Index » Nieuws » Polls » Core » Hardware » Fins onderzoek: 'GSM-straling blijft binnen de perken' » Poll: Ben jij overtuigd van de veiligheid van GSM-straling?
Poll
Ben jij overtuigd van de veiligheid van GSM-straling?
- Nee, ik ben onzeker over de veiligheid
-
47,4%
- Ja, mobiele telefonie is veilig
-
24,8%
- Nee, ik ben overtuigd van de schadelijkheid van GSM-straling
-
24,1%
- Geen mening
-
3,8%
Aantal stemmen: 133. Deelname gesloten op 16-03-2005 21:17. Stemmen is niet meer mogelijk.
Deze poll maakt deel uit van het artikel 'Fins onderzoek: 'GSM-straling blijft binnen de perken''.
Reacties
Laatst stond er een artikel over een onderzoek op Tweakers, welke bewees dat een GSM mutaties in het DNA en de cellen kon teweegbrengen en dat GSM's wel degelijk tumoren konden laten vormen.
Wat ik me afvraag is of dit ook geldt voor draadloze koptelefoons...ik zit namelijk een groot deel van de dag met een grote draadloze koptelefoon op.(als vervanging voor PCspeakers)
En gezien de power die deze koptelefoon slurpt denk ik zelfs dat een grote koptelefoon zoals die van mij vele malen krachtiger en dus schadelijker is dan een GSM.
Ik maak me nu wel serieus zorgen, immers ik maak al jaren meerdere uren per dag gebruik van deze koptelefoon.
Ik heb een voorgevoel dat een grote koptelefoon wel eens velen malen schadelijker kan zijn dan een mobiele telefoon, immers hij verbruikt meer power en ik gebruik hem veel frequenter en veel langer dan dat je met een mobiele telefoon zou doen.
Tevens zijn de magneten in deze koptelefoon velen malen groter en krachtiger dan die van een mobiele telefoon...wat zorgt voor een groter en krachtiger elektromagnetisch veld.
PS: Ik vermoed dat de data die naar de draadloze koptelefoon gestuurd wordt gezonden wordt over radiogolven.
Ik weet dat deze natuurlijk niet zo sterk zijn als die van een radarsysteem waarmee je een mens zoals iemand het heel subtiel bracht "kan koken als in een magnetron", maar dit lijkt me naast de schadelijke effecten van het elektromagnetische veld er nog eens een schepje bovenop te doen....al weet ik niet zeker in hoeverre deze radiogolven schadelijk zijn...immers het is veel zwakker dan een radarsysteem, maar toch zelfs al zou het 0,1% of 0,01% van de kracht hebben, na een aantal jaar elke dag uren de koptelefoon opgehad te hebben kan de schade wel eens geaccumuleerd zijn of aan het accumuleren zijn tot schadelijk niveau.
PPS: Moeten er geen kanttekeningen geplaatst worden bij het feit dat dit een Fins onderzoek is en dat Finland het grootste marktaandeel ter wereld heeft op het gebied van GSM's?
Zo groot dat de omzet van Nokia percentages uitmaakt van het BBP/BNP van Finland?
Ik wil de wetenschappers welke dit onderzoek hebben gedaan niet aantasten in hun integriteit, maar Finland heeft wel grote belangen bij een positieve uitkomst van zo'n onderzoek.
That's all i'm saying...tevens dit is een wel veel matigere toon dan een eerder (Brits?) onderzoek welke mutaties in DNA had bewezen.
Wordt wel moeilijk om zo tot een conclusie te komen.
Ik ben niet overtuigd van de veiligheid van GSM's, de vraag is natuurlijk of het wel veilig moet zijn. Veel mensen roken immers ook, zelfs in het bijzijn van andere mensen en daarvan weet men ook dat het in de meeste gevallen slecht is.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden
Uitgever van: