Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Welke browser gebruik je op dit moment het meest?

Internet Explorer 6.0
67,7%
Firebird
8,7%
Mozilla
8,6%
Opera
6,2%
Safari
2,2%
Iets anders
2,0%
Internet Explorer 5.0
1,5%
Internet Explorer 5.5
1,4%
Netscape
0,9%
Konqueror
0,8%

Aantal stemmen: 29.812. Deelname gesloten op 10-02-2004 16:46. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Toch een hoop browser versies al meegmaakt...
Begonnen met IE 3? (die bij Windows 95 erbij zat).
Toen overgestapt naar Netscape Navigator 3.0 Gold.
Vervolgens naar Netscape Communicator 4.0 en later 4.5/6.
Toen werd Netscape achterhaald en was het de beurt aan IE 5.5 en later IE 6.0 en dan nu IE 6 met SP1.

Opera heb ik ook wel eens gedraaid maar dat vond ik geen fijne browser. IE 6 SP1 it is.

LOL Ja, alleen Opera geprobeerd. Als je IE fijn vind, maar toch wat safer wil, moet je eens naar Firebird kijken. (www.mozilla.org en dan firebird klikken)

Niet alleen als je safer wilt, ook als je een browser wilt die gewoon goed rendert.

ja of mozilla downloaden, doen beide hetzelfde (allebei gecko engine) alleen is mozilla de gehele suite en firebird alleen de browser. vind het daarom beetje erg slap dat ze daarom 2 opties hebben genomen. nu lijkt het net alsof mozilla slecht scoort terwijl deze eigenlijk erg goed scoort. Ik gebruik mozilla op mn workstation omdat ik de mail client gebruik, bij mn zusje heb ik alleen firebird geinstalleerd omdat ze voor de mail snotmail gebruikt. onder mijn win install gebruik ik trouwens ook firebird omdat ik daar mn mail nie check.

just my 0.02c

Hmm de uitslag van deze poll laat toch wel zien dat er onder de tweakers meer mensen zijn die inzien dat IE geen perfecte browser is en dat er veel betere alternatieven zijn.

Als ik me niet vergis is zoiezo het aantal "alternatieve" browsers toegenomen, ik hoop dat het voor M$ een stimmulans is om IE een keer te fixen en ervoor te zorgen dat de standaarden worden nageleefd.

Ik moet zeggen dat ik IE 6 lang heb gebruikt maar nu Firebird echt beter en sneller vind

Vind ik eigenlijk best meevallen... 2/3 van de tweakers gebruikt dus 'gewoon' ie.

laten we er even van uitgaan dat tweakers mensen zijn die een browser kiezen die ze het beste vinden, dan vind 2/3 van de tweakers dus ie de beste browser (voor zichzelf).

Als je bedenkt dat een groot deel van de internetters niet weet dat er ook een andere manier is om te browsen dan met ie, dan verklaart dat het hoge getal dat je daar ziet.

Zodra jij zegt "leten we er van uit gaan dat..." stop ik met lezen want daarna kan toch niets zinnigs meer komen. Laten we er van uitgaan dat iedereen 3 voeten heeft, dan kunen we concluderen dat vrijwel alle schoenfabrieken een slecht produkt leveren (nl paren schoenen). Niet mis met deze bewering. waarheid als een }:O

de poll vraagt overigens naar de meest gebruikte browser, de aanname dat dat ook de browser is die zij het beste vinden is ook wat voorbarig. Je hebt niet altijd de keuze, misschien weten ze niet wat er te koop is (firebird zie ik niet in wat meer zou kunen bieden dan mozilla en is nog in beta, opera heb ik een blauwe maandag gebruikt, konqueror 1 keer en van safari zou ik niet eens weten wat het wel en niet is. Bij netscape ga ik er maar even vanuit dat netscpe 4 bedoeld wordt netscape 7 heb ik ook nog nooit gebruikt.

Ik gebruik mozilla, maar ik weet niet of ik dat de beste browser uit het rijtje vind. van degenen die ik zelf ervaren heb is mozilla de beste, maar er zijn er nog zat waar ik geen mening over heb.

we kunnen er beter vanuit gaan dat een grote moot van de tweakers bezoekers geen tweakers zijn maar gewoon mensen die niks zinnigs te lezen hebben.. of gewoon graag up to date zijn & meer niet..?

nou, ik heb voor IE6.0 gekozen omdat ik deze tegenwoordig altijd gebruik en er eigenlijk _weinig_ problemen mee heb. Ik vind alles snel genoeg gaan en hij loopt nauwelijks vast... en daardoor eigenlijk ben ik nooit naar een alternatief gaan zoeken.

Natuurlijk zijn er veel mensen die gewoon iets willen lezen en up-to-date willen blijven.

Maar om dan te zeggen; Je bent pas een 'tweaker' als je een andere browser dan IE gebruikt, vind ik echt te ver gaan. Dan moet je imho nog veel leren..

Je bent pas een Tweaker als je in ieder geval al wel eens een andere browser hebt geprobeerd en op basis van je EIGEN voorkeur een keuze maakt. Je bent geen Tweaker als je je een browser laat opdringen door een softwarefabrikant en nog nooit naar andere hebt omgezien. Hoe kun je anders een keuze maken?

Ja alles leuk en aardig dat de andere browsers de w3c standaars exact gebruikt en IE zelf wat aanpassingen heeft gedaan.

Maar een website maken die er dan in zowel IE als Mozilla er goed uitziet wordt wel lastig.

Zo doet IE zonder enige reden een stuk ruimte om een submit knop in een formulier waardoor je div wat groter moet zijn, Mozilla doet het niet en neemt dus minder ruimte in maar dan zit je met een stuk lege ruimte onderin. Mozilla's manier vind ik beter maar hou toch het meest rekening met IE omdat 80% van mn bezoekers dat gebruiken. In mozilla ziet het er dan ook nog prima uit maar had liever dat IE het op de manier van mozilla deed.

Als je een goede doctype mee geeft, dan heb je die ruimte niet.
Tenminste niet met XHTML :o

Opera rulez forever!

www.opera.com :D

This posting has been made available by Opera Software

voor mij geld 't zelfde :)

maar dat ong 70% IE gebruikt!!!!!!!!! Ik schrok me te pletter :S Die mogen hun browser nog wel wat 'tweaken' ;)

100% gelijk :D

Voor mij blijft opera nr1 - gewoonweg om de super-tweakable en handige userinterface met enorm veel kleine maar onmisbare handigheden eens je ze gewoon bent...

Joehoe, Opera rulez.... zeker met goeie getweakte file settings zodat ook Realplayer en Quicktime media zonder problemen draaien zonder de originele spelers. Wel via Media player classic.

Dan ook nog een plugin erbij voor de acrobat bestanden tijdens een onderzoekje ;)

Maar ik moet zeggen dat Firebird ook heel aardig loopt.

Wat denk je dat Media Player Classic nodig heeft om quicktime en realmedia af te spelen???

Juist ja, de onderdelen van quicktime en realmedia zelve. Of je nou die player gebruikt of een ander eis hetzelfde, spelen doen ze allemaal. Tis gewoon die onderdelen.

media player classic kan ook gebruik maken van quicktime alternative en real alternative... volgens mij worden beide zelfs meegeleverd...

Ja Opera rulez! Zeker nu ze toch wat stabieler aan het worden zijn ;).

Voor zover ik weet de enige browser met mouse gestures :).

Voor zover ik weet de enige browser met mouse gestures
Het zit er wel niet standaard in, maar met heel weinig moeite heb je die ook in Firebird:

http://texturizer.net/firebird/extensions/#mousegest

En check al die andere coole extensions.
8-)

En in K-meleon en Mozilla.

Dat zijn dus al 4 browsers die mousgestures ondersteunen :Y)

probeeer eens Avant Browser (zitten ook een drietal mouse gestures in)

Uiteraard Mozilla Firebird 0.7! Wie niet :)

Inderdaad, wie niet?

Firebird werkt fantastisch! :9~

Ik heb steeds IE gebruikt, ben toen overgeschakeld naar Opera, werkte heel fijn, geen klagen over, toen uit nieuwsgierigheid Firebird getest en ben nu definitief volledig overgeschakeld op Firebird.
Ik moet van geen IE meer weten! :Y)

/edit: Waarom overbodig? Ik deel mijn ervaringen en zeg hoe ik tot Firebird gekomen ben...

edit: Waarom overbodig? Ik deel mijn ervaringen en zeg hoe ik tot Firebird gekomen ben...
Nee, je zegt alleen dat je tot Firebird gekomen bent. Argumenten waarom je gekozen hebt voor FB zie ik niet. Behoorlijke loze post dus IMHO (NOFI).

Yep ik ben het met je eens.
Ik was al een tijdje op zoek naar een goede vervanger van IE.... en tja Opera heb ik ook een tijd gebruikt, maar persoonlijk vind ik die wat vaag omgaat met tabellen.
En Rabobankt telebankieren kan ook niet via Opera....
En tja met Firebird werkt dat wel goed.
En het tabbrowsen is echt ideaal.....
Ik denk dat als meer mensen inzien dat IE echt niet alles meer is, ze langzaam overstappen op Firebird ;)
Ik ben al over nu nog de rest ;)

Ik kan je aanraden de laatste nightly build (trunk) te downloaden, deze is nog sneller dan 0.7.0, heeft een prachtige download manager, de mogelijkheid tot smooth scrolling onder Linux, en nog meer geweldige features!

Ik heb de file hier maar even van opgezocht aangezien ik hier zeer benieuwt naar was, omdat firebird 0.7 mij al goed beviel ;) Voor de geintresserde: http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firebird/nightly/latest-trunk/

Wie niet?
Internet Explorer 6.0 (66.6%)
666 }>

The number of the beast.. Zegt genoeg toch? :D

Okok, ik geef eerlijk toe: IE 6 sp1 is gewoon de fijnste vind ik. Ja, heb mozilla een paar keer geprobeert maar toch blijf ik dan verlangen naar IE, waarschijnlijk omdat ik (we) er al met windows 95 al mee zijn opgegroeid en de interface eenvoudig is. Veel mensen klagen over IE, en dat komt denk ik omdat IE van MS komt en daar niet zo goed tegen kunnen. (pff, wow mozilla is wel 0,4 sec sneller met laden) Laat gewoon ieder zijn eigen browser nemen, als je je er maar gelukkig mee voeld.
Het fijt dat iedereen weet dat er bugs in zitten lijkt me logisch. bv het aantal mensen dat mozilla gebruikt is 'klein' ten opzichte van IE en komen er dus minder bugs in het daglicht. Er is geen perfecte brouwser.

Vind je al die security-holes en spyware/dialers/toolbars dan ook zo fijn? :?
1 linkje naar britney2.jpg en je PC start niet eens meer op. :/
Lekker browsertje :P :+

Wanneer 90% van de internetters Firebird zou gebruiken zouden er vanzelf Firebird bug exploits etc verschijnen.

...en dan zouden ze binnen een dag zijn opgelost :)

Net zoals er natuurlijk meteen honderden Apache-wormen gemaakt zouden worden als 70% van de webservers op Apache zou draaien.

Oh, wacht, Apache draait al op 70% van de webservers? Oh, dan is er waarschijnlijk iets mis met jouw stelling!

Maar dan patched 9 van de 10 mensen niet :Z

[Edit]Reactie op T-MOB

Behalve dat Apache door systeembeheerder (die meer kennis van zaken hebben/zouden moeten hebben) en een browser iets is voor elke knuppel die zijn muis op zijn bureau kan bedienen.

[Edit]Reactie op LintuxCx

en dat komt denk ik omdat IE van MS komt en daar niet zo goed tegen kunnen
Ik weet eerlijk gezegd niet waar dit op moet slaan. Ik ben over het algemeen vrij tevreden met Windows XP, ik vind Mozilla alleen prettiger werken dan IE.
Voor developers is de uitgebreide JavaScript console weer handig als ze bezig zijn met JavaScripts.
Het fijt dat iedereen weet dat er bugs in zitten lijkt me logisch. bv het aantal mensen dat mozilla gebruikt is 'klein' ten opzichte van IE en komen er dus minder bugs in het daglicht.
IE6 is nu al 2 jaar oud (als ik het goed heb) maar er zitten nog serieuze bugs in die MS in die tijd nog niet heeft opgelost, en misschien nooit gaat oplossen ook.

Neem nou die Briney2.jpg die Sinbad hierboven noemt. De extensie .jpg geeft al aan dat het om een plaatje gaat, maar in het bestand zit een gecodeerd stukje JavaScript, wat uiteindelijk weer een VB script blijkt te zijn. Dat stukje VB script download vervolgens het virus en voert deze meteen uit. Mozilla en Opera geven een error a la "dit plaatje is corrupt/onleesbaar", wat mij veel logischer lijkt dan klakkeloos script uit een plaatje uit te voeren.

Vergeet trouwens niet dat bijv. Mozilla opensource is, en dat iedereen die door de source heen kijkt een potentiële beveligingslek kan vinden, en als hij/zij er zin in heeft zelfs kan fixen.
Er is geen perfecte brouwser.
Hoewel ik hierboven als een erge Mozilla-fanboy over zal komen, ben ik het hier met je eens. Ook Mozilla heeft zo zijn foutjes :)

blijf ik dan verlangen naar IE, waarschijnlijk omdat ik (we) er al met windows 95 al mee zijn opgegroeid
Ja, maar in den beginne met windows 95 hadden we allemaal nog netscape hoor. Ik weet niet of je ooit met internet explorer 3.0 hebt gewerkt, maar dat was helemaal rampspoed.

Nee, er gaat niets boven 'Zilla, en IE wordt helaas nog vaak door je neus geboord :(

Dat zegt alweer genoeg over jouw kennis over alternatieve browsers.

Als je de moeite had genomen om Bijv. firebird te gebruiken, dan had je gemerkt dat de interface erg overeen komt,
en dan bedoel ik de plaatsing van knoppen ed, zelfs mijn ma kon er binnen een uurtje prima mee werken, en die weet niet eens hoe het start menu werkt...

bovendien zijn de 'Geavanceerde' instellingen erg makkelijk en duidelijk

dus het argument wat je nu geeft is echt kul

Ik vind firebird een van de beste browsers, alleen mis ik toch wel een aantal dingen. ActiveX is er een van, en naturrlijk activeX is niet een van de veiligste plugins, maar in sommige gevallen onmisbaar. Tabbrowsing maakt in ieder geval veel goed.

Hmm, toch een hoop tweakers die zich eigenlijk geen tweaker mogen noemen hier :+

Want er is nu dus al zo'n 262 keer op IE geklikt, wat meer is als de rest bij elkaar, dat is toch even "schrikken", ik verwachte toch dat de tweaker zo langzamerhand wel weet dat IE niet de snelste, handigste en veiligste browser is en dat er veel betere alternatieven bestaan.

Zoals Mozilla, die heeft en een veel betere CSS support, heeft wel een fatsoenlijke download manager, heeft wel een fatsoenlijke pop-up en cookie manager, heeft wel tabbed browsing en heeft geen bugs die al lang bekend zijn maar die niet opgelost worden.

Ik vind het dan ook vreemd dat er nog zoveel mensen op IE geklikt hebben, ik persoonlijk kan me niet voorstellen wat er nu fijner is aan IE vergeleken met Mozilla/Opera, het is niet sneller bijvoorbeeld en op 0,1% van de site's na worden alle site's goed weergegeven.


