdFusion
0,8%

Aantal stemmen: 6.264. Deelname gesloten op 07-09-2001 00:49. Stemmen is niet meer mogelijk.

Reacties (86)

86
83
61
11
2
3
Wijzig sortering
ASP is geen taal!!!!

Pffff dat weet je nu toch ook wel Femme ;)

ASP is een model (Active Server Pages)... de native script talen zijn C en Jscript en wat er voor namelijk gebruikt wordt VBscript...
Verder kun je Perl doormiddel van een ISAPI ook gebruiken in je ASP pagina waar ook de andere talen in staan
En je kunt ook PHP door middel van een ISAPI gebruiken op die manier!
ASP gebruikt gewoon ActiveX scripting engines, en standaard zijn dat idd VBScript en JScript. Maar (bijv.) PHP als ISAPI module is weer iets compleet anders. :)
Waarom staat in vredesnaam C# bij C/C++ die horen dus absoluut niet bij elkaar. Net zomin als Java en javaScript bij elkaar horen. C# is meer een Java achtige taal, zet het daar maar bij, dat past veel beter vind ik.
En als je nu eens in RPG/400 progt :+
Dat zou inderdaad kunnen, C# is net als java een hogere programmeer taal dan C en C++ maar C# is ergens een opvolger van C++ terwijl java meer op zichzelf staat.. Dus als je gaat opdelen qua nivo dan zou c# bij java moeten en imho zou het zo ook kunnen.

De vergelijking als met Java en JavaScript vink iets ongelukkig aangezien de gelijkenis tussen Java en JavaScript extreem klein is, terwijl C++ en C# dat toch wel meer hebben..

Volgens mij konden ze beter C# gewoon helemaal weglaten :P et werkt alleen maar verwarrend :+

Verder natuurlijk wel gewoon op C/C++ gestemd :)
Tja C# vind ik toch echt geen opvolger van C of C++. Het is een soortgelijke taal als Java. Er wordt namelijk pcode gegenereerd en die wordt door een VM omgezet naar systeemcode. De naam is dan ook erg misleidend. Persoonlijk vind ik de vergelijking tussen Javascript en Java wel goed, want bijde hebben een soortgelijke naam, maar zijn ook totaal verschillende talen (geinterpreteerd vs pcode).

Maar goed ik vind wel meer talen leuk, maarum ik heb gestemd op PHP omdat ik daar de afgelopen tijd het meest mee heb gedaan.
Je zit er helemaal naast. C# is gewoon een variant van C/C++ en de taal heeft iets weg van Java, maar dat komt omdat Java een spinoff is van C++.
C# heeft helemaal niks met Java (of iets wat er op lijkt te maken). Het .NET platform maakt het Java achtig. De meeste mensen vergeten dat en halen het dus door elkaar. Als je C# de eigenschappen van Java vindt hebben dan moet je VB.NET ook als Java cloon bestempelen en alle andere talen die de .NET platform targetten.
Zowel Java als C# zijn talen die de programmeur zeer strak richting object georienteerd programmeren sturen. Ze bieden taalconstructies die OO programmeren vrijwel tot het enige geschikte paradigma in deze talen maakt. Omdat al deze talen (C++, Python, Smalltalk) binnen ditzelfde paradigma vallen is het nogal logisch dat de talen veel op elkaar lijken.

Ondanks dit valt het niet te ontkennen dat C# een directe kloon is van Java. Java was in feite 1 van de eerste zuivere object georienteerde talen die brede ondersteuning in het bedrijfsleven krijg. Smalltalk was er uiteraard al tijden, maar is nooit zo in de markt gezet als Java.

Uiteraard gebruikt Java constructies uit C/C++, maar dat is ook niet meer dan logisch. Alle genoemde talen vallen namelijk binnen het imperatieve paradigma. Het is daarom vrij onzinnig om te zeggen dat Java afgeleid is van C++. Het is gewoon een zelfde type taal. Een direct gevolg daarvan is dat er veel overeenkomsten zijn.

Waarom is C# dan volgens mij toch een kloon van Java? C# heeft opvallend veel succesvolle aspecten (interpretaties/praktische toepassingen van het OO-paradigma) overgenomen uit Java. Op zich is dit geen nadeel of argument tegen C#, want het is gewoon een interessante en nette taal.

Zoals vele andere al zeiden is het wel volkomen onzin dat C# ingedeeld is bij C++ en C. Een indeling bij Java was meer op zijn plaats geweest.
.oisyn Moderator Devschuur® @RG17 augustus 2001 15:52
het is geen java cloon, maar het doel is dezelfde als dat van Java. En dus horen VB.NET en andere .NET talen ook in het rijtje thuis waar Java in staat
Oh boy, die rectie is echt wel lacheh:
Je zit er helemaal naast. C# is gewoon een variant van C/C++ en de taal heeft iets weg van Java, maar dat komt omdat Java een spinoff is van C++.
Heb jij ooit al eens Java code gezien, C code, C++ code en C# code?? Tussen java en C# zijn enkel de standaard classes verschillend, en heeft de taal een paar minieme variantjes.
Indien je C++ code kent en C# hebt gezien weet je wel degelijk dat die talen totaal nix met elkaar te maken hebben, buiten de voor de leek gelijk lijkende syntax.
C en C++ zijn trouwens niet door 1 bedrijf ontwikkeld, maar zijn een (ANSI) standaard ontwikkeld aan universiteiten. Als C(++) dan een opvolger zou krijgen zou het dan ook niet meer dan logisch zijn dat die ook van die richting komt. C# is echter een taal ontwikkeld door een bedrijf, en heeft dus niets met C(++) te maken.
Dat Java een spinoff is van C++ vind ik helemaal raar. Java is een taal die samengesteld is uit de beste dingen van verschillende talen, waarvan vooral forth (het meeste) en enkele dingen van C(++), maar dan volledig object oriented.
C# heeft helemaal niks met Java (of iets wat er op lijkt te maken)
Waarom gaat MS dan opeens geen Java VM meer meeleveren en wel een C# VM?? MS gooit java er niet zomaar uit hoor, het concurreerd met een systeem dat zij net ontwikkeld hebben, en veeel later dan Java uitkomt. De syntax en ideeen die erin zitten lijken toch opvallend veel op die van java, dan lijkt mij dat toch wel een kloon.
Ik mis mIRC-script :+
Tis hartstikke leuk om anderen op IRC te vervelen met door jezelf in mekaar gezette scripts :)
Hallo zeg, dan kunnen we ook sh-, bash-, zsh, csh-, etc-scripttaal erbij zetten. Of wat te denken van die 7500 andere programmeer talen. ADA en Cobol worden meer gebruikt dan de meeste in de poll en die staan er ook niet in. En waarom ColdFusion een programmeertaal genoemd mag worden ontgaat me al helemaal.

* 786562 Jit
Coldfusion is net zoveel programeertaal als php of asp.
Idd, ik doe ook mIRC scripten :) Is niet zó heel moeilijk en je kunt er opzich leuke dingen mee maken. Ik heb nu maar op Anders gestemd :/
woehoe, als eerste gestemd :)

'k heb op Java gestemd, omdat ik dat een mooie duidelijke taal vind.

't meeste doe ik in PHP, maar ik merk dat de code die daarbij uit mij komt een stuk minder mooi is dan als ik iets in Java prog.

Overigens denk ik dat de poll iets anders had gemoeten, hij is nu wel erg breed. Bovendien zal een goede programmeur niet 1 favoriete taal hebben, maar een favoriete taal per probleem-soort die hij heeft.

Assembler, Java, Miranda, PHP en <hoe heet die logische programmeertaal toch ook al weer> zijn eigenlijk gewoon niet te vergelijken, ze zijn allen nuttig, maar alleen als je ze op de juiste plaats gebruikt.
<hoe heet die logische programmeertaal toch ook al weer>
Das vast Prolog. Een andere logische taal kan ik zo snel niet bedenken.
Ik mis eigenlijk de taal Lingo in het rijtje.. Is toch echt ook een programmeer taal, die veel in het multimedia gebeuren wordt toegepast (zoals in Director en Flash)..
Lingo met onze geliefde Francois? Tien voor Taal misschien.
OK, waar staat Python? Python is de laatste paar jaar ERRUG hard gegroeid, en is een zeer complete taal geworden. Ik wed dat over een jaar of 10 python als een van de grotere talen gebruikt zal worden:

- Python zal perl verdrijven omdat Python veel leesbaarder is
- Python zal gebruikt worden als prototyping taal voor C/C++ programmas
- Python is zeer geschikt voor web-applicaties
- etc.
En toch mis ik er nog een paar:
LISP, REXX, ADA, Virus Basic, HTML en SQL...
visual basic staat er tussen.

html is ene opmaaktaaal i.p.v. een sripttaal

Sql is een query taal

En als je 1 van die ander wil (die ik niet ken) kies dan lekker voor anders.
Virus Basic,
Is dat zo'n tooltje om binnen 10 mins een worm te hebben zoals Anna Kournikova :)

No offence,
Wat zo tof is dat het artikel dat aanleiding gaf tot deze poll zo trots meldde dat Java aan kop zou gaan.

Nu ik op Delphi gestemd heb, zie ik Java ergens onderaan bungelen.

