Schrijf review

Reviews door gebruikers

Scoreverdeling

Gemiddelde gebruikersscore 5,0 5 van 5 sterren
5 van 5 sterren
3
4 van 5 sterren
0
3 van 5 sterren
0
2 van 5 sterren
0
1 van 5 sterren
0
4 september 2013 Rapporteer
0

Er is nog vrij weinig bekent over deze laptop en daarom wilde ik mijn ervaring hiermee graag delen.
Ik was op zoek naar een laptop voor mijn studie. Deze moest stevig zijn, een goede accu hebben, een groot en duidelijk scherm hebben, beschikken over een snelle processor, en sporadisch een spelletje kunnen spelen. Verder wilde ik een goed toetsenbord met een num-pad. In de pricewatch was dit een van de weinige kandidaten met een accu boven de 55 wh die aan mijn eisen voldeed.

Pluspunten

  • Deze laptop is heel stevig. Behalve de randen rond het beeldscherm en de toetsen is de hele behuizing van een mix van magnesium en aluminium gemaakt. Het beeldscherm zit met een lange stevige scharnier aan de laptop bevestigd. Hij is ook lekker dun.
  • De toetsen voelen erg lekker aan. Deze hebben achtergrond verlichting, wat 's avonds best handig kan zijn.
  • De trackpad is mat afgewerkt waardoor er weinig vuil blijft hangen. Deze heeft een goede diepe 'klik', en ondersteunt meerdere vingers (scrollen met twee vingers). De trackoint werkt ook heel erg precies.
  • Het beeldscherm is ook mat afgewerkt en kan behoorlijk helder worden gezet!
  • De laptop is heel vlot, er zit een ivy bridge i5 processor in, en 4 gigabyte ram. Je kunt alles open laten staan zonder dat hij trager wordt. Zelfs games zijn aardig speelbaar, ookal zullen de modernste games niet verder komen dan low. League of legends kan alle settings op high aan zonder frame drops.

Minpunten

  • Er zijn bijna geen ventilatie gaten aan de zijkant. Dit helpt waarschijnlijk de laptop stiller te maken, maar bij het spelen van league of legends werd de laptop toch wat heet. Aan de onderkant van de laptop zitten echter wel genoeg ventilatiegaten, als je iets onder de laptop zet tijdens het gamen is er dus geen probleem. Tijdens normaal gebruik blijft de laptop heel erg stil rustig en wordt deze absoluut niet heet.
  • De 720rpm hdd is duidelijk de grootste beperkende factor van de laptop. Deze maakt het meeste geluid (voor de rest is de laptop bijna stil!) en zorgt voor de meeste vertraging binnen het systeem. Deze ga ik dus ook vervangen met een ssd.
  • De resolutie van het beeldscherm (1366*768) is niet heel scherp. Je ziet de pixels zitten. Hier heb ik bewust voor gekozen en ik vind het geen groot probleem maar als ik het vergelijk met de perfectie van de rest van de laptop is het toch een minpuntje.
  • Het lijkt dat de prijs van de windows 7 editie de afgelopen tijd is gestegen naar 800 euro. Juist de scherpe prijs is zo aantrekkelijk aan deze laptop, omdat het een van de weinige laptops in de prijsklasse ~700 euro is met een goede bouwkwaliteit, moderne hardware en een goede accu. Hopelijk daalt de prijs dus weer snel.

Eindoordeel

5 van 5 sterren (Uitstekend)
Product gekocht

Lenovo ThinkPad S531 (20B0004KMH)

Hele fijne laptop om alledaags werk mee te verrichten, voor standaard school of kantoorwerk zoals het werken in documenten en zelfs voor lichte videogames. Bij intensiever gebruik wordt het snel vrij warm, maar dit is goed te omzeilen door gebruik te maken van extra koelingsmaatregelen.

Heeft al meer dan 10 jaar (and counting) een goede ervaring geleverd! Ik houd deze laptop tot het bittere eind, desnoods als server in plaats van voor conventioneel gebruik.

Pluspunten

  • Stevig en robuust gebouwd
  • Heel fijn toetsenbord + touchpad
  • Betrouwbaar

Minpunten

  • Wordt vrij makkelijk warm / matige koeling

Eindoordeel

5 van 5 sterren (Uitstekend)
21 november 2013 Rapporteer

Lenovo ThinkPad S531 (20B00006MH)

Pluspunten

  • Het is een pracht ding, ik heb hem op mijn stage.
  • Hij werkt prima, echt geweldig !

Minpunten

  • Wel wennen, Publisher en al die dingen zijn super erg veranderd.

Eindoordeel

5 van 5 sterren (Uitstekend)

Heb jij ook een Lenovo ThinkPad S531?

Deel je ervaringen en help andere tweakers!

Schrijf review