Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Size matters!

Apple iPad, Samsung Galaxy Tab, LG Optimus Pad, HTC Flyer, Asus Eee Pad Transformer... Er zijn tablets verschenen in allerlei maten, maar wat is volgens jou het beste schermformaat voor een tablet?

Ongeveer 10", zoals iPad en Transformer
53,3%
Ik ga niet antwoorden op deze poll, want mijn antwoord staat er niet bij...
16,6%
Groter dan 10,1", zoals WeTab
10,4%
Ongeveer 9", zoals Optimus Pad en Galaxy Tab 8,9"
9,9%
Ongeveer 7", zoals eerste Galaxy Tab en HTC Flyer
7,8%
Ongeveer 6", zoals veel e-readers
1,0%
Ongeveer 5", zoals Dell Streak
1,0%

Aantal stemmen: 12.098. Deelname gesloten op 25-06-2011 14:43. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Ik heb nog nooit met een tablet gewerkt, dus ik zou echt niet weten wat het prettigst is. Oftewel: mijn antwoord staat er niet bij.

Ik zeg groter dan 10".
Tot en met 6" is een voor mij persoonlijk een phone formaat.
Het verschil moet dan wel groter dan een paar inch zijn om van belang te zijn.

Maar ach, tablet zijn zo 2011. Hopen dan ze snel met iets anders komen wat een toegevoegde waarde heeft ten opzichte van een telefoon.

6" is een verrekte onhandige phone. Ik heb een 6" ereader en die zou ik toch echt niet als phone willen hebben.

Ik heb de Dell Streak welke is als dagelijkse smartphone gebruik. Dit werkt ideaal en dat ding is toch echt 5". Dus ik ben het zeker eens met H0lyGra1l.

Ja en hij past in mijn broekzak :+

tablet zijn zo 2011
Dus helemaal van nu? We zitten immers midden in 2011. Van netbooks kun je zeggen dat ze zo 2009 zijn en daarmee nu achterhaald, een overgewaaide hype maar tablets hebben volgens mij hun hoogtepunt in populariteit nog niet bereikt.

Ja, maar net zoals netbooks wel overrated. Niet om te reposten. Maar initiatieven zoals de EEEpad van Asus komen wel dichterbij een functionaliteit die nuttiger is dan enkel n tablet.

@Poops_McGhee. 6" zou nog wel in mijn broekzak passen. Veel groter moet het inderdaad ook niet worden anders kan ik er met me duim ook niet bij.

Ik ga niet antwoorden op deze poll, want mijn antwoord staat er niet bij...
Dan antwoord je toch op de poll!

Ontopic:
Ik denk dat het heel erg van het OS afhangt wat de ideale grote is van een tablet. Froyo doet het heel zo slecht nog niet tussen de 5 en de 7 inch, maar je hebt echt Honeycomb / iOS nodig op tablets > 8 inch.

[...]

Dan antwoord je toch op de poll!
Ja, ga jij de 'grap' nog even uitleggen 8)7

Je kunt best Froyo of Gingerbread draaien op een 9 of 10 inch tablet. Het enige nadeel is dat je wat meer werk moet doen om het allemaal goed werkend te krijgen. Met programma's zoals LauncherPro en ADW Launcher in combinatie met een lage scherm DPI heb je toch echt een goed werkend OS voorhanden.

Ik heb zelf een 10,1" tablet met Android 2.1 en waar ik hem voor wil gebruiken werkt dat goed genoeg. Dat zijn eigenlijk maar 4 functies: als ebook reader (de meeste boeken zijn in vertikale mode goed te lezen), lezer voor digitale strips (horizontaal werkt goed, dan is 10,1" net iets breder dan A4 dus met wat scrollen kun je je scan levensgroot lezen), om wat te surfen (voor fullscreen goed genoeg voor de meeste sites) en films kijken (scherm is groot genoeg om in je handen te houden en vanaf een sfatand te bekijken).

Zaken als iconen die eigenlijk te ver uit elkaar staan vind ik niet zo storend, zoveel gebruik ik er toch niet. Android zou wel eens met folders op het bureaublad moeten gaan werken zoals Symbian al jaren kan, maar dat lijkt me nuttiger voor een telefoon.

[Reactie gewijzigd door Vorlon_Kosh op maandag 6 juni 2011 22:53]


Een tablet is gewoon een PAD (personal assistence device) net zoals een pda, advance mp3 spelers (ipod) en smartphones dat zijn. Ik wil dat ding dus zoveel mogelijk bij me dragen met zo weinig mogelijk ballast. Daarbij wel ik er zo comfortabel mogelijk op kunnen werken. Dat betekent niet te klein maar zeker ook niet te groot en zwaar. Ik denk dan aan een schermformaat van rond de 6"inch. Hmm ik heb net 5" gezegd kan ik dat nog veranderen ;)

cookies verwijderen en dan op 6" stemmen ;)

Ik heb geen tablet en wil er ook geen. Ik heb een laptop en een Android telefoon, daar kan ik meer dan genoeg mee.

Daarmee is mijn huidige stemming nog niet ongedaan gemaakt.

Een Ipad vind ik een te groot formaat, btw.

Denk er ook aan dat de iPad een andere schermverhouding heeft (4:3) dan de meeste Android tablets. Dat maakt alleen de schermdiagonaal vergelijken eigenlijk geen goede meetmethode.

[Reactie gewijzigd door Vorlon_Kosh op maandag 6 juni 2011 19:08]


Er wordt ook niet gevraagd wat jij zou kopen, maar wat je een goeie maat vindt.

kleiner als 17 " lijkt me niks gewoon 10"tablet dat je kunt open vouwen tot 19"lijkt me wel aardig.

en eventueel nog een extra uitklap optie voor de playboy centerfold natuurlijk :D

[Reactie gewijzigd door stresskiller op zaterdag 4 juni 2011 15:57]


Op vakantie een Archos 7" internet tablet gekocht. (Draait Andriod 2.2.1 volgens het device)
Voornamelijk omdat ik de Ipad gewoon te groot vond en ik met mijn back pack op weg was.

Ik ben hier zeker over te spreken, enige jammere vind ik nog alleen dat ik geen 3G kan gebruiken (zit er niet op), maar verder perfect apparaat.
Past in mijn broekzakken, en is erg makkelijk mee te nemen in de backpack. Gewoon tussen trui rollen en er gebeurd niks mee.

10/11.1 inch zou goed zijn

10 inch is inderdaad een lekker formaat. Zeker in 4:3 formaat heb je dan een redelijk grote oppervlakte. Voor onderweg is een kleiner formaat praktischer maar dan kun je net zo goed een smartphone met 4 inch scherm nemen en dan zou ik geen tablet kopen. Het verschil wordt dan gewoon te klein.

geen tablet is nog beter ^O^


waar staat dat je alleen mag reageren als je er 1 wilt, iedereen mag toch reageren?

Er is geen beste antwoord voor mij, ik zie het nut van pads niet in. Van onder worden ze beconcurreerd door het mobieltje, waarbij 4" ongeveer wel het maximum is, anders moet hij in je tas (of je hebt echt baggy pants, natuurlijk), en aan de bovenkant door de desktop, of wellicht meer de laptop, die in alle formaten vanaf 8" te krijgen is, en voor mij meer voordelen heeft. Een pad heeft z'n scherm altijd naar buiten gekeerd, wat heel kwetsbaar is voor beschadigingen, heeft geen toetsenbord (ja, zo'n virtueel mobieltjesding wellicht, wat je dan weer plaats on-screen kost, en brak typt), en vereist voorlopig nog andere software ook (tenminste, MacOS/Android draait er wel op, maar het is er niet voor bedoeld, en dat merk je. Win/Lin is er ook niet voor aangepast, ook daarbij is een toetsenbord nog steeds een handige toevoeging). Aldus, geen antwoord mogelijk.

De Dell Streak past ook gewoon in de zakken van mijn skinny jeans. Het ligt namelijk niet zozeer aan de grootte, maar tevens ook aan het volume. Een hele dikke telefoon met een klein schermformaat kan net zo irritant bij iemand zijn, als een grote, dunne telefoon.

Het virtuele toetsenbord is ieders voorkeur. Zelf kan ik er goed mee overweg en het neemt inderdaad wat screen-estate in beslag, het is niet storend, want het toetsenbord is niet altijd aanwezig. Daarnaast heb je nog genoeg ruimte over op 10".

Overigens werkt Android en iOS ontzettend goed op tablets. Dus het argument wat jij aanhaalt, dat het minder bruikbaar is de grootte vind ik persoonlijk nonsens.

Het voordeel van tablets is dat ze de draagbaarheid van een telefoon benaderen (met een laptop lui in de bank hangen vind ik niet handig) terwijl ze qua schermoppervlakte duidelijk meer kunnen dan een telefoon. Stripboek van een telefoon lezen gaat niet goed, van een tablet wel.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011