Hoofdcategorieën

Asus WL-500g Premium

SKU: WL-500gP, EAN: 4719543723081, T.net ID: 137102
54Mbps, 1, 4x 100Mbps, 100Mbps

Productreviews

De Asus WL-500g Premium werd door 6 tweakers beoordeeld, die het product gemiddeld als goed beoordeelden. De prestaties werd het meest gewaardeerd, terwijl men het minst positief was over de ondersteuning.

Review schrijven


Scorekaart

  # Gemiddelde
Algemene beoordeling6Beoordeling: goed
Featureset4Beoordeling: goed
Prestaties4Beoordeling: zeer goed
WLAN-bereik3Beoordeling: zeer goed
  # Gemiddelde
Betrouwbaarheid6Beoordeling: goed
Beheersbaarheid6Beoordeling: goed
Ondersteuning4Beoordeling: goed
Prijs6Beoordeling: goed

Reviews van bezoekers

Sorteren op: chronologie | waardering

Review door M-Opensource - vrijdag 8 februari 2008 14:12
3
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Prestaties Beoordeling: zeer goed
WLAN-bereik Beoordeling: zeer goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Beheersbaarheid Beoordeling: zeer goed
Ondersteuning Beoordeling: goed Prijs Beoordeling: zeer goed 
Ongeveer een jaar geleden ging ik samenwonen en moest ik dus een nieuwe router aanschaffen, de oude bleef namelijk bij ouders en broer. Het liefst wilde ik een router die ook gelijk een printserver bevatte. Ik ging op zoek en vond... De Wl-500g Premium van Asus.
Specificaties en featureset
Specificaties
- 1x WAN poort (RJ45, 10/100 mbps)
- 4x LAN poort (RJ45, 10/100 mbps)
- 2x wireless antenne (1 intern, 1 extern)
- 2x USB 2.0 poort
- Wireless: 802.11g: 6, 9, 12, 18, 24, 36, 48, 54Mbps, 802.11b: 1, 2, 5.5, 11Mbps
- Wireless encryptie 64/128-bit WEP, TKIP, AES, WPA, WPA-PSK
Features
- Geintegreerde FTP server
- Geintegreerde printer server
- Geintegreerde BitTorrent, HTTP en FTP downloadfunctie naar externe harddisk
- Easy Setup button
- Firewall (NAT en SPI)
- MAC authenticatie
- Printer, webcam, harde schijf en USB stick op USB poorten aansluiten om te delen
Gebruik van Wl-500g Premium in netwerk
Ik gebruik de Wl-500G Premium in een 100mbps cat5e netwerkje waar 2 vaste pc's aan vast hangen en 1 laptop via het wireless signaal met de router praat. Daarnaast hangt er een VOIP telefoon van Siemens aan en een oude Xbox die als media center dient.
De router zelf hangt met de WAN...
Negatieve eigenschappen:

- Firmware installeren/upgraden duurt erg lang (soms tot 10 minuten)
- FTP features zijn niet erg uitgebreid, maar werkt wel naar behoren
- BitTorrent downloads lopen lang niet altijd lekker (dit is via geintegreerd protocol/torrent servertje, via pc loopt prima)

Positieve eigenschappen:

- Erg stabiel onder grote hoeveelheden dataverkeer
- Custom firmware is mogelijk en goed beschikbaar
- Printers zijn zeer simpel aan te sluiten en te gebruiken (wel even handleiding lezen over poortconfiguratie)
- Externe harde schijf of usb stick wordt snel opgepikt en gedeeld in het netwerk
- FTP server makkelijk in te stellen en te gebruiken
- Zeer goed bereik van Wireless signal

Review door wpte2 - zaterdag 22 september 2007 18:26
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: goed Prestaties Beoordeling: zeer goed
WLAN-bereik Beoordeling: zeer goed Betrouwbaarheid Beoordeling: voldoende Beheersbaarheid Beoordeling: zeer goed
Ondersteuning Beoordeling: slecht Prijs Beoordeling: goed 
Waarom ik de router kocht
Ik heb deze router gekocht omdat mijn oude (goedkope) router het begaf.
De doos
Toen ik de WL-500G Premium binnen kreeg zat hij niet in een al te grote doos, de doos van mijn oude router was ongeveer even groot. Toen ik de doos open maakte zag ik dat de router echt een stuk groter was dan mijn oude, niet dat ik dat erg vond, want hij ziet er erg solide uit.
Ook de antenne is redelijk groot, maar dat heeft een rede (zie test resultaten).
De adapter is lekker klein
Uiterlijk
De router zelf ziet er erg goed gekoelt uit, hij heeft overal kleine gaatjes (boven en onderkant maar ook aan de zijkant) en blijft daardoor na mijn ervaring ontzettend koel, zelfs tijdens zware belasting :)
Ik vind de hem ook best wel mooi vorm gegeven, hij ziet er niet uit als een of ander goedkoop plastic dingetje, maar juist erg professioneel en strak gestyled.
Ik heb vaak gelezen in reviews dat de lichtsterkte van de lampjes veel te sterk was, ik ben het daar totaal niet mee eens. De lichten zijn redelijk zwak maar toch duidelijk zichtbaar op grote afstanden.
Instellen en installeren
Het instellen ging redelijk makkelijk: gewoon het EZ knopje indrukken en je kan zo via een programma van...
Negatieve eigenschappen:

