Reacties (79)
Linux is natuurlijk een geweldig besturingssysteem, sommigen zeggen zelfs perfect maar dat is natuurlijk ook weer overdreven. Goed voor services waarbij offline geen keuze is en applicaties lang moeten blijven draaien, webservers, database services, etc...
Het grootste probleem is natuurlijk de compatibiliteit tussen Windows en Linux. De meeste gebruikers zijn natuurlijk gewoon tieners en gezinnen. Bij hun PC zit natuurlijk al Windows ingebouwd. Nou, WLM, WMP en Outlook staan er al op dus ze zijn klaar. Kunnen de tieners makkelijk msn'en en de ouders mailtjes sturen.
Natuurlijk kan Google wel komen met Wine, maar dat mag niet gepromote worden en moet apart geinstaleerd worden, aangezien het illegaal is en verre van alle programma's werken voluit.
Een ander probleem is het installeren van Chrome OS. 90% van de consument weet wss niet eens hoe een boot screen werkt, hoe hij/zij een backup maakt van bestanden en de juiste instellingen. Waardoor de meesten dus ook gewoon bij Windows blijft.
Dan gaming. Zo'n beetje alle gamers vallen weg (exclusief de console gamers dan), een beetje gamers wil natuurlijk Ventrilo (wat wel mogelijk is met wat extra bestanden), Xfire en de game zelf speelbaar hebben. Dus Google zal heel wat deals moeten creeren met GamePublishers, want het porten van DirectX naar OpenGL is niet kostenloos.
En dan nog iets. Wie heeft er nou eigenlijk zin in nog zo'n "Beta" software van Google?
Qua installeren heb je wel gelijk. Dat gebeurt niet snel. Met gaming misschien ook wel, maar overschat niet de hoeveelheid mensen die de highend games op de pc spelen. Misschien is dat in jou omgeving zo, maar als ik bij mij om me heen kijk dan hebben de meeste mensen, als ze al games spelen, daarvoor gewoon een PS of Xbox. PC's worden vooral gebruikt voor mailen, chatten, surfen, media afspelen en webbased spelletjes.
De gebruikersinterface van Outlook Express verandert minder drastisch, maar ook telkens weer.
Als het makkelijk te gebruiken is, zullen mensen het zeker gebruiken.
Google heeft ook bepaalde diensten zoals Google Search, YouTube en Google Maps die erg populair zijn.
Laten we ook niet Google Wave vergeten, wat ook aan kan slaan.
Als Google slim is spelen ze ook in op populaire diensten zoals Live Messenger, Facebook, Hyves, etc door middel van software van derde partijen aan te raden tijdens het installatieproces.
Daarnaast kunnen ze ook in spelen op wat er actueel is op verschillende locaties, hier in Nederland zijn Hyves en Live Messenger erg populair.
In de VS zullen ICQ, AIM, YIM, Facebook en dergelijke waarschijnlijk populairder zijn.
Voor de bovengenoemde groep gebruikers zijn Windows en officepakketten zoals Office 2007 veel te log en uitgebreid. Zij kunnen toe met minder functionaliteit die eenvoudiger en sneller werkt. Windows-compatibiliteit is ook niet boeiend omdat er toch geen behoefte is om zelf software te installeren. Als Google op iPhone-achtige wijze vorm kan geven aan zijn besturingssysteem geef ik ze wel een kans.
Al die andere opties zijn belangrijk voor de meer technische mensen onder ons, maar wil je echt populair worden onder het mainstream publiek dan is het aanbieden vanaf de verkoop de beste optie.
Ik kan het natuurlijk zelf wel gaan installeren, maar 99% van de mensen heeft geen enkel idee dat google met een OS gaat komen, laat je deze bij de aankoop als een optie zien, en hij is inderdaad snel en doet alleen wat hij moet doen, dan denk ik dat er best een grote doelgroep kan zijn. Want er zijn zat mensen die niet meer met een laptop doen dan wat internetten en e-mails kijken. En daar is dit OS, mocht het echt zo worden als nu gezegd, perfect voor.
