Andere aanbieders
Naast de providers met een eigen netwerk hebben nog diverse andere aanbieders flatfee-abonnementen voor mobiel internet. Deze virtuele providers maken altijd gebruik van de netwerken van KPN, Vodafone en T-Mobile.
Telfort had lang zelf een netwerk, maar is enkele jaren geleden overgenomen door KPN. Toch is Telfort nog grotendeels zelfstandig, in tegenstelling tot Hi, dat in feite alleen een merknaam van KPN is. Telfort is een van de goedkoopste aanbieders van flatfee-abonnementen en biedt daarnaast een snelheid die hoger is dan die van de meeste concurrenten.
De nieuwste speler is MTV Mobile, een joint-venture van het bedrijf achter muziekzenders TMF en MTV, en KPN-dochter Hi. MTV verkoopt alleen abonnementen met Always Online, een standaard internetabonnement.
Tringg is een relatief nieuwe virtuele provider die de markt probeert open te breken door zowel bellen, sms'en als internetten vrijwel onbeperkt aan te bieden: klanten kunnen 2250 'units' kopen. Die units bestaan uit een belminuut of twee sms'jes of een eenheid dataverkeer.
Hoewel Tringg claimt dat de maximale snelheid van het netwerk de maximale snelheid is van het abonnement, halen veel gebruikers snelheden tot 1Mbps. Daarom staat in de tabel hieronder 7,2Mbps, maar zal het in de praktijk vaak nog niet eens 1Mbps halen. Het lijkt erop dat KPN de Tringg-klanten niet op maximale snelheid laat internetten.
Tele2 heeft twee databundels: net als veel andere providers beschikt de provider over een sneller abonnement van 15 euro per maand. Het enige verschil is de downloadsnelheid: die is bij het duurdere abonnement verdubbeld naar 2Mbps. Opvallend is ook dat Tele2 in de voorwaarden het downloaden vanuit nieuwsgroepen en via p2p expliciet toestaat.
| Providers | Telfort | MTV Mobile | Tringg | Tele2 |
|---|---|---|---|---|
| Naam | Surf&Mail | Always Online | Tringg 3G | Databundel Basis |
| Prijs | 10,00 pm | in bundel | in bundel | 10,00 pm |
| Snelheid | 768Kbps down 384Kbps up |
768Kbps down 128Kbps up |
7,2Mbps down 1,4Mbps up |
1Mbps down 384Kbps up |
| Fup | 10x gemiddelde | 10x gemiddelde | Limiet 1GB | 10x gemiddelde |
| Consequentie | Contact, daarna harde limiet | Snelheid omlaag | Bijbetalen | Sms, daarna snelheid omlaag |
| Voip | Nee | Nee | Nee | Nee |
| Tethering | Nee | Nee | Nee | Nee |
| Streaming | Ja | Ja | Ja | Ja |
Volgende pagina (Overzicht - 6/6)