Overgevoelige firewall (zet dat kreng gewoon direct uit)
Crasht af en toe
Slechte support van asus

Positieve eigenschappen:

Start snel op
Instellingen zijn snel opgeslagen en actief
Ongeloofelijk veel opties
Goed draadloos bereik
FTP server
Netwerk printer
Lage ping optie
Managen van de bandbreedte die word gebruikt

Review door Rense Klinkenberg - vrijdag 10 augustus 2007 01:34
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: zeer goed Prestaties Beoordeling: zeer goed
WLAN-bereik Beoordeling: geen Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Beheersbaarheid Beoordeling: zeer goed
Ondersteuning Beoordeling: zeer goed Prijs Beoordeling: goed 
Aangezien mijn Sweex middels vastlopers vaak liet weten niet blij te zijn met het .torrent verkeer, werd het tijd om eens rond te kijken naar een alternatief. Uiteraard moest die wel wat degelijker zijn en ook tegen een beetje verkeerd kunnen. De volgende eisen waren gesteld:
  • Wifi
  • Fatsoenlijk 100mbit, dus geen el-cheapo router met een brakke switch erin
  • Geen problemen met veel torrent verkeer
  • Aanpasbare firmware, zodat er meer getweakt kan worden
Vooral de laatste eis beperkte het aantal mogelijke routers behoorlijk. Uiteindelijk is toch de keuze gevallen op de Asus WL-500gP, die er ook nog erg netjes uitziet.
Na ontvangst heb ik vrijwel direct de bestaande firmware vervangen door Tomato, omdat de standaard firmware er nog slechter uitzag dan die van Sweex en ook niet fijn werkte. Tomato is een stuk gebruiksvriendelijker. Helaas werkt de USB aansluiting niet en de download manager is ook niet meer te gebruiken. Op zich lijken het me wel leuke opties, maar ik had ze toch niet nodig.
Nu, na enkele maanden gebruik, ben ik nog erg tevreden met de aankoop. De router is nog nooit vastgelopen en mijn kabelsnelheid is ook altijd...
Negatieve eigenschappen:

- Lampjes zijn redelijk fel, waardoor het geheel best wat licht geeft
- Firmware installeren behoeft redelijk wat geduld

Positieve eigenschappen:

- Erg stabiel
- Mogelijkheid tot custom firmware
- Veel dataverkeer mogelijk
- Nette vormgeving

Review door BiG-GuY - zaterdag 3 maart 2007 18:57
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer goed Featureset Beoordeling: zeer goed Prestaties Beoordeling: zeer goed
WLAN-bereik Beoordeling: goed Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer goed Beheersbaarheid Beoordeling: goed
Ondersteuning Beoordeling: zeer goed Prijs Beoordeling: zeer goed 
Zoals je kan zien ben ik er erg tevreden mee

Heb hem nu paar dagen, nadat mijn 'oude' router ASUS WL500g Deluxe er van de ene-op-de-andere dag ermee ophield...

Na stekkers erin geplugd te hebben.
Ingelogd op het IP, makkelijke wizard om de basis instellingen aan te passen.
Daarna paar keer rebooten om alle settings juist te krijgen.

En nu is die up and running zonder problemen.

Enige wat ik nog steeds irritant vind bij ASUS routers is dat die 20seconden moet rebooten als je paar settings aanpast...
En bij deze de oranje verlichting, maar dat is meer persoonlijke voorkeur..
Negatieve eigenschappen:

- 20 seconden reboottijd, als je paar settings aanpast... (had de vorige ook)
- Oranje verlichting uit hele apperaat (houd niet van oranje)
- Bereik is nog steeds niet goed genoeg om in mn hele huis bereik te hebben, daarvoor gebruik ik een externe antenne de Asus WL-ANT 150 (Omni-Directional, 5 dBi, R-SMA, RP-TNC)

Positieve eigenschappen:

- Snelle verbinding (merk geen verschil tussen directe kabel of via router) heb Multikabel Power (7000kbit/s down en 1024kbit/s up)
- Makkelijke wizard voor eerste setup
- MAC filtering, geen WPA/WEP meer nodig
- Nintedo DS werkt zonder problemen online
- FTP server erg handig
* Ook handig voor thuisnetwerk, centrale opslagplaats
- Bereik is goed voor een standaard antenne (beter dan mn oude WL500g deluxe)

Review door Romio - zondag 16 juli 2006 15:00
Algemene beoordeling Beoordeling: goed Featureset Beoordeling: geen Prestaties Beoordeling: geen
WLAN-bereik Beoordeling: geen Betrouwbaarheid Beoordeling: goed Beheersbaarheid Beoordeling: goed
Ondersteuning Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: voldoende 
Na lang zoeken en informeren naar (voor mij) de beste router heb ik besloten om toch maar de asus te nemen. Moest upgraden i.v.m. met de snelheidsverhoging van @home en mijn oude draytek 2200E kon het niet meer aan.
Besteld en een paar dagen later kon ik hem ophalen.
Doosje open en ja hoor daar is die dan. De WL500g-Premium.
Doosje toch maar een keer ondersteboven gehouden maar nee niets extra's was toch wel wat meer van asus gewend wat betreft de mobo maar nee hier zit alles in wat je nodig hebt om hem aan de praat te krijgen. Netwerk kabeltje, adapter, atenne, documentatie/cd en de router.
Ok nu de configuratie.
hmm, leuk een welkoms boodschap, klik weg ermee. wizard leuk, weg ermee.
Nieuwe firmware erop, jeetje duurt dat zo lang? kan het ook sneller? (nee dus)
Ok computernaam invullen en kijken wat de doorvoor snelheid is naar internet. Wow 8 mbit nice. Ok en nu Wifi. WPA2-PSK. ok dat gaat niet goed ik krijg geen ipadres. Ok nu ff open proberen, hmm ook geen ipadres. Na een paar dagen configureren en testen (wifi alleen) heb ik hem toch aan de praat en waar lag het aan? mijn laptop. lang leven windows die niet op een andere key wilde draaien (nu dus wel).
Over het algemeen ben ik zeer tevreden over mijn nieuwe aanwinst....
Negatieve eigenschappen:

Documentatie (bij mijn oude draytek had ik toch veel meer documentatie).
reboot van 20 seconden?? moet dat? kan het ook korter.
Firmware installeren duurt lang.
Alleen vpn passtrough.

Positieve eigenschappen:

USB mogelijkheden (usb-hub er achter schijnt ook te werken heb het nog niet gestest).
Downloaden zonder de pc (wel nodig om de download te starten).
10/100mbit op de wanpoort.

Review door rkloost - dinsdag 11 juli 2006 18:51
Algemene beoordeling Beoordeling: zeer slecht Featureset Beoordeling: geen Prestaties Beoordeling: geen
WLAN-bereik Beoordeling: geen Betrouwbaarheid Beoordeling: zeer slecht Beheersbaarheid Beoordeling: slecht
Ondersteuning Beoordeling: geen Prijs Beoordeling: slecht 
Zaterdag 8/7/2006 De WL-500g Premium aangeschaft.
De router netjes aangesloten en geconfigureerd. Direct een
Toshiba 160 GB USB2 externe schijf aan de router gekoppeld.
Vervolgens gecontroleerd of e.e.a. werkte
NTFS probleem met sharing: Firmware 1.9.6.9 geinstalleerd.
NTFS probleem leek onder controle.

Geprobeerd WPA-PSK TKIP aktief te krijgen... Niet gelukt.
Wilde alleem maar WPA2 AES...
WEP 64/128 ging wel goed maar is kraakbaar.

Dinsdag 11/7/2006 bij het draaien/opzijzetten van de router spontane reboot:
Na enig zoeken bleek de stroom aansluiting adapter op router e.e.a. te veroorzaken.

Ik was van plan de router te gaan voorzien van alternatieve firmware,
maar ik ben van dat plan afgestapt toen de problemen met de stroomvoorziening optraden.

Vergeleken met de Linksys WRT54GL is de configuratie van de ASUS
WL-500g Premium onoverzichtelijk en niet intuitief.
Negatieve eigenschappen:

Configuratie van WIFI encryptie is niet goed mogelijk.
Aansluiting adapter naar router is gammel, waardoor spontane powercyles optreden bij verplaatsen of draaien van de router.

Positieve eigenschappen:

Firmware update ging probleemloos. Duurde 12 minuten maar gaf geen problemen.
Automatische setup-wizard bij eerste keer inloggen op de router.

VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: