Oracle heeft te kennen gegeven dat het recent ontdekte beveiligingsprobleem in Java binnenkort wordt gerepareerd. Een eventuele datum voor de release kon de softwaremaker niet geven. Wel is bekend dat de eerstvolgende patchronde in februari is.
Dat zei Oracle in een statement waar Reuters over bericht. Alhoewel de softwaremaker geen verdere details kwijtwilde over de releasedatum, is het mogelijk dat de fix met de patchronde in februari wordt uitgebracht: eerder was de vraag of Oracle nog op tijd een oplossing kon vinden, maar omdat de softwarebouwer stelt binnenkort het lek te zullen repareren, lijkt dat te zijn gelukt. Daarnaast maakte het bedrijf bekend dat het lek zich alleen in Java 7 bevindt. Eerder werd gesuggereerd dat alle versies van het platform vatbaar zijn.
Het lek in Java werd kortgeleden ontdekt, waarbij ook duidelijk werd dat er inmiddels al exploitkits bestaan waarmee het lek kan worden misbruikt. Het stelt kwaadwillenden in staat om ongemerkt schadelijke software op een computer te installeren, waardoor gebruikers dus vatbaar zijn voor virussen en andere malware. Apple nam al maatregelen door de Java-plugin voor de browser op OS X te blokkeren. De Amerikaanse overheidsinstantie US-Cert raadt gebruikers aan om Java niet langer te gebruiken.