Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Welke performance-stimulerende middelen heb jij op je storage losgelaten?

Geen, ik gebruik een 7200rpm harddisk
64,7%
IDE RAID 0
11,6%
Geen, ik draai op 5400rpm
10,9%
IDE schijf met 8MB cache (geen RAID)
3,5%
10.000rpm SCSI
3,0%
IDE RAID 1, 5 of 10
2,4%
15.000rpm SCSI
1,5%
SCSI RAID
1,5%
Solid State storage
0,9%

Aantal stemmen: 10.229. Deelname gesloten op 04-09-2002 12:59. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  »


Geeft aan hoeveel mensen geen standaard IDE HD config draaien. Stukje inzicht dus.

Is het zo moeilijk om te begrijpen dat je met deze poll kunt zien welk percentage tweakers IDE RAID of SCSI gebruikt om een sneller storage systeem te krijgen? IDE RAID lijkt de laatste tijd nogal populair te zijn, dus leuk om daar eens een poll over te doen.

Ik blijf het maar jammer vinden dat je niet kan zien wie de poll gestart heeft, misschien iets om op de todo te zetten :? ;).

Wat maakt dat uit dan :?

Niet veel, maar ik denk eerder waarom je het er niet bij zet.

Poll: Geen, ik draai plain 5400 of 7200rpm IDE
Ik zou als basis van 5400 rpm uitgaan en als eerste optie 7200 rpm als performance stimulerend middel geven. Ik heb bewust al jaren 7200 rpm IDE schijven, omdat deze gewoon beter presteren dan 5400 rpm schijven (met gelijke cache). Zeker gezien het prijsverschil tussen beide varianten tegenwoordig, is het een goedkope manier om enige performancewinst te behalen. De enige reden die ik zie voor het samenvoegen van beide manieren tot een optie in de poll, is dat veel systemen standaard al met 7200 rpm schijven zijn uitgerust. Echter, het gaat er mij meer om dat de keuze voor 7200 rpm door de consument (de tweaker) bewust wordt genomen, omdat deze consument weet dat 7200 sneller is.

Ook zou je haast nog een optie 15k SCSI kunnen maken, alhoewel ik niet verwacht dat er veel mensen hiervan prive gebruik maken.
edit:
Ik zie dat de poll inmiddels enigszins is aangepast.

Raid1 is ook een stimulerend middel, aangezien een intelligente controller meerdere readskan verdelen over de RAID1 HDDs en ook de HDD die het dichtst met z'n kop bij de track zit de seek kan laten doen.

Tja, maar aangezien ik sneller stem dan dat ik nadenk (politiek, anyone? :)) heb ik voor de optie 1-5-10 gekozen terwijl ik een Fasttrak controllertje heb. En bij dat ding kan je de snelheidswinst behoorlijk op je buik kalken. Sowieso lijkt mij het opvoeren van je seektimes met een paar ms nauwelijks iets uitmaken, zeker niet als je een beetje fatsoenlijk gedefragmenteerde disks hebt...

Het ziet er naar uit dat IDE normaal gaat winnen. En dat is ook niet gek ook. Ik bedoel.

SCSI heel vet maar je moet het wel kunnen betalen. Al die dingen zijn best duur enzo in vergelijking met ide. En raid hetzelfde. 2x dezelfde hd is namelijk 2 x zo duur als eentje. Tevensa kleeft er ook een nadeel aan raid -0 dat met 1 schijf kapot alles weg. En jah, 4 schijven is helmaal onbetaalbaar

En dan niet te vergeten dat de mensen helemaal niet gebruik maken van zulke snelle oplossingen. Ik heb nog nooit het gevoel gehad dat mijn 2 7200'ers te langzaam zijn voor mij

En dan niet te vergeten dat de mensen helemaal niet gebruik maken van zulke snelle oplossingen. Ik heb nog nooit het gevoel gehad dat mijn 2 7200'ers te langzaam zijn voor mij

Dat is mijn reden voor de 7200 rpm zonder poespas.
Ik heb absoluut niet het idee dat bij gamen/internetten/word/excel dat mijn HDD de beperkende factor is.

Raid en scsi zijn mijn inziens leuk om te tweaken of nuttig bij een DB-server of een webserver...

Ik mis de optie SCSI 5400 of 7200 non RAID....

Dat heb ik namelijk (nast de nodige 7200RPM IDE's)

7200rpm SCSI is nogal achterhaald, die kunnen onder de normale 7200rpm categorie.

1 10.000 rpm SCSI-disk (Maxtor Atlas 10K-III 36 GB).

Die is veel sneller dan mijn ouwe RAID0 van 2 GXP75's.

Ik heb gisteren nog een 10.000 rpm U160 SCSI-disk Quantum Atlas 10K-III 18,4 GB gestest.

In de Benchmarks verslaat ie natuurlijk iedere IDE disc met seektime.
Qua throughput vond ik 'm echter vies tegenvallen

Toen is spellen ging laden vanaf die disc merkte ik ook amper verschil tov een 120GXP 60gig schijf.

Voor thuisgebruik >>vind ik<< SCSI HD's dus uitermate duur en nutteloos (alleen voor branden of server is het leuk).
Neemt niet weg dat SCSI schijven erg betrouwbaar zijn, dat moet wel even gezegd worden.

Maargoed een die hard SCSI freak valt nou eenmaal heel moeilijk te overtuigen .

Ik ga zeer binnenkort een Quantum Atlas II in mijn PeeCee krijgen, 18GB, voor 129 euro (inclusief) in de aanbieding bij http://biz.flectiondirect.nl

Houd er wel rekening mee dat de Atlas-II een 7200 toeren-schijf is en geen 10.000 toeren.

Sorry, 2 fouten in mijn post!, tis een "HP QUANTUM ATLAS 10K II" en het is http://biz.flectiondirect.com (is trouwens volgens mij een partij quantum schijven die ze bij HP niet hebben gebruikt)

Destijds, toen ik nog een toren had: 2*7200 RPM en 1*5400 (voor MP3's, films enzo, want die hebben de snelheid helemaal niet nodig).

Verder nog een apparte partitie aan het begin van de harde schijf (buitenste rand) appart voor m'n SWAP-file... (Software matige versnelling dus :))

En nu, tsjah, een notebook. Nix versnellend dus, maar 4200 RPM. En dat merk je soms toch wel ... (<alt><tab> bij spellen die veel geheugen vreten bijvoorbeeld)

Mijn oude IDE RAID-0 (met 4x IBM 75GXP) op een Promise Fasttrak-100 heb ik net voor een diskcrash kunnen ombouwen naar een IDE RAID-10 op een 3Ware 6410B. Voor opslag had ik ondertussen al een fileserver met IDE RAID-5 (met 4x Seagate 5400 rpm) op een 3Ware 6410B.
Anyway, dus mis ik nog: IDE RAID-5 :)

de vraag is:
Welke performance-stimulerende middelen heb jij op je storage losgelaten?
dan staat er als optie bij
IDE RAID 1, 5 of 10
RAID 1 is geen performance-stimulerend middel

De leessnelheid van RAID 1 kan beter zijn afhankelijk van de controller. Zie de opmerking van P5ycho: http://www.tweakers.net/reacties.dsp?Action=Posting&ParentID=574766 .

Cool, heb ik ook weer wat geleerd :D

RAID 1 is geen performance-stimulerend middel
Als je een goede (lees: duurdere) controller hebt wel, want hij kan sneller lezen, seektimes worden korter.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011