Tot mijn verbazing was er ook behoorlijk wat tijd aan besteed in een normale mensen rubriek als het acht uur nos journaal. Dus als je kijkt naar media aandacht zijn ze al vast goed bezig99% van de mensen heeft geen enkel idee dat google met een OS gaat komen
Als ze met support van de computerfabrikanten een product in de markt kunnen zetten die echt "af" is dan hebben ze kans op slagen. Ik denk ook dat ze vooral op de markt van kleinere computers moeten focussen: netbooks en mid's.
De desktop-markt succesvol aanboren zal enkel kunnen als ze een Apple-effect kunnen creeren.
Dat is wat ik denk
Edit: Top! Hij is er
[Reactie gewijzigd door Crim op 8 augustus 2024 17:33]
Ja dat is wat ik ook dacht...Kan er geen optie komen alle "bovenstaande opties"
Dat is wat ik denk
Het is geen optimistische conclusie, maar Google zal aan ál die punten moeten voldoen als ze een beetje kans willen maken.
Mensen zitten zo vastgeroest aan het OS dat ze nu gebruiken (niet alleen Windows-gebruikers) dat er wel heel wat moet gebeuren wil een nieuw OS een beetje kans maken op meer dan 0,01% marktaandeel.
Ten eerste moet het OS duidelijke voordelen hebben ten opzichte van de bestaande keuzes, anders stapt er sowieso niemand over. En niet een béétje beter, maar een heel stuk beter (voor zover dat nog mogelijk is), want overstappen is nogal een drempel. Dus het OS moet stabieler, veiliger, gebruiksvriendelijker en/of goedkoper worden.
Ten tweede moet de software en dus ook games er op draaien. Anders maakt het bij het grote publiek weinig kans.
En dus moet Google ook samenwerking zien te krijgen met software- en hardwareproducenten, gamestudios en de makers van drivers. En dat zal weer heel lastig worden, want de winstmarges zijn al niet gigantisch, en extra moeite gaan steken in een nieuw OS is dan nogal een onzeker risico.
[Reactie gewijzigd door RagingR2 op 8 augustus 2024 17:33]
Ik denk dat dat voor velen de reden is waarom ze windows gebruiken. De integratie van DX is zo hard dat het moeilijk wordt om daar tss uit te kunnen.Ten tweede moet de software en dus ook games er op draaien.
Laat ze maar bij Google daar aan werken en dan wil ik er wel ( en veel PC gamers denk ik) over na denken eens te veranderen.
Laat ons ook eerlijk zijn. Op Windows is ook alle software verkrijgbaar (of varianten) hiervan, betaalbaar of Freeware. Dus waarom zou je ook zo vlug veranderen.
Ze hebben bij Google een KILLER APP nodig om om te schakelen, want gratis werkt ook niet.
Ik geloof niet dat dit veel uit maakt voor het grote publiek. Het device zal wel alle online formaten ondersteunen waardoor alle online games en pagina's werken.Ten tweede moet de software en dus ook games er op draaien. Anders maakt het bij het grote publiek weinig kans.
Ik denk dat alleen hardware fabrikanten belangrijk zij die of specs vrijgeven of complete drivers leveren. Er zijn genoeg goede LInux applicaties die voldoende zijn voor het gros van de consumenten.En dus moet Google ook samenwerking zien te krijgen met software- en hardwareproducenten, gamestudios en de makers van drivers.
Ik denk dat het ook belangrijk is dat het een volwaardig OS wordt met een volwaardige GUI. En niet zo'n uitgeklede pruts GUI die Asus op hun EeePC geplaatst heeft. Ik heb er een beetje mee probeert te werken in een winkel maar het was veel te beperkt. Ook zaken als een volwaardige applicatie menu structuur en terminal waren niet mogelijk. Dit zijn zaken die in een OS belangrijk zijn. Maak in indergeval een keuze tussen een gesimplificeerd en een volwaardige windowmanager mogelijk.
Alle opties is gewoon weg niet noodzakelijk. Gamen? Wat een flauwekul, is iets voor kinderen en niet voor volwassenen/ zakelijke gebruikers (wat niet weg neemt dat het wel eens leuk is).
De EU zou kunnen ingrijpen, tja lachwekkend zelfs... hoe kom je er op. Die hebben hun handen vol aan MS.
In welke wereld leef jij? Of zie jij 35 jarigen nog steeds als kinderen, want dat is zo ongeveer de leeftijd van de gemiddelde gamer.(Betekend dus ook dat er veel nog oudere gamers zijn aangezien die kinderen van je dus veel gamen en onder de 35 zijn.)Gamen? Wat een flauwekul, is iets voor kinderen en niet voor volwassenen/ zakelijke gebruikers
Zakelijke gebruikers zullen er weinig om geven, maar dat het volwassenen niets kan schelen of zij op een platform kunnen gamen of niet is totale onzin.
35jaar voor de gemiddelde gamer? Heb je daar bronnen van want dat lijkt me onwaarschijnlijk.
12 May 2004 ... In fact, the average age of game players was 29 and the average age of buyers was 36
17 May 2006 ... The average gamer was said to be thirty-three years of age
The average game player is 35 years old and has been playing games for 12 years. The average age of the most frequent game purchaser is 39 years old
Zowiezo toch een eind boven de kind-leeftijd.Women now comprise 40% of U.S. video game players, while the average age of an American gamer has risen to 35
Ik kan me zelf maar moeilijk inbeelden dat de meeste mensen een pc kopen om enkel op internet te gaan of met office, photoshop of andere software bezig te zijn. Toch als het komt op privé gebruik van de machine. Zelfs al zou de hobby fotograaf hem enkel voor photoshop kopen, dan nog zal er wel iemand in zijn familie zijn (kind?) die graag een spelletje speelt.
Thuis is de PC eerder een speeltuig dan een werktuig.
[Reactie gewijzigd door Big Womly op 8 augustus 2024 17:33]
Mij leert dat de jeugd aanmerkelijk meer gamed dan hun ouders (die er over klagen).
Statistisch gezien game ik ook,1 x maand. Krik ik toch lekker de gemiddeld leeftijd omhoog zeg met m'n 40+........
Maar volgens de letter van de definitie van gamer, doet de tijd dat je gamed er niet toe.
Stel vooral jezelf de vraag, indien je zo'n survey zou invullen, zou jij jezelf dan als gamer beschouwen? Want zo zul jij (en waarschijnlijk de meeste mensen) hem waarschijnlijk invullen
Komt er eindelijk een goede concurrent, gebaseerd op een zeer stabiel OS kernel (Linux Kernel). Oja en btw het wordt nog gratis ook. Soms snap ik bepaalde mensen niet volgens mij hebben ze liever gewoon huisje boompje beesje, en blijkbaar hoort windows daarbij.
Jacques C. Bloem
Het ligt in de aard van het beestje, we willen niet veranderen.
Vooral niet vanwege de energie die men er in moet steken, het hele idee van verandering is al als donderslag bij heldere hemel.
Ik denk dat het wel kan werken, mits men inspeelt op wat men echt wilt en dat ook out of the box realiseert.
Hier onder versta ik: Windows Live Messenger, capabele browser (web-based e-mail, flash, YouTube, Hyves), simpele e-mail client en media mogelijkheden.
Sterker nog, ik denk dat Linux juist zijn hoogtepunt zal bereiken. De combinatie van Android en Chrome OS kan zelfs het marktaandeel van Linux explosief laten stijgen.
Het gaat erom dat microsoft gewoon niet alleen een platform ontwikkeld, ze willen ALLES platform + apps.
Ik hoorde laatst hoe microsoft vroeger dacht dat het internet eruit zou gaan zien, het zou een soort tolweg worden waarbij microsoft de tol heft. Te schandalig voor woorden.
Staat nu bovenaan. Maar Vista heeft bewezen dat een OS dat helemaal niet nodig heeft: Vista is niet licht, niet snel en niet stabiel en toch heeft het een marktaandeel van rond de 25% gehaald. Ik heb daarom gestemd op "Google de computerfabrikanten achter zich weet te krijgen".de software inderdaad licht, snel en stabiel wordt
Verder denk ik dat naamsbekendheid ook een grote rol speelt bij het succes van Vista. En dan niet zozeer de naam 'Vista', maar de wel 'de nieuwe Windows'.
