Hoofdcategorieën
Device Settings

Poll

Spam. Daling of stijging?

De hoeveelheid spam zou aan het dalen zijn. Wat is jouw ervaring: stijgt het aantal spamberichten in je inbox, of wordt het juist minder?

Ik merk geen verschil
57,4%
Ik krijg de laatste tijd merkbaar minder spam!
23,3%
Er komt juist steeds meer spam in m'n inbox...
19,4%

Aantal stemmen: 13.040. Deelname gesloten op 16-05-2011 12:34. Stemmen is niet meer mogelijk.


Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Ik mis, ik krijg in principe nooit spam. :)

Inderdaad!

Gewoon 2 mail-adressen gebruiken, eentje voor de registraties bij websites enzovoorts, daar hoef ik alleen af en toe even een registratie te accepteren + er komt een bak spam binnen, maar voor de rest geen persoonlijke mail (zover ik dat check).

Mijn 2e e-mail adres gebruik ik echt om contact te houden met mensen en ik krijg er eigenlijk nooit Spam op ( ook mijn spam-map komt niks in terecht ). Het mail-adres is nu +/- 8 jaar oud dus het heeft ook niet er mee te maken dat de spammers me nog niet "gevonden" hebben omdat ze daar nog geen tijd voor hebben gehad.

Ook is het belangrijk dat je mail adres niet bij mensen in de MSN-lijsten e.d. komt te staan, want zosnel zij een virusje o.i.d. hebben is het hek van de dam.

Gebruik ook 2 e-mail adressen, dat werkt prima om spam uit je primaire mailbox te houden. Moet zeggen dat ik wel het idee heb dat de totale spam afneemt, maar ze proberen die spam wel zo te maken dat hij vaker door de spamfilters heenkomt, blijft ook een beetje een kat en muis spel...

Ik krijg hier spam genoeg, ook met twee e-mail adressen, ik krijg de laatste tijd meer spam op m'n "spam" adres, maar minder op m'n normale adres.

Op hotmail krijg ik nooit spam trouwens.

Same here, zowel op mijn Gmail als mijn Google Apps mail adres krijg ik nooit spam, enkel nieuwsbrieven waarvoor ik te lui ben me uit te schrijven. Ik merk dan ook geen verschil in de laatste jaren. Heb trouwens ook nooit dat mails onterecht als spam worden gezien, althans die situatie moet ik nog meemaken.

Same here. Daarbij laat ik mijn niet hoofd e-mailadressen door meerdere e-mailboxen (+ SPAM filters; XS4all en Gmail) gaan zodat er heel weinig spam (1 a 3 stuks per week) op mijn hoofdaccount binnenkomt. :) Niet slecht voor bijna 20 e-mail adressen.

[Reactie gewijzigd door tHe_BiNk op zaterdag 30 april 2011 23:09]


Ik check tegenwoordig minstens wekelijks mijn google spam folder, en helaas moet ik constateren dat daar toch wel eens wat in staat wat ik geen spam vind.
Weliswaar vaak mailing lists, of iets met inschrijven.
Misschien door m'n gebruik van een eigen site met mail forwarding *@mijnsite.nl naar m'n gmail, (dan kan ik goed achterhalen wat spam veroorzaakt).
Ook m'n msn/hotmail forward ik naar gmail, en komt ook wel eens voor.

Maar waar m'n spam folder ooit honderden berichten per dag gaf, zijn het er nu hooguit enkele tientallen per week.

Dito

Gmail + Thunderbird lijkt mij voldoende om spamfree te leven (en een alternatief emailadres voor onbelangrijkheden).

Ik heb gestemd:
Er komt juist steeds meer spam in m'n inbox...

Maar dat komt ook doordat school me contact gegevens heeft doorverkocht aan uitzendbureau's. Om zo maar even een voorbeeld te noemen, natuurlijk krijg ik ook de spam mailtjes binnen in "vreemde", waarschijnlijk Arabische talen binnen zo'n 1 of 2 mailtjes per dag.

Ik zou (serieus) gaan klagen bij je school dan. Je mag toch aannemen dat je school toch de laatste zou zijn die je gegevens door zou verkopen. Compleet off-topic, maar dit is ongehoord. Ik kreeg laatst ook via schoolmail een mail van een job offer en dat ik voor een sollicitatiegesprek mag komen. Wie zegt dat ik hier behoefte aan heb? Als ik een baan nodig heb, ga ik wel zoeken, maar ik wil toch zeker niet dat (potverdorie) mijn eigen school mijn gegevens doorverkoopt, laat staan geeft!

Maar goed, weer on-topic:
Ik heb voor geen verschil gestemd. Ik merk wel verschil, maar netto niet. Ik heb namelijk mijn eigen webmail zo veel mogelijk spamvrij gehouden, nu is dat niet meer zo, en daar begin ik nu ook spam te krijgen. Via hotmail (@hotmail.com) merk ik wel minder emails, en zeker van 'help, de bijen gaan allemaal dood!' mails komen niet meer binnen door de spamfilter. Dus echt verschil merk ik niet, omdat al mijn belangrijke emails gewoon in postvak IN komt, en andere mails naar ongewenste email vertrekt, waaronder facebook noty's, en dingen als 'buy viagra' en 'bees all over the world are dieing'. Daar heb ik zo'n dodelijke scheithekel aan...