Mozilla heeft geen bugs omdat het "nouwelijks"gebruikt word tov IE.
OMG, meen je dat? :/
Mozilla.org heeft een enorm team van programmeurs/vrijwilligers achter zich staan.
Daarnaast wordt bij mozilla.org ook geluisterd naar wat de mensen willen, je kan features aanvragen/dicusiëren en bugs worden gefixed indien je een form invult. Deze mogelijkheid ben ik nergens bij IE tegengekomen? :?

En daarnaast heeft mozilla/firebird ook nog eens een hoop meer features, is het een stuk veiliger, en er zit vooruitgang in. :) (In tegenstelling tot IE, waar al 2+ jaar geen ontwikkeling meer inzit, en alleen maar OS gevaarlijke bugs in gefixed worden)

Persoonlijk vind ik dan FireBird ontzettend veel kan/goed is, gezien er nog niet eens een 1.0 versie is. :o

Website developers moeten zich ook altijd aan de beperkingen in IE houden. Werkt je site net lekker in Opera/FB, :), krijg je dan IE voor je kiezen. :'(
Een heel hoop dingen die je veranderen moet, en zelfs een heel hoop dingen waar je niks aan kan doen. (Of je zit al met hacks te werken)

@sinbad:
Website developers moeten zich ook altijd aan de beperkingen in IE houden. Werkt je site net lekker in Opera/FB, , krijg je dan IE voor je kiezen.
Een heel hoop dingen die je veranderen moet, en zelfs een heel hoop dingen waar je niks aan kan doen. (Of je zit al met hacks te werken)
Je kan het ook andersom zien: heb je net lekker je IFRAME in elkaar geknutseld volgens XHTML standaard en doe je wat slimme truuks met standaard CSS2.0 om het een beetje mooi te kunnen scalen. Wat blijkt... Dat werkt tot nu toe dus nog _steeds_ niet in Mozilla/Firebird...

Als een site XHTML/CSS2 compliant is, betekent dat nog niet dat ie 'doet' wat jij wilt. Stel je wilt een gele achtergrond:

<style type="text/css">
body { background-color: #000000; }
</style>

Helemaal CSS2 valid, maar krijg je een gele achtergrond? Neen! Dat betekent dus dat er toch iets niet klopt aan je iframe/CSS2, alhoewel het 100% valid is. :) (W3.org kan ook moeilijk raden hoe jij wilt dat je site uitziet, W3 kan alleen maar content valideren. :>)

die paar millisecs maken mij nix uit
Het is weel meer dan een paar milliseconden verschil hoor. Ik heb verschillende browsers geprobeerd, en nu gebruik ik Firebird. Tot dusver is IE nog altijd de langzaamste van allemaal, in het gunstigste geval is IE 2-3 seconden langzamer en in het slechtste geval bleef IE gewoon hangen tijdens het laden. De snelheid, plus het feit dat Firebird een betere security heeft en een aantal functies die het browsen een stuk sneller maken (meteen opslaan zonder dialog na aanklikken link bijvoorbeeld), zorgen ervoor dat ik liever Firebird gebruik.

IE probeert naar mijn idee voor iedereen alles te kunnen, met als gevolg dat er voor de gemiddelde gebruiker een hoop overbodige zooi in zit en dat vertraagt de zaak.

Je ben 1 belangrijke reden voor IE vergeten, je moet het niet installeren :Z
dat is toch dé reden waarom IE gebruikt wordt, evenals msn enzo...

Precies, ik ben ervan overtuigd dat anders Opera de totale browsermarkt veroverd had...

