Review door de redactie

Door Willem de Moor - Redacteur 13 mei 2025

De WD_Black SN8100 2TB - De allersnelste ssd tot nu toe

De ene prestatiekroon prijkt nog niet bij een ssd, of we moeten hem alweer doorgeven aan de volgende. De SN8100 2TB-drive van WD_Black/Sandisk is de snelste drive die we tot dusver getest hebben. In vrijwel elke benchmark scoort de drive goed, of het nu synthetische benches zijn of praktijktests. De drive is idle ook nog eens zuinig en ook onder load van sequentiële activiteiten is de drive veel zuiniger - en koeler - dan voorgaande Gen5-drives. Ben je op zoek naar pure snelheid, dan is de SN8100 een aanrader. Lees verder »

Lees de uitgebreide review en reacties
Schrijf review

Reviews door gebruikers

Scoreverdeling

Gemiddelde gebruikersscore 5,0 5 van 5 sterren
5 van 5 sterren
1
4 van 5 sterren
0
3 van 5 sterren
0
2 van 5 sterren
0
1 van 5 sterren
0
25 augustus 2025 Rapporteer
Product gekocht

WD_Black SN8100, geen heatsink, 2TB

Overstag gegaan voor deze door Tweakers goed geteste 2TB SN8100, als upgrade van het debuut van WD, de 1TB SN850, zonder X. Belangrijkste voor mij is de betrouwbaarheid van een SSD en dat is jaren bij WD SSD zeer goed bevallen daarom wederom gekozen voor WD SSD.

1TB = 932 GB NTFS
2TB = 1863 GB NTFS

Net als hier bij Tweakers haalt ook de volgende link hogere 4K Q1T1 Read snelheden op een Intel bord dan op een AMD bord. Bron: https://migovi.com/en/wd_black-sn8100-1-tb-review-super-speed-ssd/

Pluspunten

  • Snelst geteste SSD van het moment
  • 160 MB/s 4K Q1T1 is ongekend snel
  • 60% sneller 4K Q1T1 dan Samsung 9100 Pro
  • Eindelijk normale temperaturen bij PCI-E v5 SSD
  • Goede ervaring met WD betrouwbaarheid

Minpunten

  • Prijzig net als elk ander PCI-e V5 SSD

Eindoordeel

5 van 5 sterren (Uitstekend)

Heb jij ook een WD_Black SN8100?

Deel je ervaringen en help andere tweakers!

Schrijf review