Maar wanneer je hdd vrijwel alleen gebruikt wordt voor het lezen van de source code (dus wanneer je dusdanig veel vrij geheugen hebt dat het niet meteen weg geschreven hoeft te worden naar disk) dan moet je een wel heeel erg trage schijf hebben (of een erg snelle CPU met erg rappe mem-toegang) wil die de bottleneck zijn bij het compileren.
Zeker op een multi CPU- machine wordt vaak de IO door één CPU afgehandeld en het compileren dan door beide.
Het voordeel is dan dat je toch een behoorlijke snelheids winst kunt krijgen met meerdere threads.
Het is wel zo dat op een gegeven moment meer threads niet veel voordeel geven, maar het moeten er wel behoorlijk veel zijn, wil je compileertijd weer langer gaan duren (door de overhead van process swappen en/of geheugen tekort)
En ff over de kernel....
Robert Love: merge emu10k sound driver. This one is better ("Yeah, you actually get sound out of it")
't zal eindelijk eens tijd worden, ik heb die kaart nu al ruim 2.5 jaar en nog steeds geklooi ermee onder Linux (SMP-bak)