Firebird is anders ook alleen een zipje wat ergens gedumped moet worden, dat lukt bijna iedereen...

dat lukt bijna iedereen...
ga jij het maak even aan mijn ouders uitleggen hoe dat werkt. zodra er geen grote blauwe e op het bureaublad staat dan gaan ze gillen (ja ja, ik weet dat je ikonen aan kan passen) ik heb het ondertussen opgegeven om mensen een andere browser aan te bieden omdat ze toch beginnen te zaniken dat het IE niet is. ik denk dat er gewoon veel mensen zijn die niet zonder hun dagelijkse bug/exploit/virusje kunnen

Ik heb o.a Opera gebruikt en vond dat er veel te veel overbodig spul op mn scherm kwam :)

t is pas erg kort door de bocht om te stellen dat iedereen die IE gebruikt geen tweaker is. IE6 voldoet ondanks alle gaten en het niet geupdate worden voor mij omdat ik niet meer nodig heb, en dit voor mij goed werkt.

die .jpg scriptjes werken bij mij trouwens niet, zal wel iets zijn wat ik ooit ingesteld heb..? :P

dan moet je de opera 7.5 beta eens downloaden... die is een stuk minder 'vol' dan 7.23
is nu mijn standaard browser :) net als v6b en v7b weinig bugs en toch veel vernieuwend... loopt lekker snel en stabiel, enige bug tot nu toe is dat ie zomaar crasht nadat ie 4 uur staat te idlen en je er opeens weer mee gaat werken ;)

linkje http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=39541

edit: 7.5b heeft btw een skin 'windows native', die past zijn skin aan aan de skin die je op dat moment in hebt gesteld in windows (werkt ook met styleXP ja :P)

Gepost door Beaves


Hmm, toch een hoop tweakers die zich eigenlijk geen tweaker mogen noemen hier

Want er is nu dus al zo'n 262 keer op IE geklikt,..
edit:
nu al z'n 67,7% (18834) dat spreekt voor zich dacht ik zo
Goh heb je dat even verkeerd, ELKE tweaker hier heeft een eigen mening over de browser die hij/zij gebruikt, Elke tweaker denkt anders over gebruikersvriendelijkheid neem als voorbeeld de ené kan goed werken met WindowsXP/ de ander met Linux

Zo zit dat precies het zelfde met de i-net browsers, Alles hangt af van Gevoel, Omgeving en gebruikersvriendelijkheid,

De reden dat ik nog steeds gewoon IE 6 gebruik is heel simpel

Er komen hier veel maten van me langs, die achter me comp gaan als ik nog lig te pitten en met de "bek vol tanden" staan als ik er Opera op gooi ofzo, En buiten dat heb ik gewoon een goed gevoel bij het gebruiken van IE6 en vind het makelijk om te gebruiken,

Ik neem aan dat jij hetzelfde hebt met jou browser, je uit je mening goed, maar opent je post toch redelijk verkeerd, ik dacht toch dat iedereen zelf nog wel uit maakte welke browser hij/zij gebruikt ;)

Ik begrijp eigenlijk niet zogoed waarom iedereen nog IE gebruikt. Het enige wat ik me kan bedenken is dat die mensen nog nooit gehoord hebben van Mozilla(Firebird)/Opera.
Owja, ik geloof dat IE 4 en 5 nog een stukje minder zwaar zijn.
Maar voor de rest...?? :r IE

Erg jammer dat er nog zo veel mensen IE gebruiken. Ik had wel verwacht dat dat onder Tweakers een stuk minder zou zijn. De manier waarop deze browser de standaarden naleeft (of eigenlijk niet naleeft) is echt ongelooflijk. Daarbij komen alle lekken nog bij die ook nog eens niet snel gepatched worden. Dan zou je toch denken dat de experts (Tweakers) de browser links zouden laten liggen. Het zou goed zijn als Microsoft eens een keer afgestraft zou worden voor haar arrogantie.

Ik vind IE6 prima werken. Is nix mis mee. Ik zie dan ook geen enkele reden om wat anders te proberen.

