Reacties (92)
Buiten dat zit de beeldkwaliteit van film en van de allerduurste fullframe dSLRs erg dicht bij elkaar.
Bovendien vond ik het laten ontwikkelen altijd maar een vervelende en prijzige aangelegenheid...
"Ouderwetse" films kosten geld om te ontwikkelen en afdrukken. En met 36 op een rolletje gaan er heel wat rolletjes doorheen op een vakantie. Met digitaal kun je schieten wat je wilt. Iedere foto een keer of 5 maken zodat je zeker weet dat hij goed gelukt is en er geen rare dingen voorbij komen.
Als je weet wat je doet hoeft dat helemaal niet en doe je het meteen goed. Doordat het rolletje geld kost, ben je je ook bewuster van wat je fotografeert ipv erop los te schieten als een dolle. Daardoor kom je thuis met gegarandeerd beter platen qua compositie.
@ kozue: eigenlijk is er maar een echte manier om foto's te bekijken en dat is op papier. De foto's zijn vele malen mooier dan op welk scherm dan ook.
Plus we hebben ook nog negatievenscanners waardoor je niet al je fotos op een fysieke plaats hoeft te houden.
Ook bij een analoge SLR weet je gewoon, dat wat je door je zoekertje ziet, krijg je ook op de film. Ouderwets spiegelen is nog steeds de bom!
Dat is dan wel weer makkelijk :-)
Ik ben het met je eens dat de naam "Ouderwetse spiegelreflex" nergens op slaat.Ouderwetse spiegelreflex klinkt wel heel negatief als het over een analoge SLR gaat.
Nikon verkoopt nog een "ouderwetse spiegelreflex" in de vorm van de F6.
Die vele male beter is dan de instap DSLR en zelfs de semi professionele DSLR's.
Dat kun je ook aan de prijs zien.
Nikon gebruikt IMO betere namen.
Digital SLR Cameras
en
Film SLR Cameras
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 9 augustus 2024 14:53]
Waarom al die dure rommel gaan meesleuren (idd, ben geen fotofreak) en dan kans hebben dat het kapot gaat, je je eerst 'n halve dag moet gaan installeren en terwijl het resultaat toch niet zó veel beter is dan zo'n gewone digitale camera? Lekker simpel, lekker goed, lekker snel. [On], Shoot, [Off]
Dat gezegd hebbende, is een camera die je te groot vindt om mee te nemen ook een slechte koop, dan kan je uiteraard beter een wat mindere mik&klik camera hebben voor acceptabele foto's, ipv geen foto's omdat je dat grote onding niet mee wenst te slepen.
Daartegenover zal een fotograaf die weet wat hij doet met een compact op manual mogelijk verder kunnen komen dan een amateur met een dSLR op de automaat.
De lenzen van een point-en-shoot camera zijn speciaal voor deze camera's gemaakt en vaak van goede kwaliteit. Veel point-en-shooters hebben tegenwoordig Leica of Zeiss (en in mindere mate Nikkor) lenzen van prima kwaliteit.
Met je argumenten over de autostanden ben ik het eens. Ik zie vaak mensen met een dSLR die het ding als point-en-shoot gebruiken omdat ze te weinig verstand hebben van fotografie.
Een dSLR heeft bijna altijd nog grote voordelen door:
* z'n meestal betere glaswerk
* snellere opstarttijd
* grotere sensor, dus minder ruis bij een gelijk aantal megapixels (even kort door de bocht gezegd).
That said twijfel ik nogal eens. Heb een DSLR (gelukkig een instapje, niet de grootste) maar toch vind ik het soms wat te veel om te zeulen op vakantie en denk ik nog aan een compactje voor erbij. Maar dan vind ik het al snel weer zonde, want juist op vakantie wil ik ook wel eens uiterst wijde landschapsfoto's of tele foto's
Wil je met DoF spelen: zet je hem op AV (tijd wordt semi automatisch aangepast).
Wil je met iets met snelheid vast leggen: zet je hem op TV (de aperture wordt automatisch aangepast).
Als je geen of te weinig feeling hebt voor een dSLR is een compact point& Shooter inderdaad makkelijker.
Ik merk dat je met een SLR camera sneller een foto maakt dan met een compact point& Shooter. Je moet toch op het schermpje kijken wat je op de foto wil hebben terwijl ik met mijn dSLR door de lens kijk en gelijk een paar mooie foto's maak.