Ik denk niet dat er met 1 vakje het success van Chrome bepaald kan worden. Het zal eerder geleidelijk terein moeten winnen. Wellicht eerst de hartjes van tweakertjes veroveren (hier maakt gewicht en snelheid wel wat uit) en daarna de zieltjes van gamers(?).
Wanneer ze zich direct als een Office variant gaan profileren zal het in mijn ogen snel ophouden en eindigt het als another Linux distro.
Maar hoe dan ook ... ben wel benieuwd
Of de computerfabrikanten ( x86) wel of niet mee werken. dat maakt niks uit.. daar draait linux altijd op. Ik denk wel dat er veel fabrikanten van andere externe hardware bij betrokken moeten worden. Want dat is nu soms nog een minpunt bij linux. Maar dit bied zeker meer hope voor het linux platform
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 8 augustus 2024 17:33]
Ik krijg Vista echt niet plat, als zou ik willen

[Reactie gewijzigd door PWM op 8 augustus 2024 17:33]
Persoonlijk zie ik het Google OS voor netbooks wel een succes worden, Google spreekt meer tot de verbeelding dan Linux of Ubuntu (hoewel wij allemaal weten dat Google OS ook op linux gebaseerd zal zijn) en Microsoft levert met Windows XP wel een OS voor netbooks maar dat OS begint nu toch achter te lopen op de laatste ontwikkelingen. Het is gewoon een verouderd besturingssysteem. Gamen denk ik dat geen probleem zal zijn voor het Google OS, wie gamed er nu op een Netbook?
Ergens vind ik Google wel 'eng'. Als je na gaat denken hoeveel ze wel niet van je te weten komen als je al hun services gebruikt... Gebruikers van Google Earth zullen vaak een pointer 'Home' toevoegen, en daar hebben ze je adres. Ze weten met Gmail wie je contactpersonen zijn, ze weten wat en hoeveel contact je met die mensen hebt etc. etc. etc. Aan de andere kant sta ik toch te springen om een service als Google Voice, het ziet er allemaal zo handig en gelikt uit dat je jezelf eigenlijk niet voor kunt stellen dat het er nu nog niet is. Bij zulke diensten denk ik dan ook snel weer.... privacy vs. functionaliteit.... fuck die privacy ik wil die coole features gebruiken op m'n foon
Dat is natuurlijk grote bullshit. Ditzelfde zou je kunnen beweren over Microsoft. Zij hebben Hotmail, dat volgens mij nog altijd groter is dan Gmail, en op die manier zou Microsoft dus ook weten wie je contactpersonen zijn, en weten hoeveel contact je met ze hebt. Dat weten ze dan natuurlijk ook nog via MSN, omdat de meeste Windows mensen toch Windows Live Messenger gebruiken voor MSN, en het MSN protocol is natuurlijk ook gewoon van Microsoft. Maar vreemd genoeg hoor je veel geklaag over Microsoft, maar niet over het eventueel meelezen van je mail en het bekijken van je contactpersonen. Wáárom dan wel bij Google? Gewoon bullshit.Gebruikers van Google Earth zullen vaak een pointer 'Home' toevoegen, en daar hebben ze je adres. Ze weten met Gmail wie je contactpersonen zijn, ze weten wat en hoeveel contact je met die mensen hebt etc. etc. etc.
Dit ben ik dan weer wel met je eens, Google Chrome OS is vooral bedoeld voor Netbooks, en die worden over het algemeen toch niet aangeschaft voor het gamen. Vind het standpunt dat het spelen van games van belang is voor het succes van het OS dan ook zeker een onzinnig standpunt.Gamen denk ik dat geen probleem zal zijn voor het Google OS, wie gamed er nu op een Netbook?
Ik zelf heb ook ooit de overstap gedaan op Linux maar na een half jaar was ik terug bij Windows. Ik werk nu eenmaal met bepaalde programma's (Photoshop, Illustrator, Lightroom, Dreamweaver,...) en daarvoor zijn geen waardige alternatieven op Linux. Kom niet af met Gimp en Inkscape en Picasa want dat zijn geen evenwaardige alternatieven. Ze zijn leuk, opensource en goed voor wat het moet dienen maar het zijn geen maat voor de eerstgenoemde.