Beetje overbodige poll. Had ook gewoon met een script gemeten kunnen worden ;)

ennieweej: IE6

Waarom? Ten eerste identificeren veel alternatieve browsers zich als IE om zodoende niet bij voorbaat door sommige sites geweerd te worden. Ten tweede wordt er gevraagd welke je het meeste gebruikt. Kortom, je kan toevallig net wel even tweakers binnenlopen met je secundaire browser. Tevens zullen een hoop mensen wellicht op werk gebonden zijn aan IE terwijl ze thuis een andere browser gebruiken.

Ten eerste identificeren veel alternatieve browsers zich als IE om zodoende niet bij voorbaat door sommige sites geweerd te worden.
Daarom is het misschien wel eens interessant om de resultaten van deze poll te vergelijken met de resultaten van het script dat User-Agent: headers controleert. Hoe veel mensen zouden hun ID nog werkelijk faken? Ik doe het eigenlijk nooit en heb het nog nooit hoeven doen...

Al vrees ik dat de uitkomst van deze poll qua betrouwbaarheid zo mogelijk nog lager scoort dan headers lezen.

en je vergeet nog iets... je zal op ip moeten filteren anders gaan we gezamelijk kijke wie het vaakst op refresh kan drukken :) vraag me af hoe t.net dat zal houden :P

En wat nou als je met zn allen achter een router zit?

op zich kan ik het wel begrijpen dat IE zo populair is er zijn tal van redenen te verzinnen waarom je geen andere browser gebruiktt zoals ook menigmaal genoemd is in bovenstaande posts

Zelf gebruik ik firebird 0.7

de browsers die ik geprobeerd heb zijn;

Netscape 4/6/7
Opera 6 en 7
ie 4, 5, 5.5 en 6 sp1

Als er weer een webmaster van een site zegt dat hij zijn pagina niet wil aanpassen voor mij als Firebird gebruiker omdat maar 1 % van de gebruikers geen IE is kan ik toch mooi hier naar verwijzen.
Heel veel geen IE browsers doen net of ze IE zijn omdat je anders op nogal wat site's niet binnen komt. Zoals onlangs www.rabobank.nl en dat is nogal irritant. Terwijl de site het gewoon doet met Firebird als je eenmaal langs de controle bent gekomen. Wie bepaald nou eigenlijk of jou browser een website mag bezoeken, niet de webmaster vind ik.

Dat antwoord kopt niet.
Op tweakers is mss 7% voor Firebird, maar tweakers is maar een paar procent van de surfende bevolking, dus in werkelijkheid ligt dat getal veel lager.

Ik erger me hier als klant van de rabobank ook heel erg aan. Dat zij, met zo'n vooruitstrevende ecommerce strategie kiezen voor zo'n geringe ondersteuning is verwerpelijk.
Ik ben zelf Opera gebruiker en dat werkt ook gewoon met de Rabobank site. Die melding is nogal irritant.
Die kunnen ze beter vervangen met een melding voor IE gebruikers wanneer er weer een nieuw lek gevonden is. Daar is de wereld wél mee geholpen.

Waarom een poll?
Tweakers.net bezit toch weblogs? Lijkt mij veel intressanter!

Ik wil de echte tweakers statistieken ook wel eens weten! Mooi om er naast te leggen!

Zie ten eerste de reactie van spaceboy boven je. Ten tweede houdt Tweakers.net helemaal geen logs bij van gebruikte browsers, en ten derde zegt het aantal views dat met een bepaalde browser gedaan wordt weinig over het aantal personen dat hem gebruikt. Als een klein groepje die-hards met roodgloeiende F5-knop bijvoorbeeld Mozilla gebruikt, dan zouden die logs een vertekend beeld geven.

Volgens mij zijn het juist de hits die belangrijk zijn. Het is een beetje flauw om iemand die elke 10 minuten de site bezoekt net zo hard mee te tellen als iemand die maar 10 minuutjes per dag internet.

Kan zijn, maar in deze poll hebben zowel diehards als gelegenheidssurfers 1 stem. Een script met 1 hit per user zou dus wel kunnen - afgezien van het feit of het ook daadwerkelijk de meestgebruikte browser van die user is.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011