Duh! Sory folks, maar ECHTE programma's worden nog altijd in C geschreven. OSsen, kernels, enzo... En de Java VM ook :P
Nu ik op Delphi gestemd heb, zie ik Java ergens onderaan bungelen.
Ik denk niet dat de een poll op tweakers.net een goed inzicht geeft in de meest gebruikte programmeertalen....
Duh! Sory folks, maar ECHTE programma's worden nog altijd in C geschreven. OSsen, kernels, enzo... En de Java VM ook
Grappig dat je hier OSsen, kernels en de Java VM noemt :) . Dit geeft gekijk aan voor welke typen systemen C/C++ uitermate geschikt is. Voor veel andere applicaties is een hogere programmeertaal zonder details sneller in ontwikkeltijd, duidelijker en beter onderhoudbaar.
Ik denk dat de echte programmeur het niet zo uitmaakt (hoewel je zo je voorkeur hebt). Waarbij het bij programmeren vooral om gaat is het goed om kunnen zetten van het probleem in subprobleempjes en die vervolgens implementeren in een programma. Het lastige is de keuze maken welke opdeling in subprobleempjes het beste is.

Voor beginnende mensen die nog twijfelen over hun keuze. Kijk eerst in welke omgeving je progjes wil bouwen en wat je voor progjes je wil gaan bouwen...

Bij Unix/Linux heeft zo C/C++ de voorkeur gok ik; hoewel voor GUIs Java of Kylix wat makkelijker is. Wil je echter ms-windows gui-appjes bouwen dan is VB of Delphi een stuk handiger. Hierbij biedt Delphi een hoop meer dan VB, hoewel VB misschien wat makkelijker werkt bij het bouwen van simpele windows appjes. Wil je die echter wat meer functionaliteit geven dan loop je echter snel vast of moet je erg gaan trukken...

Probeer in ieder geval meteen object georienteerd te programmeren.

Hoe dan ook als je een tijdje programmeert is switchen tussen de meeste talen niet zo'n probleem; je moet alleen een nieuwe syntax leren. Natuurlijk heb je uitzonderingen met talen die echt anders van opzet zijn (zoals een functionele taal als Miranda, is die er nu ook voor de PC?) en een andere gedachte gang vragen.

Zeikpuntjes:
- Actionscript is vorm van javascript
- DirectX is geen taal maar een library
- c# is geen opvolger van c++, ik gok (is een vermoede) dat c# nl. geen templates, multiple inherintance, operator overloading ondersteunt.

Ikzelf heb op Delphi gestemt, omdat ik die het leukste vindt om in te werken (snel GUI kunnen bouwen, maar wel volledige access tot windows API en tegenwoordig ook tot Linux). Maar ik werk ook in VB (voor ASP), Java en C/C++ afhankelijk van de project waarin ik zit.

Laatste Nerd vraag: wanneer leren de compilers om de zelf de ; neer te zetten ipv. mij te vertellen dat ik 'm weer eens vergeten ben, zucht |:(
Yo josha,

Python kan heel makkelijk GUIs bouwen met Tkinter (interface met Tcl/Tk). Daarnaast kan je Python uitbouwen met C/C++ modules. En Python-code draait zowel op UNIX/Linux als Windows.....

Och jongens, ik weet wel dat ik Python hier probeer te promoten, maar jullie moeten jullie er maar eens aan wagen. Kunnen al die Linux- en Windowsmannetjes eindelijk eens fatsoenlijk samen coden. Why can't we all just get along...
c# nl. geen templates
In de eerste release zal inderdaad niets in die richting opgenomen zijn. In de tweede release zullen waarschijnlijk generieke typen (ook wel geparameterizeerde typen genoemd) worden opgenomen. Het is verbazingwekkend en naar mijn mening uiterest dom dat ze dit niet gelijk voor de eerste release hebben gedaan. Java gaat ongeveer volgend jaar geparameterizeerde typen ondersteunen (er is nu al een prototype compiler), maar daar zijn nogal wat problemen mee. Misschien wil Microsoft eerst de kat uit de boom kijken.
multiple inherintance
Beetje flauw, maar uiteraard is er wel multiple interface implementatie mogelijk.
operator overloading
Dit is al wel, op een redelijk fraaie manier, mogelijk.
wanneer leren de compilers om de zelf de ; neer te zetten ipv. mij te vertellen dat ik 'm weer eens vergeten ben
Dat lijkt me niet erg handig. Ik zou niet willen dat de compiler maar een beetje gaat zitten verzinnen wat de programmeur weleens zou kunnen bedoelen. Je ziet wat voor een chaos dit opgeleverd heeft in de HTML-browser wereld. De compiler zou je maar net even verkeerd begrijpen...
Wanneer leren de compilers om zelf de ' neer te zetten ipv. mij te vertellen dat ik 'm weer eens vergeten ben.
Neem eens Emacs als je ontwikkelomgeving: als je het zo instelt dan kan ie zelfs zodra je een blok opent ('{') netjes een volgende regel nemen en inspringen...zelfs geen enter meer nodig. En mocht de functie die je wilt hebben niet aanwezig zijn, dan heeft deze programmeeromgeving zelfs zijn eigen programmeertaal...(LISP)
Ik mis QuickBasic..?? 8-)
Jij ook al? Dat is wel m'n taaltje waarop ik begonnen ben. Wel lachen met die circels en lijntjes :)
En ik mis Logo, moeten we bij Informatiekunde doen, LOL, met programmeer functies, statements een figuur maken :+

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.