Maar goed, ieder zijn eigen ding. Het gaat om het eindresultaat, bij de een is dat beter met een compact point& Shooter, en bij de ander is dat weer met een dSLR (of een andere camera)
Laatst als kado een simpele casio gekocht voor iemand, ik was helemaal verbaasd dat er geen time of apperature priority mode was!
Ik heb alleen nog maar een DSLR, dus die moet maar mee... Afhankelijk wat voor reisje het is neem ik wel of geen extra stuff mee. Flitsers blijven veelal thuis, net als primes.
Meest gebruikt tot op heden is eigenlijk m'n 18-135mm, dat is eigenlijk wel prima om mee rond te lopen, hoewel wat groot...
En die gaat nooit van Manual af.
f/2.8 op een compact levert nog steeds een enorme scherptediepte, die alleen voor landschappen nuttig is. Naar f/8 brengen zorgt er alleen maar voor dat je diffractie gelimiteerd wordt.
Bij DSLR's levert een groter diafragma wél een significant ander beeld op.
Truukje om zoiets snel te doen: op spot meting zetten, diafragma kiezen wat je wilt gebruiken, even mikken op je hand in de zon en sluitertijd aanpassen tot je een meting hebt van +1 of mikken op gras (of vergelijkbaar groen spul) in de zon en sluitertijd aanpassen tot je een meting hebt van -1 (en/of instellen op een van de 2, en snel controleren met de ander) en klaar is Kees. Je hoeft er nu niet meer aan te komen, tenzij de lichtomstandigheden veranderen.
Ben niet dementerend of achterlijk... Als mijn familie mijn vakantie wilt 'herbeleven' moeten ze ook maar op vakantie gaan.
Dat zal ik nooit kunnen. Ik koop graag een tent om met jou/jullie mee te gaan, maar ik ben een vogelaar, en wil dan graag fotos maken van de vogels die ik niet ken, of nog niet ge-ID'd heb.
Dus zelfs dan kom ik thuis met een foto of 50 per dag minimaal.
Voor mij is het DSLR's (Canon 20D en 1DMKIII) met glas en andere zooi. Twee cameras te allen tijden, stel dat er 1 kapot gaat! Aan het eind van het jaar ga ik weer een maand naar Zuid Afrika, naar de Kgalagadi, familie en Kruger, dus dat worden weer 10.000+ fotos.
En die fotos bekijk ik nog wel degelijk. Je vergeet een klein dingetje, vogels fotograferen zei ik. Vogels hebben een derde ooglid dat regelmatig even het oog bevochtigd. Gaat erg snel, maar als ik maar 1 foto maak heb je dus (Murphy) grote kans dat je net dan fotografeert. Een weggooier dus. Derhalve maak ik minstens 3 fotos achter elkaar in repeteerstand. En dan de beste er uit kiezen.
En spelende jonge dieren, zoals leeuwtjes? Ook op highspeed. Enz....
Daarnaast maak ik erg veel panorama fotos, dat is een hobby. en per fotos zijn dat zomaar 30 fotos.
Ongeveer 1 a 1.5% komt op een of meer van mijn sites te staan, en een stuk of 3 worden op 60x90 afgedrukt.
Ik maak altijd mijn kiekjes met mijn Olympus.
Altijd geweldig merk gevonden, heb in 12 jaar tijd pas 2 camera's versleten van dit merk!
Mijn vrouw deelt deze mening niet en fotografeert rustig verder op vakantie. Dus optimaal voor mij: ik geniet gewoon met eigen ogen van wat ik allemaal zie, en als ik foto's wil, heeft m'n vrouw ze gemaakt.
Dus ik heb wel een volautomatisch fototoestel. Een donkerblonde.
Heb een Panasonic TZ7 met 12x optische zoom.
Mooi compact en toch veel bereik.
gezien hij 127852 verschuillende functies heeft. Ik zie niet in wat er anders wel onder deze functie zou vallen....
De meer geavanceerde functies gebruik ik echter niet als ik op stap ben met de motor. Dan loop ik per foto minutenlang te pielen, en is de Intelligent Auto-stand sneller, dus handiger.

Ik heb ook DSLR gekozen. Vorig jaar een Canon 500D gekocht. Niet erg high-end maar werkt prima om wat mooiere foto's te maken dan met mijn 'oude' Panasonic TZ5.
[Reactie gewijzigd door der_joachim op 9 augustus 2024 14:53]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.