Die irritante nepmails van contactpersonen heb ik wel een hekel aan zeg. Die ook echt openen met: Haai! ;) Ik heb net 10000 euro gewonnen op bit.ly.blablabla. Doe je mee?

Groetjes, Ruben Albert van der Zand.

Deze vangt mijn filter niet op omdat ie ze merkt als contactpersoon. Als ik m rapporteer als phising dan blokkeert ie al diegenes mails. Kent iemand een spamfighter die deze aanpakt?

Ik ken ook wel een hogeschool waar je als student gewoon de hele school à 20.000 personen gewoon kan mailen. Dat zegt niet dat school zelf dat heeft gedaan.

Steeds meer van me vrienden krijgen een soort van virus linkje in hun mail (Spam) en dan klikken er er ook nog op. Als ze erop klikken dan krijgt iedereen in hun vriendenlijst een spam mail met ook dat linkje. Ik krijg er zo'n 3-5 spam mails per dag. vroeger was het 1-3 per week. (± 2 maanden geleden)

ik mis de optie mijn: "spamfilter vangt natuurlijk alles op!"

Dat dacht ik ook als eerste toen ik de poll las.
Tot die categorie kun je mij ook rekenen. _/-\o_

Is dat dan niet gelijk aan dat je niks merkt ?
En als je het checkt kun je dus uit die andere twee kiezen. Ik mis geen optie hoor 8)7

Ik heb de afgelopen 30 dagen bijna 5000 spammailtjes ontvangen. Op één na zijn die opgevangen door het Gmail spamfilter.

Ik had altijd 200 spam berichten in mijn box zitten. Dit is nu gedaald naar 80.
Hoe het komt ik weet het niet maar het is wel afgenomen.

Ik zat aan de 1000 spams per week (verdeeld over nogal wat adressen) om door te sturen. Dat aantal is meer dan gehalveerd! 8-)

Overigens is de forumspam ook fors afgenomen, ben benieuwd of er een verband mee ligt. Er zijn wat grote botnets plat nu.

Hmm ik heb naar aanleiding hiervan eens in de spam map van m'n Gmail gekeken, zaten 4 mails in waarvan 3 false positives...

Ik weet niet of er ergens nog een goed spamfilter voor zit of dat ik echt geluk heb. Maar de enige spam die ik krijg komt van KVK gegevens, en dat was vooral vlak na inschrijving, nu nog nauwelijks...

Ik draai m'n eigen mailserver en dan ben je voor de spammers een geliefd doelwit.
Gelukkig houdt het spamfilter van m'n server al een hele hoop tegen en werkt bayesian learning ook erg goed.
Even aangeven dat iets spam is en het komt in principe niet meer voorbij.
Soms komt er even een spamrun voorbij (voornamelijk uit Duitsland, ze hebben daar oa. spaarlampen teveel), maar da's ook binnen 2-3 dagen voorbij.

Met een spamfilter als dat van Gmail merk ik geen verschil. Slechts zelden sluipt er een bericht door, voor de rest blijft alles lekker hangen. En of dat nu meer of minder is dan anders.. geen idee! :)

Dat is ook de reden dat ik ben geswitched van hosted mail naar Gmail (google apps), geen moeilijke installaties van anti-spam en overbodige processorkracht/schijfruimte voor dit soort dingen.

Tuurlijk, kwa privacy lever je misschien wel wat in, maar daar heb ik eigenlijk geen problemen mee.

er komt er geen een in mijn inbox. maar mijn spambox heeft het de laatste 2 weken aanzienlijk drukker.
+/- 3 per dag terwijl het er eerst 3 per week waren op zijn hoogst.

ik krijg ongeveer +500 spamberichten per week, jammergenoeg is mijn emailadres ook het algemene contactmailadres van het bedrijf. en ik kan mijn spamfilter niet straffer zetten anders krijg ik te maken met teveel "false positives", als je deadlines lopen hebt die via mail geregeld worden kan ik het me niet veroorloven de spamfilter een niveau hoger in te stellen. Best wel kut :(

(dit is dan de berichten gerekend die erdoor komen, de spambox leeg ik iedere week +-1000 per week die daarin zitten, vandaag een stuk of 150 erin, mijn adressen beginnen dan ook met contact@, info@, etc... maar ik kan niet anders voor mijn klanten)

[Reactie gewijzigd door AxelF op vrijdag 29 april 2011 16:01]


welk spam filter gebruiken jullie?

trend micro client server messaging security for smb

Ik krijg amper spam aan, enkel nieuwsbrieven waar ik mezelf ooit heb ingeschreven, eigen schuld dus.

Ook als ik mezelf uitschrijf houden de bedrijven er zich goed aan om niets meer de schrijven. Gewoon op linkje klikken en soms iets aanvinken en klaar. Geen probleem hier.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011