Sony heeft nieuwe firmware voor de PlayStation 3 uitgebracht. De firmware draagt versienummer 4.20 en is 190MB groot. Downloaden kan bij voorkeur vanuit het menu van de spelconsole zelf of anders vanaf de website van Sony. Veel is er niet veranderd in deze release. Nieuw in versie 4.20 is onder andere de mogelijkheid om de gegevens van meerdere spelletjes tegelijkertijd te verwijderen en wordt er een nieuwere versie van de aacs-beveiligingssleutel voor Blu-ray-films meegeleverd. Het volledige changelog ziet er als volgt uit:
Instellingen
Je kunt onder Instellingen > [Instellingen voor energiebesparing] > [Systeem automatisch uitschakelen] zien wanneer het systeem voor [Video/TV/Muziek/Foto] en voor [Game/Andere functies] wordt uitgeschakeld.
Game
Je kunt onder Game > [Hulpprogramma voor opgeslagen data (PS3™)] nu meerdere opgeslagen gamegegevens selecteren en deze als groep verwijderen of kopiëren.
Draadloze stereo headset
Als de draadloze stereo headset (CECHYA-0080) is aangesloten, kun je het sidetone-niveau voor het microfoongeluid aanpassen. Selecteer [Sidetone] onder Instellingen > [Randapparatuurinstellingen] > [Instellingen audioapparaat].
Instellingen
Onder [Datum- en tijdinstellingen] > [Tijdzone] is [Samoa-eilanden] gewijzigd in [Amerikaans-Samoa] en [Onafhankelijke Staat Samoa].
Overige
De coderingssleutel voor AACS (de kopieerbeveiliging voor videocontent op Blu-ray Disc) is vernieuwd. Werk de systeemsoftware bij naar de nieuwste versie als er tijdens het afspelen van commercieel verkrijgbare BD-videosoftware (BD-ROM) een bericht wordt weergegeven over de vernieuwing van de coderingssleutel. De coderingssleutel wordt dan automatisch vernieuwd.