Voor mijn desktop: ik heb 2 maand Debian Lenny gedraaid maar werd zo misselijk van al dat gedualboot dat het geen zin meer heeft een ander OS dan Windows te draaien. Bovendien werkten zoals gewoonlijk suspend/hibernate weer niet en was er geen 3d acceleratie beschikbaar
Jammer maar helaas voor Linux, vanwege al die redenen draai ik nog Windows. En als Chrome OS dezelfde problemen krijgt als waar Linux mee kampt bij mij, is het voor mij nog geen optie om daar naar over te stappen.
Neemt niet weg dat Debian een ontzettend goed besturingssysteem is voor op de server, ik heb het draaien op een colocated server die ik deel met 3 andere mensen
[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 8 augustus 2024 17:33]
Op een gegeven moment ga je je afvragen waarom je OS/2 of Linux draait, wanneer je driekwart van de tijd hetzij in een emulatie, hetzij via dual-boot toch gewoon Windows draait.
Vroeger was de instabiliteit van Windows9x (en vroeger) een reden om een ander OS te draaien. Maar sinds 2000/XP is dat geen enkele kwestie meer. (Sterker, 2000 is stabieler dan OS/2...) En dan gaat het dus hoofdzakelijk om welke software je draait.
En dan levert Windows je alles in één pakket, waarbij je geen dual-boots, windows emulators e.d. nodig hebt. Het werkt gewoon uitstekend.
Google mikt op de tablet/netbook en andere lichtgewicht portables markt. Lijkt me dat ideale eindprodukt zoiets zou zijn als een Amazon Kindle met Chrome OS.
maar over chrome: ik zie het geen alternatief worden voor gamers. De browser van google vind ik erg goed en ik twijfel er niet aan dat het een goed OS gaat worden, maar ze missen DirectX gewoon, die drempel gaan ze niet overwinnen. Voor office- en internetwerk heeft het wel potentie.
[Reactie gewijzigd door bwerg op 8 augustus 2024 17:33]
Ze lopen weliswaar achter, maar steeds meer bedrijven scharen zich achter deze standaard.
Er moeten wel game ontwikkelaars zijn die deze standaard aan houden, maar daarvoor loopt het te ver achter op DirectX.
Het lijkt een soort viceuze cirkel die heel moeilijk door te breken is.
Andersom zou ik beter begrijpen....
ik denk niet dat hier veel toekomst in zit. maar als alle opties echt uitkomen, kan het niet echt mislukken.
Om de volgende redenen:
1. We zijn dan te afhankelijk van internet, internet plat? En dan?
2. Windows/ Mac/ Linux compatibiliteit, hoe gaan ze dit oplossen? (goed laten werken), alleen al tussen Apple en Microsoft gaat het al vaak verkeerd.
3. Privacy?
4. Wat is het antwoord van Microsoft en Apple hierop? Concurrentie
5. Know how van Google op het gebied van operatie systemen?
Dit zijn zo even een aantal punten wat als eerste in mij opkwam. Mensen kopen wel een netbook om remote desktop te werken op hun thuis/werk pc.
aanvulling:
De huidige (mobiele)ISP moeten dan ook drastisch hun netwerken verbeteren en goedkoper maken!!
[Reactie gewijzigd door Hokkie op 8 augustus 2024 17:33]
@i-chat hieronder. Dat is niet de echte reden, anders zouden mensen die het al gekocht hebben niet terug brengen. Het is niet wat mensen gewend zijn (veelal Windows). Ik vraag me wel eens af hoeveel consumenten procentueel weten dat er naast windows ook andere besturingssystemen zijn en hierbij ook stilstaan bij het aanschaffen van een PC.
[Reactie gewijzigd door Amito op 8 augustus 2024 17:33]
juist marketing, en laat nu juist Google WEL de wil, de middelen en de expertise hebben om die goed op te zetten.
Ik neem aan dat er gedoeld wordt op anti-monopoly regelgeving, en de club van Nelie Kroes. Maar waarom zouden die willen ingrijpen, of een stokje willen steken voor een OS uit het huis van Google?
Het feit dat ze allerlei goed functionerende, gratis diensten aan bieden is toch geen reden waarom ze geen OS zouden mogen maken lijkt me?
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.